Tažko štartuje dymi

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Morpheussesss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.02.2014 22:07

Tažko štartuje dymi

Příspěvek od Morpheussesss »

Dobrý deň. Mam taký špecifický problém s autom hľadal som to všade ale našiel som len podobne témy ale nie to čo mam ja . Mam VW passat b5,5 r.v.:2002 96kv PD

Takže asi pred rokom a pol mi roztrhlo remeň na alternátore a stiahlo mi ho do rozvodu samozrejme že motor bol v trubke. Teraz som sa rozhodol že zainvestujem do jeho opravy a tak som ho dal vymeniť. Kúpil som novy motor a dal vymeniť k tomu nová spojka všetky napínače kladky nove rozvody vodná pumpa všetky filtre a repas tuba. Keď sme ho namontovali auto chytilo na par šlepu. Trochu na voľnobehu chvelo. Tak sme všetko poskladali a a šli sa prejsť všetko išlo ťach normálny. Urobil som par km a začalo neskutočne dymiť a na voľnobeh trochu klepať. Keď som vypol tak potom mi naštartovalo asi na 5 krát ale dymil aj keď sa zohrial .prišiel som domov auto šlo bez problémov len som mal spotrebu na voľnobehu okolo 2 litrov. Tak to dymenie som pripisoval zlej nafte lebo stará nafta. Vyťahal som naftu až do rezervy a hneť som nalial novej nafty asi 40 litrov. A šiel som sa prejsť asi po troch kilometroch mi začalo pri 2000 otáčkach triasť s autom ale po pol kilometri potom znovu začalo a tak nepravidelne tak som si pomyslel že asi zanieslo palivový filter tak som ho vymenil a auto šlo asi 30 40 km v pohode a potom znovu raz striaslo ale už viac nie a aj dymenie zmizlo tak som došiel domov auto odstavil asi o hodinu som šiel naštartovať a chytilo trošku ťažšie ale chytilo A v pondelok ráno som chcel naštartovať a auto nie a nie naštartovať asi na 30 krat mi chytilo aj to len asi na 2,3, valce keď som pridal tak v pohode už šlo šiel som asi 30 km do mesta auto ako hodinky výkon v pohode ani nedymilo tak som ho odstavil a poobede zase asi na 40 krát chytilo znovu dym dôjdem do servisu auto nedymí v pohode vypnem a aj spotreba klesla na 0,9 až 1 na voľnobehu za desať minúť naštartuje a auto chytí na prví štart. Aj keď asi len na 3 valce a otáčky trošku kolíšu. Zoradenie vačkového hriadeľa je v norme 0 až +0,5 takže v pohode.
Ale vstreky trošku nepravidelne hodnoty pri voľnobehu ale nepresiahnu 1,7 ale keď pridám otáčky tak hodnoty automaticky na 0,25 a podobne ale na voľnobehu to kolíše raz na 3 valci raz na 2 valci 1,7. Takže teraz nastáva otázka že čo s tým je či sú vadné streky alebo len tesnenia pod vstrekmi. Tesnenia neboli menene pri výmene agregátu. Už ma stalo auto dosť na opravu tak nechcem už nejaké inestície ktoré nemusím . Za každú radu vopred Ďakujem

Som z Košíc tak ak by bol niekto ochotný aj sa mi na neho pozrieť bol by som vďačný

Ešte raz ďakujem

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Tažko štartuje dymi

Příspěvek od playboy »

To je opravdu zajímavé, ale podle toho co píšeš se to na dálku nevyřeší. Měl bys najít nějakého šikovného soukromého automechanika který se vyzná dost dobře v PD motorech :wink:

Může to být tandemové čerpadlo
gumičky na vstřikách
vadná podávačka
ucpané sítko v nádrži?
vadné seřízení vstřiků (vahadla)
vstřiky v koupeném motoru jsou jiné než byly v tvém motoru a nekomunikují správně se SW v řídící jednotce
špatné kontakty na vstřikách - kdo s tím má problém, zkusí je napružit aby se vodivě dobře dotýkaly
atd...

Jinak to auto kouří černě? Modře? Bíle? A smrdí to po naftě? Po spáleném oleji?
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Morpheussesss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.02.2014 22:07

Re: Tažko štartuje dymi

Příspěvek od Morpheussesss »

Na bielo ale len niekedy. ano smrdi po nafte nespalenej. nadrz som otvoril a cerpadlo vičistil a odskušal a funguje. No neviem či tandemove ked len trošku pridam auto ide ako hodinky , Podla RJ mam na 4/4 0 a skače to na -0,5 takže to tiež v pohode ... kontakyt no skusim uvidi sa Ale prečo taktaško startuje. ale auto išlo v pohode ked sme ho namontovali ale po asi 200 km prestalo startovat...
Mohla zla nafta poškodiť vstreky :? filter som mal uplne novy...

