Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od Saaw »

Sonax v pohode, ak niesu disky cierne od brzdneho prachu tak bude postacovat aj ten Sonax. Na ten zmetacik pozor aby neboli stetiny prilis tvrde. A neviem ako ti bude vyhovovat zmetacik, ale podla mna je zmetacia cast prilis dlha a nenacpes ju do kolesa a okolo lucov. A tou tvrdou plastovou castou mozes disk akurat tak poskriabat. Najdi na ebayi Spoke wheel brush a tam ich maju za par dolarov. Ten zmetacik mozes pouzit na pneumatiky, tym neuskodi. Na pneu pouzi sampon na kolesa, alebo aspon ten sampon na umyvanie auta, ale staci daky lacnejsi, netreba plytvat drahym autosamponom.

Ohladne klejovania, urcite nelubrikuj samponom, resp je to zbytocne a ak nebude dobry pomer samponu tak aj nedostatocne. A hlavne neklejuj tou samponovou vodou ktorou si umyval auto. Kup si detailingovy voskovy sprej. Stoja par korun. Bud z ebayu nieco taketo: http://www.ebay.com/itm/UAS-Easy-Wax-50 ... 417a8765b0" onclick="window.open(this.href);return false; alebo v hyper Tescu maju znacku Topdrive a maju tam aj tekuty vosk v spreji http://potravinydomov.itesco.sk/sk-SK/P ... 5105646526" onclick="window.open(this.href);return false; stoji par korun a na tento ucel posluzi velmi dobre. Je to smejd, ale na tomto sa da relativne usetrit. A kup si ich viac, budes potrebovat na clayovanie, na susenie a na pripadne korekcie vrchnej vrstvy vosku ked ti niekde zaschne az prilis a nepojde dole. Tak isto sa hodi aj na ucel toho, ze ked o par tyzdnov znova umyjes navoskovane auto, tak ho netreba znova voskovat, ale staci len "doplnit" tu najvrchnejsiu vrstvicku vosku tak aby sa povodna vrstva vosku obnovila. Cize staci ususit navoskovane auto detailingovym sprejovym voskom a o nieco viac ti vosk na aute vydrzi..

Spotreba tych polstarov na vosk je mala, ak ho nerozdriapes o nejaku ostru cast tak ti s prehladom vystaci na cele auto, a kludne aj na viac vrstiev. Samozrejme otazka je ako to bude s tymi cinskymi ale tiez by mali vydrzat minimalne celu aplikaciu auta s viac vrstvami.
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

kasparek
Profík
Profík
Příspěvky: 1048
Registrován: 22.05.2013 23:40

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od kasparek »

na pneu toto: Meguiars Endurance High Gloss Tire Gel 473ml ... (krááásně to voní :-D)

disky teď mám toho: http://www.detailingshop.cz/cisteni-lak ... th-1l.html" onclick="window.open(this.href);return false; ... funguje výborně a má to minimální spotřebu. (jen kdybys nechtěl lítat po městě)

A pak bych ti ještě doporučil něco na odstranění asfaltu (doma mám připravený toho tak uvidím jak to bude fungovat http://www.detailingshop.cz/predmyti/58 ... er-1l.html" onclick="window.open(this.href);return false;)

a možná bych těch mikrovláken vzal víc... těch není nikdy dost :-). Jen ty co máš v odkazu mám doma, jsou jemný akorát mi přijde občas že jak jsou řezaný, tak ty kraje jsou občas dost tvrdý a takový zapečený.

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od Saaw »

Ano Tire gel ale az uplne na koniec, aby si to niekto nesplietol a nezacal tire gelom cistit kolesa. Pneu vycistit kefou a samponom a az na konci po navoskovani resp po umyti naniest na penovy aplikator tire gel a naniest na gumu a poriadne vmasirovat dovnutra. Kolesa ziskaju pekny mokry vzhlad novej gumy a zaroven to chrani pred UV a necistotami. Pozor ale na tie lacne, tie su moc lepkave a spina sa na nich lepi, a dopadne to tak ze po par kilometroch su pneumatiky doslova hnede od prachu a spiny. Preto tire gel nanasat v tenkych vrstvach, nie v hrubych.
Na asfalt v pohode stacia aj odstranovace hmyzu, su to defakto rovnake pripravky, a vacsinou odstranuju naraz hmyz, zazratu spinu, asfalt, a brzdny prach.
Mikrovlakien urcite co najviac, zaspinia sa velmi lahko a nie je nic horsie ako smudlat auto spinavou mikrovlaknovou utierkou alebo uterakom.
Btw ked peries mikrovlakna tak nepouzivat ziadne avivaze, idealne prasok na biele pradlo a bez pridanych voni a avivazi. Najidealnejsie su pracie prasky specialne na mikrovlakno ale na tie lacne uteraky z ciny je to zbytocne.
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Lukas.cc
Pilot
Pilot
Příspěvky: 726
Registrován: 02.03.2013 10:20
Bydliště: Orlová

