Rožhavený přední kolo ,pravé...

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
tomy6cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.05.2012 15:35

Rožhavený přední kolo ,pravé...

Příspěvek od tomy6cz »

Čus lidi .... Při jízdě jsem si všiml..Hučení kola ,jako by něco třelo.Tak jsem zastavil a tokový smrad... Jako by se pálil kotouč ..A celí kolo bylo vařicí.Nejhorší je že to někdy děla a někdy ne...ale kolo je stejně vařicí...Asi se špatně vracejí prasátka..Nemate někdo stím zkušenosti????? Děkuji moccc...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Rožhavený přední kolo ,pravé...

Příspěvek od M@ty »

Zkusenost mam. Bud se ti nevraci pistek brzd. trmenu a kolo pribrzduje (zjistis snadno po zvednuti) nebo mas mastne brzd. oblozeni (desky). Repas trmenu neni tezky ani drahy. Pocitej pak s vymenou brzd. kapaliny resp. s odvzdusnenim cele soustavy.
Pokud nevis jak repasovat trmen nebo mas nejake nejasnosti, tak jeste napis...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Rožhavený přední kolo ,pravé...

Příspěvek od majkl1 »

Právě jsem přišel z venku a řešil to samé, ale na zadku. Někdy kouř z kola a spotřeba jak s 2T vlekem, někdy bez problémů. Přitom na podzim dělána údržba třmenu (brzdová vazelína, kontrola prachovek, čištění tyček apod.).
Nález - nevím jakým způsobem, ale na malém kousku obvodu se svlíkla prachovka pístku a sůl pod ní dělala s pístkem a třmenem svoje. Takže zůstával viset pístek. Ten šel ven, očista, namazání a za půl hoďky nebylo co dělat - teda až na rozmrazování prstů :twisted:
Ještě musím projet a znovu odvzdušnit, protože podle zkušeností se všechen vzduch ven nedostane - pár bublin zůstane kvůli samoštelu. Po prodrncání na silnici vždy ještě několik bublin vyskočí.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

tomy6cz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 22.05.2012 15:35

Re: Rožhavený přední kolo ,pravé...

Příspěvek od tomy6cz »

Děkuji moc za odpověd,hned jak mi bude dobře...Pokusím zjistit co to vubec dělá...Pak dám vědět..

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Rožhavený přední kolo ,pravé...

Příspěvek od Rostakub »

M@ty píše:Zkusenost mam. Bud se ti nevraci pistek brzd. trmenu a kolo pribrzduje (zjistis snadno po zvednuti) nebo mas mastne brzd. oblozeni (desky). Repas trmenu neni tezky ani drahy. Pocitej pak s vymenou brzd. kapaliny resp. s odvzdusnenim cele soustavy.
Pokud nevis jak repasovat trmen nebo mas nejake nejasnosti, tak jeste napis...
Zdravím M@ty
mohl bys prosím popsat jak repasovat třmeny a kde a jakou opravnou sadu koupit? Rád bych si to taky sám vyčistil popřípadě vyměnil.
Díky moc předem

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Rožhavený přední kolo ,pravé...

Příspěvek od M@ty »

Tak pokud ti kolo přední přibržďuje, tak bude nejspíš pístek v brzdiči napaden korozí. Takže pořiď sadu s pístkem. Sundej třmen, vyjmeš desky a opatrně vyšlapeš pístek ven. Nemusíš úplně. Pokud drží za kousek, půjde vyjmout. Teď si buď celý třmen po odpojení hadice můžeš odnést třeba na ponk. Já přední dělám na autě. Nechci riskovat výměnu hadice pokud bych jí zničil. Pořádně to uvnitř vyčistíš a nasadíš do zápichu nový těs. kroužek. Na pístek navlečeš prachovku a posuneš si ji celou na konec broušené plochy tak, aby přesahovala svým osazením přes pístek. Namažeš těs. kroužek a opatrně dostaneš zámek prachovky - to osazení do zápichu ve třmenu. Musí to držet po celém obvodu! Já si s tím malinko pootáčím. Pak teprve nasadíš pístek do těs. kroužku a zatlačíš ho. Na to mám takový samodomo přípravek z dlouhého šroubu. Gumičky vodících čepů jen protlačíš.

Na odvzdušnení počítej s litrem brzd. kapaliny. Sada buď Frenkit FK 257904 nebo se dá sehnat i ATE, ale tam musíš koupit díly zvlášť.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Rožhavený přední kolo ,pravé...

Příspěvek od Rostakub »

Díky moc M@ty, mám ještě otázku, chci vyměnit komplet celou brzdovku, nemůžu nějak zavzdušnit i posilovač brzd? Nedisponuju vagem, takže bych to jen s těží celé odvzdušňoval.
Díky

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Rožhavený přední kolo ,pravé...

Příspěvek od M@ty »

Mně se to bez problémů podařilo odvzdušnit bez spuštění ABS přes Vagínu. Ale zase někdo s tím odvzdušněním bojuje, tak nevím co dělám lépe. Jediné co nenapumpuješ vyšlapáním je okruh spojky. Tam se musí použít přípravek nebo natáhnout hadičku z př. třmenu a protlačit brzd. kapalinu odtud.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Munez
Profík
Profík
Příspěvky: 1046
Registrován: 17.05.2009 18:53

Re: Rožhavený přední kolo ,pravé...

Příspěvek od Munez »

bacha na ten tesnici krouzek.musi se dat spravne jinak se ti pistek nebude vracet.ja ho mel obracene a docela jsem si uzil nez jsem na to prisel,poradil me to jeden klubak

Vracení pístů

Brzdový píst je utěsňován kruhovým těsněním posazeným v drážce třmenu, které má vnitřní průměr menší, než je průměr pístu, čímž je dosaženo předpětí. Při pohybu pístu se těsnící kroužek zdeformuje. Po uvolnění brzdového pedálu klesne tlak kapaliny, těsnění se vrací do své původní polohy a vtáhne zpět i píst.
Seat Alhambra 2.0 TDi BRT rok 2006

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“