MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
ehy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.11.2012 21:32

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od ehy »

Ahoj, také jsem namontoval jednohmotu do auta :fool: . Při jizdi cca 1500-2000ot. to zahučí. Je to tím setrvákem?

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od matko001 »

Skoro urcite ano - toto su otacky kedy je dvojhmota najviac namahana, ale vtedy odvadzaju aj najvacsiu pracu.

Odoslané z GT-I9001 cez Tapatalk 2
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

ehy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 28.11.2012 21:32

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od ehy »

Ahoj, tak jsem namontoval novou sadu od luku (dvouhmota). A obcas spojka pri 5a6 prevodovym stupni proklouzne. Mezi pritlacakem a loziskem neni zadna vule. Kde muze byt vada?

Suchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 09.01.2010 10:18
Bydliště: okolí Č.B.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od Suchy »

Čau , potřeboval bych radu ohledně vybrací motoru . Auto mi mírně vybruje při 90km/h . Není to nic strašného a není to pořad . Je to jenom někdy . Ale dnes jsem přijel domu , zastavim a auto vybruje i když stojím . Chcípnul jsem motor , znovu nastartoval a bylo po vybracích . Mohl by to bejt setrvák ? Dá se to nějak zjistit přes vag ? Případně poradit kde koupit celou spojkovou sadu + setrvačník za rozumný peníze .

Suchy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 09.01.2010 10:18
Bydliště: okolí Č.B.
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od Suchy »

Nikdo jste nekupoval setrvačník , potřebuju poradit kde ho koupit ? Hlavně aby nebyl čínskej nebo poskej .

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od Skyppy »

Závada dvouhmotového setrvačníku NEJDE stejně jako vadné ložisko v kole a další závady identifikovat diagnostikou. To už by jsme toho chtěli trochu moc. Jinak kde nejlépe nakoupit Ti jistě poradí M@rty74. Zkus mu písnout a jistě se domluvíte.

Uživatelský avatar
PajaS
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 219
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrané nad Vltavou

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od PajaS »

Kupoval jsem od uživatele Pája19. Spokojenost. http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=200032

Uživatelský avatar
bucket
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 01.02.2012 20:56
Bydliště: Kunice

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od bucket »

Ahoj.Tak to tady pročítám a nabyl jsem dojmu že se se mnou začíná dvouhmota loučit.mam najeto 215000 auto je od clověka ktereho znam nic to netahalo nicméně to při vypnutí motoru pěkně zarachtá. Při zmáčklé spojce je to o dost tišší.Při startu nic klid a na volnoběh taky klid jinak se to neprojevuje. Rád si vyslechnu názor od lidí co mají s tímto více zkušeností
Ve velké matičce SSSR zkoušeli v rámci kolektivizace a snížení nákladů učit koně nežrat.Dařilo se, ne že ne.Když už to skoro uměl tak jim chcíp.
Sharan AUY 2001" holoverze" modrá metla

Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od keysersoze »

Poslední dobou mi zacalo auto v otáčkách mezi 1700-2200 rytmicky cukat a zaroven je při tom z motorového prostotu slyset cyklicky zvuk jakoby něco drhnulo. Ve vyssich rychlostech na dalnici se zarazenou sestkou to nedela. Jen v rozmezi otáček jak jsem psal a na 2-3-4-5. stupeň. Nedela to furt, jen občas cca. 1-2 krat za 100km. Trva to tak 5-10s, když sundam nohu z plynu tak to okamzite prestane. Nebyl jsem si jisty kam dotaz zaradit. Mohl by to delat setrvacnik, nebo něco jiného?

Uživatelský avatar
Pája19
Závodník
Závodník
Příspěvky: 664
Registrován: 16.06.2010 20:17
Bydliště: Pardubice

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od Pája19 »

Koukám, že se k dvouhmotám nikomu moc vyjadřovat nechce, tak aspoň něco ode mne:

To ehy: Zkus ještě chvíli pojezdit. Pravděpodobně si to sedne a bude to ok. Jestlis tu lamelu teda po výměně hned neupek.

To Suchy: Dvouhmota to být může, ale jistější a jednodušší je koumat dvoumotu na místě při stojícím autě. Při těch 90km/h se může do hry připlést víc věcí. Pokud si odcházející dvouhmotu nikdy nezažil, je lepší zajet k někomu, kdo to už zná.
Jinak sadu s dvouhmotou Sachs umím sehnat za docela pěkný peníze.

To bucket: Tvůj setrvák už neco za sebou má, ale nejdřív bych mrknul na funkci chípací klapky, jestli plní svojí funkci. Pokud ne, tak motor při chcípnutí dobíhá a mele sebou, což rozkmitá i setrvák. Jinak pokud se neprojevuje na volnoběh, za jízdy, nebo při rozjedech, popř. při ubírání nebo přidávání plynu, tak bych ho nechal ještě sloužit. Pokud se k němu budeš chovat, tak třeba ještě 100tkm vydrží.

To keysersoze: Spojka to bejt může, ale sázel bych spíš na něco jinýho. To by chtělo slyšet, což při tvojí frekvenci projevů bude dost problém. Buď počkej, až to bude dělat častěji, nebo to zkus dát nějakýmu šikovnýmu mechanikovi, ať pod to vleze, třeba ho něco napadne...

Naftě zdar!
DieselPower

Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od keysersoze »

Diky za odpověď. Jezdim 90% casu s autem sam, ted jsem mel plny auto a uz to dělalo pokazdy v rozmezi otáček 1500- 2000, taky je dulezity poznamenat ze se to zhorsilo i tim mrazem.

Uživatelský avatar
Pája19
Závodník
Závodník
Příspěvky: 664
Registrován: 16.06.2010 20:17
Bydliště: Pardubice

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od Pája19 »

To vypadá na nějakej silentblok, nebo mikrořemen plus něco k tomu. Písmenkama se to těžko opravuje...
DieselPower

parnik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 25.01.2012 20:56
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od parnik »

Ahoj,tak mi taky odešla dvouhmota na almaře při 230 tis.km.Našel jsem si ,ale nevím, jestli to jde do 85kw,rv2001,typ auy?
http://www.cc-autodily.cz/setrvacnik-lu ... LHAMBRA.Po" onclick="window.open(this.href);return false; kouknutí na jiný stránky je tam jiné číslo typu.Dík
alhambra II,1.9tdi 85kw

Uživatelský avatar
vikino1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK-TO

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od vikino1 »

Napiš mail do CC autodily tam ti určite poradia. Osobná skúsenosť tiež s komplet spojkovou sadou. Je to dobrý obchod.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR, CHOD: závada setrvačníku

Příspěvek od kubenec »

parnik píše:Ahoj,tak mi taky odešla dvouhmota na almaře při 230 tis.km.Našel jsem si ,ale nevím, jestli to jde do 85kw,rv2001,typ auy?
http://www.cc-autodily.cz/setrvacnik-lu ... LHAMBRA.Po" onclick="window.open(this.href);return false; kouknutí na jiný stránky je tam jiné číslo typu.Dík
Co resis? Vzit to tam mas napsany. SAG 1,9 TDi PD 85kW a Octavia 96kW

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“