Cvakani motoru

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

savy.16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.12.2012 15:36

Cvakani motoru

Příspěvek od savy.16 »

Zdravím mám golfa 1.6 74kw rok 97
Rosvítilo se mi mazání a začalo to cvakat jak šicí stoj , tak jsem auto odstavil a odvezl na laně do garáže ,
Sundal jsem vanu a olejové čerpadlo bylo ucpané tak jsem ho vyčistil a zároveň jsem se podíval na šálky ojnice (jeden byl lehce škrábly tak jsem vyměnil všechny) vyměnil olej + filtr zkusil nastartovat a cvakání nezmizelo tudiž jsem se pustil do sundaní vačky a výměnu hydrošu byli úplně bez oleje a vymačkané tak jsem je vyměnil a cvakání porad nezmizelo mel jsem to nastartované asi 5 minut . Mazání už nesvítí.
Otázka tedy zni .... Mam auto zahrát a projet aby se natlačil olej mam strach aby se to nezadřelo ...nebo je závada někde jinde ? ¨(špatné čerpadlo ? nebo někde něco ucpané ? )

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od marfy8 »

A necvaká ti nádobka s aktivním uhlím? To cvakat má...
Obrázek

savy.16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.12.2012 15:36

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od savy.16 »

Ne jde to od vačky ...

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od Doctor Driver »

Tak se přidírá. Tohle se mi stalo u Pasata...cvakalo a klepalo to od vačkový hřídele a 3. den byl motor po smrti. Už tam mam jinej s menšim nájezdem km a vesele kouří dál :good: :mrgreen:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od xerxes »

pokud pořad cvaka tak neni dostatečně promazavana vrchni čast motoru tak bud kukni na čerpadlo možna se přidřelo nebo někde něco ucpalo

savy.16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.12.2012 15:36

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od savy.16 »

Nakonec jsem se rozhodnoul že to zkusím projet motor ztichnul jel parádně , pojezdil jsem 3dny a dobré ale teď když je auto studené tak to lehce cvaká ,když se zahreje stichne čim to je že to tak cvaká ?

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od Doctor Driver »

Nerad se opakuju, ale přidřená vačka. Pokud to cvaká od spodu, tak přidřená klika. (měl sem to samí na pasatu AFN, tam to cvakalo od shora a byla přidřená vačka, která se následně zadřela)
VW Golf IV V6 4_MOTION

savy.16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.12.2012 15:36

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od savy.16 »

Kdyby byla přidřená vačka tak to snad klepe pořád ne ? Jinak na vačku jsem se díval když jsem měnil hydra a vypadala vpořadku , nemůže to být špatným olejem ? mam tam shell 10w-40

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od Doctor Driver »

tak po zahřátí se ten motor může chovat jinak než za studena. jako mě to po zahřátí taky o dost ztichlo vždycky ten chod motoru, ale za studena to byly zvuky, že sem jen čekal až zaklepe naposledy. Určitě to máš v lepším stavu, když si včas zastavil, olej a některé díly hned vyměnil.. a co ventily ? není nějaký propálený nebo ohnutý ? to může způsobovat to klepání..
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od Doctor Driver »

Olej nevím..osobně jsem jezdil v minulosti s 1.6 16V na Shell 5w/40. Zkus dát taky teda řidší, aby se za studena ten olej rychleji dostal ke všem částem motoru. Ten 10w je už hustší, tak třeba proto to vydává takové zvuky jen za studena, než se olej prohřeje a získá optimální mazací vlastnosti
VW Golf IV V6 4_MOTION

savy.16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.12.2012 15:36

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od savy.16 »

No stěma ventilama nevím hlavu jsem nikde nedával na kontrolu ... stím olejem jsem četl že na řidčí by se nemělo přecházet navíc na ten olej to jezdí 3 roky (10W-40) a projevilo se to až teď . :( nemůže třeba tlačit slabě olejové čerpadlo ?

savy.16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.12.2012 15:36

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od savy.16 »

takový detail ono to neklepe pouze cvaka po zahřátí je klid

Uživatelský avatar
jurod
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2302
Registrován: 28.03.2010 15:15
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od jurod »

Ono se těžko hledá čím to přesně je - co se týče oleje.
Někdy je důležitější, aby zdvihátka olej s vyšší viskozitou po vypnutí motoru nepustili, než aby se za studena k nim dříve olej s nižší viskozitou dostal. Takže někdy právě naopak pomůže dát olej s vyšší viskozitou.

Já obecně pár vteřin během studeného startu zdvihátka s olejem Castrol pravidelně po výměně oleje slyšel...to zase ale podle mně není žádná tragédie...pokud to trvá pár vteřin...příčiny můžou být v tom, co jsem výše popisoval...většinou to po ujetí třeba 2-3 tisíc km přestalo.

Klidně můžeš zkusit dát třeba jiný olej...s jinou viskozitou...
Já teď jezdím s Millers Oils a žádné cvakání od té doby neslyším...a to mám SAE 10W-50 :D
VW GOLF IV 20V TURBO 132kw
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=206636" onclick="window.open(this.href);return false;
váha vzduchu, RJ motoru, RJ ABS, budíky, filtrbox na prodej..
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=40&t=231905" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od bifur »

Ani mne uz nic necvaka, odkedy jazdim na novom H i30. Trapte sa dalej fesaci, mna uz to nebavilo. Potrebujem sa venovat deckam a rodine a nie stale nepodarku z Devinskej Novej Vsi..
Jurod: prave preto ze mas 10W-50 ti to necvaka, je hustejsi a udrzi ti to natlakovane a potom za tepla ti tak nepoklesne tlak ako s riedkym olejom.. Mne to najlepsie islo s Mobilom 10W-60

savy.16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 11.12.2012 15:36

Re: Cvakani motoru

Příspěvek od savy.16 »

Teď když je relativně teplo cvakání přestalo ale jakmile spadnou teploty pod bod mrazu začne to cvakat takže asi hustší olej nemá smysl ? zkusím tam dát 5w-40 myslíte že to pomůže ? :)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“