Motor do dílny ESP, Žhavení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Bobo_Petřvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 29.05.2012 11:38
Bydliště: Petřvald (okr. Karviná)

Re:

Příspěvek od Bobo_Petřvald »

Dj_Nemo píše:Ale viděl bych to na 90% ten brzdovy spínač...

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
Tak pořád bádám a bádám... dneska jsem v autě uklízel a zjistil jsem... že brzdový pedál má vůli.. proste jde jednoduše tak 1,5 až 2 cm přizvednout rukou.. může se tak projevovat závada? nikdy jsem zrovna tohle nerozdělával, tak ani nevím pořádně jak na to...

Uživatelský avatar
Dj_Nemo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 15.07.2012 04:31

Příspěvek od Dj_Nemo »

No tak to ted nevim-myslím ze ne-poradne tam zalez a nahore nad pedalem je konektor a cely ten spínač...

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
Dj Nemo VW Passat Variant 1.9 TDi96kW r.v 02

Uživatelský avatar
Dj_Nemo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 15.07.2012 04:31

Příspěvek od Dj_Nemo »

Mas možnost jej vymontovat a proměřit?i když nestojí moc-takze možná rovnou koupit jiný a vyměnit...

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
Dj Nemo VW Passat Variant 1.9 TDi96kW r.v 02

Uživatelský avatar
Bobo_Petřvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 29.05.2012 11:38
Bydliště: Petřvald (okr. Karviná)

Re:

Příspěvek od Bobo_Petřvald »

Dj_Nemo píše:Mas možnost jej vymontovat a proměřit?i když nestojí moc-takze možná rovnou koupit jiný a vyměnit...

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
Mám doma multimetr.. tím to jde? jestli jo tak jak? zkusím to vymontovat hned po obědě a kdyby jsi mi poradil.. tak bych byl rád

Uživatelský avatar
Dj_Nemo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 15.07.2012 04:31

Příspěvek od Dj_Nemo »

No teoreticky by to slo-jsou tam 2 konektory-takze asi změřit odpor jestli fungují-prostě ve volné poloze ti nejspíš bude ukazovat -1 (nekonečný odpor) a pri nějakém zmacknuti ti ukáže 0ohm ale myslím ze stojí nový kolem 300kc takze by nebylo špatné ho rovnou vyměnit-jen ta instalace je nějak ze se serizuje-to jeste zjistím-nebo najdeš i tady na foru nekde...

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
Dj Nemo VW Passat Variant 1.9 TDi96kW r.v 02

Uživatelský avatar
Bobo_Petřvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 29.05.2012 11:38
Bydliště: Petřvald (okr. Karviná)

Re: Motor do dílny ESP, Žhavení

Příspěvek od Bobo_Petřvald »

Dobře dobře, zatím díky.. dneska jsem to nestihl vytáhnout, ale zítra už bude víc času tak na to kouknu.. popřípadě hned koupím nový a zkusím přijít na to seřízení jak to bude OK, tak to namontuju a dám vědět výsledek... :-)

Uživatelský avatar
Dj_Nemo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 15.07.2012 04:31

Příspěvek od Dj_Nemo »

Takze musíš sundat kryt pod volantem,at tam mas přístup,pak odpojís konektory-jsou 2-a pak uchopís ten snímac a pootočís myslím o ctvrt otočky,stranu nevim-musíš zkusit,a vytáhnes ven...pak vezmeš nový-nesmís s ničím pohnout-ani spínač ani pedál...nasadís a otočís-on se zacvakne a tim se sám vysteluje...ptal jsem se mechanika a rikal rovnou vyměnit-nemá smysl ten starý kontrolovat...

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
Dj Nemo VW Passat Variant 1.9 TDi96kW r.v 02

Uživatelský avatar
Bobo_Petřvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 29.05.2012 11:38
Bydliště: Petřvald (okr. Karviná)

Re:

Příspěvek od Bobo_Petřvald »

smotek.jpg
Ahoj, konečně jsem se k tomu dneska dostal.. byl jsem v prácvi tak nebyl po večerech čas, každopádně, starý jsem vymontoval, proměřil.. podle multimetru je v pohodě, ale můžu pro jistotu koupit nový, každopádně při poslední jízdě mi začala svítit i kontrolka ESP, pouze tedfa bliká žhavení a svítí kontrolka ESP, abs ne..
Vyfotil jsem pár fotek, jelikož nevím co s tím.. U pedálu je zezadu takový bílí silon, ve kterém předpokládám má být uchycena taková kulička vedoucí ze strany od posilovače. Mezi tou kuličkou a tím silonem mám nějak moc místa a bohužel pedál je v asi dva centrimetry v mrtvém bodě, kdy vlastně vždycky je to ten volný chod na to co jsem se ptal, jestli tam má být vbůle nebo ne. cvyfotil jsem to tak sem přidám fotky a zkus prosím kouknout, jestli to je dobře nebo není. Zatím díky.. jo a všiml jsem si, jak jsem sundal ten kryt, tak mi tam vypadl nějaký smotek drátů, a chybí tam nějaké relátko, vyfotil jsem to též, třdeba budeš vědět nebo někdo z kluků :-)
Dj_Nemo píše:Takze musíš sundat kryt pod volantem,at tam mas přístup,pak odpojís konektory-jsou 2-a pak uchopís ten snímac a pootočís myslím o ctvrt otočky,stranu nevim-musíš zkusit,a vytáhnes ven...pak vezmeš nový-nesmís s ničím pohnout-ani spínač ani pedál...nasadís a otočís-on se zacvakne a tim se sám vysteluje...ptal jsem se mechanika a rikal rovnou vyměnit-nemá smysl ten starý kontrolovat...