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Tažko štartuje dymi

Příspěvek od playboy »

Seřízení vahadel vstřiků není seřízení rozvodů co píšeš (sk.4/pol.4) To je mechanická záležitost :wink:

A ten tandem bylo myšleno ve smyslu že může padat nafta, pak to samozřejmě jede normálně, jen ty starty jsou problém... A jaké tam teda máš vstřiky? Ty svoje původní nebo ty co byly v motoru co jsi koupil?
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

Morpheussesss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.02.2014 22:07

Re: Tažko štartuje dymi

Příspěvek od Morpheussesss »

Nie vstreky mam povodne zo stareho auta ale vstreky sa nastavili a 4/4 ukazuje vsetko OK. A ta nafta moe bit realna lebo ked dlchsie postojim s autom tak musim dlho tocit a asi na 20 krat mi zacne chitat na jeden dvaa valce a potom us naskoči. Toto štartovanie mi robi od posledneho vimeni paleivoveho filtra jak som vimenil auto v pohode šlo ale ked somho odstavil a na dalši den uš nechcelo naskočiť do vtedy auto točilo v pohode na brnk. a ked som minule tak dlho točil tak mi spod palivaku vidrbalo naftu a tak začal naskakovať može biť že mi spadla neaka gumička pri vimene filtra a preto chyta falošný vzduch? a preto dlho toči :?
Inak vybral som jeden strek čo sa mi zda že enjde tak ho odnesiem na otestovanie a ked bude dobry znamená že tam mam dačo ine či už tesnenia pod vstrekmi alebo fakt palivovi filter zle utesneny Skusim toto a potom sa uvidí čo dalej ... ak by vas ešte niečo napadlo prosim napište

Recius
Řidič
Řidič
Příspěvky: 195
Registrován: 05.05.2009 23:17
Bydliště: Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Tažko štartuje dymi

Příspěvek od Recius »

zkus vyměnit / jestli má někdo funkční na pujčení snímač tlaku v sacím potrubí anebo čidla na vodu a naftu:)

Uživatelský avatar
playboy
Závodník
Závodník
Příspěvky: 547
Registrován: 31.08.2012 12:29
Bydliště: okolo Prahy

Re: Tažko štartuje dymi

Příspěvek od playboy »

Recius, čidlo tlaku asi ne, ale akorát mě taky napadlo čidlo teploty vody jak píšeš :good: Koukni na VAG skupinu 7 při studeném motoru (třeba hned ráno) a teploty musí sedět s venkovní +-.

Samozřejmě může filtr být špatně nasazen, může tam být jakákoliv netěsnost :wink:

Jinak opakuji, skupina 4 políčko 4 jak znovu píšeš - ta znamená pouze nastavení rozvodů.
Potom se ještě k tomu nastavují vstřiky mechanicky na vahadlech pod víkem ventilů - to je tuším skupina 13, že ukáže rozdíly, ale seřizují se prostě mechanicky následovně: (viz obrázek). a kor jestli se vstřiky měnili, muselo se tohle seřizovat, pokud se to neudělalo, může to taky mít vliv. :wink:
Přílohy
seřízení vahadel ke vstřikům PD.JPG
Transporter T5 2,5TDI 96kw++ + SW Profituning Praha- 267PS/576Nm
BMW 535d + SW Profituning - 399ps/841Nm

https://www.facebook.com/garagepowercz/
https://www.facebook.com/garagelightingcz/

trhac
Profík
Profík
Příspěvky: 995
Registrován: 09.01.2011 21:41

Re: Tažko štartuje dymi

Příspěvek od trhac »

Taky bych se podíval jestli nemáš vymačkaný uložení vstřiků v hlavě nebo vydřenou vačku

Morpheussesss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.02.2014 22:07

Re: Tažko štartuje dymi

Příspěvek od Morpheussesss »

Ano nastavenie vstreku sa robilo je pravda že som tam dal 225stupnu ale to by nemalo mat as taky vpliv.. umiestennie strkov je v pohode co som pozeral a vačka tieš ok...Nema niekto zlozenie palivoveho filtra zo vsetkymi gumičkami a hadičkami aby som skontroloval či mam všetky gumičky.

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: Tažko štartuje dymi

Příspěvek od llukass »

řekl bych že bude chyba u filtru? pokud mas filtr s vlozenym T, tak na nem jsou 2 O-Kroužky a zajišťovací drát, ostatní hadice jsou přichycené šroubovacími sponami (zkontrolovat vyměnit, případně trochu zaříznout konce hadic), pokud máuš filtr na imbus klíč, tak pod imbusem je měděná podložka, a přímo na filtru jsou dva těsnící kroužky(menší větší) je potřeba, aby ve filtru byly dobře usazený, a pak jsou připojené hadice jak jsem napsal u prvního filtru, pokud máš ještě u filtru předehřívání, zkus ho oddělat a zapojit bez něj.

Morpheussesss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.02.2014 22:07

Re: Tažko štartuje dymi

Příspěvek od Morpheussesss »

No chlapci tak ďakujem všetkým za rady auto zatiaľ šlape dneska som došiel s nim domov v pohode asi 30km ale uvidím ako zajtra rano naštartuje. Sme vybrali všetky streky vonku dali nove tesnenia všetko dokonale vyčistili dali vstreky naspäť dotiahli pola prededpisu 12nm a 3/4 otačky takisto vstreky na 180 sme nastavili. takisto novy palivák pre tesnili sme celu palivovú sústavu a čuduj sa svete auto na brnk chytilo nedymí na bielo auto neklepe takisto žiadne trasenie na voľnobehu nekolišu otáčky. zatiaľ všetko ok ale ešte dám vedieť a ešte raz všetkým ďakujem

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“