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
Přílohy
konektor brzdový spínač uprava internet.JPG
brzd. pedál zezadu + silon uprava internet.JPG
relé uprava internet.JPG
konektor brzdový spínač.jpg

Uživatelský avatar
Dj_Nemo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 15.07.2012 04:31

Příspěvek od Dj_Nemo »

Tak co se týče drátků tak nekdo možná neco přidelával...jinak dráty od toho bílého konektoru jsou ok?a co se týče te vůle,nejsem si jistý,vecer se zeptam ale předpokládám ze ten snímač byl proslapnuty-tudíž tam je vůle...kulička by mela být asi v tom silonu,urcite kup nový spínač-stojí myslím 3stovky což neni moc,a tim postupem co jsem psal výše ho nastavíš-tzn nasadit co nejvíc půjde aniž by jsi hnul brzdovym pedalem a pootočit...tim by mela zmizet ta vůle...jeste tu napisu vecer ok?

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
Dj Nemo VW Passat Variant 1.9 TDi96kW r.v 02

Uživatelský avatar
Bobo_Petřvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 29.05.2012 11:38
Bydliště: Petřvald (okr. Karviná)

Re:

Příspěvek od Bobo_Petřvald »

Dj_Nemo píše:Tak co se týče drátků tak nekdo možná neco přidelával...jinak dráty od toho bílého konektoru jsou ok?a co se týče te vůle,nejsem si jistý,vecer se zeptam ale předpokládám ze ten snímač byl proslapnuty-tudíž tam je vůle...kulička by mela být asi v tom silonu,urcite kup nový spínač-stojí myslím 3stovky což neni moc,a tim postupem co jsem psal výše ho nastavíš-tzn nasadit co nejvíc půjde aniž by jsi hnul brzdovym pedalem a pootočit...tim by mela zmizet ta vůle...jeste tu napisu vecer ok?

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
ta kulicka neni na spinaci, ta je u pedalu v tom silonu respektive neni v silonu ale je za pedalem.. vede myslim z posilovace nebo odkud..

Uživatelský avatar
Dj_Nemo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 15.07.2012 04:31

Příspěvek od Dj_Nemo »

Ok zjistím přesně co a jak a vecer napisu

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
Dj Nemo VW Passat Variant 1.9 TDi96kW r.v 02

Uživatelský avatar
Dj_Nemo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 15.07.2012 04:31

Příspěvek od Dj_Nemo »

P.S.: jen necituj poslední příspěvek :-)

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
Dj Nemo VW Passat Variant 1.9 TDi96kW r.v 02

Uživatelský avatar
Dj_Nemo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 57
Registrován: 15.07.2012 04:31

Příspěvek od Dj_Nemo »

Takze věc se má tak ze ta kulička musi být nacvaknuta v tom silonu-pokud tam nedrží tak vyměnit ten silon-ale přístup o ničem...pokud drží nacvaknuty tak by mela jít seřídit ta vůle...jinak vypínač vubec neřešit-prostě kup nový,nijak s ním NESMÍS POHNOUT nasadit na doraz a pootocit(jde jen jedním smerem) a mas jistotu...pak napis jak jsi pokrocil...

Odesláno z mého HTC Desire X pomocí Tapatalk
Dj Nemo VW Passat Variant 1.9 TDi96kW r.v 02

Uživatelský avatar
Bobo_Petřvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 29.05.2012 11:38
Bydliště: Petřvald (okr. Karviná)

Re: Motor do dílny ESP, Žhavení

Příspěvek od Bobo_Petřvald »

Ahoj, tak dneska jsem se k tomu všemu konečně dostal.. každopádně, vyměnil jsem spínač, seřídil vůli a pedál jsem teda vyřešil, každopádně problém stále přetrvává.. :-( takže jsem vůbec nepokročil :-(

Uživatelský avatar
Bobo_Petřvald
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 29.05.2012 11:38
Bydliště: Petřvald (okr. Karviná)

Re: Motor do dílny ESP, Žhavení

Příspěvek od Bobo_Petřvald »

Tak kluci, píšu jen kd\b\ měl někdo další takový problém, závada opravena, byl to kontakt, v konektoru na váze vzduchu... Jinak díky všem za rady.. hlavně Dj_Nemo

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“