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od Lukas.cc »

Čistič pneu
http://www.detailingshop.cz/disky-a-pne ... 500ml.html" onclick="window.open(this.href);return false;
mikrovlákna
http://detailingclub.cz/viewtopic.php?f=16&t=188" onclick="window.open(this.href);return false;
(Passat Variant, 103Kw CBAB DSG bývale) nyní Peugeot 508 RXH Hybrid 120kw

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od selatko »

Jen kdyby někdo měl čas počkat, než mu přijde zboží z Číny, tak si může objednat 10 mikrovláken za 120kč namísto 25kč/ks z KiK

Mikrovláknový utěrky z číiny
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

kasparek
Profík
Profík
Příspěvky: 1048
Registrován: 22.05.2013 23:40

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od kasparek »

tam to čekání než to dorazí je hrozný... chtěl jsem tam kupovat taky tyhle srandy (kartáče, mikrovlákna atd), ale pak sem se na to vykašlal. něco (asi 5) sem vzal z detailingshopu a zbytek z Kiku... na otření interiéru atd mi to stačí.

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od selatko »

kasparek píše:tam to čekání než to dorazí je hrozný... chtěl jsem tam kupovat taky tyhle srandy (kartáče, mikrovlákna atd), ale pak sem se na to vykašlal. něco (asi 5) sem vzal z detailingshopu a zbytek z Kiku... na otření interiéru atd mi to stačí.
Uvidíme. Udělal jsem 6 objednávek z číny, tak jsem zvědavej, co dojde jako první :rofl:
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

kasparek
Profík
Profík
Příspěvky: 1048
Registrován: 22.05.2013 23:40

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od kasparek »

co říkáte na tuhle leštičku? když jsem koukal na detailingshop tak na mě vyskočila... http://www.detailingshop.cz/lesteni/110 ... ro600.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
pasat
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3451
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kósek od Kladna

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od pasat »

selatko píše:Přikládám zatím věci, které mám v plánu. Já vím, že to není nic extra, ale uvidím jakej bude výsledek.

Disky
Čistič Sonax - cca 200kč - ale podívám se někde v obchodech ve městě, protože předpokládám, že věci od Sonaxu budou dostupné.
Čistění proběhne smetáčkem, co najdu doma. Ještě by mě zajímalo, co používáte na pneumatiky, protože předpokládám, že asi čistič disků se nepoužívá na pneumatiky.

Šampón
Mr. Pink - cca 300kč

Rukavice
Česká verze - cca 300kč
Čínská verze - cca 60kč
Taková technická otázka. Jak moc tlačíte rukavicí při nanášení šampónu? Snažíte se mechanicky odstranit tu špínu, nebo jen nanášíte šampón? Mám takový podezření, že na tu moji špínu po zimě pouze nanesení nebude stačit, ale zase se bojím, že bych to mohl poškrábat.

Clay
Clay + mikrovlákno - cca 160kč
Ještě jsem si všiml, že oni předtím, než použíjou clay, tak si tu část auto namočí asi šamponem a nebo jak říká Saw, tak použijí lubrikant. Stačí teda navlhčit auto Šampónem, nebo je fakt potřeba lubrikant? A popřípadě jakej..

Ručník
Čínská verze - cca 20kč

Vosk
Tekutej vosk Turtle - cca 160kč

Polštářek na vosk
Činská verze - 12ks za 70kč - Zajímalo by mě, jak je to se spotřebou těchto polštářku. Kolik jich je potřeba na celé auto? Po použití jsou na vyhození?

Mikrovláknová utěrka na rozleštění
Česká verze - cca 100kč
A ten Sonax na disky se dělá i v 1 litrovém balení a to ti mohu nechat za 190,-Kč :

Obrázek

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od KJirka »

auto ručně moc nemeju, ale jezdím pravidelně na wapku. Teda jezdil jsem, dokud u nás nějaký fungovaly. Je u nás 12 pump a nefunguje tam už nic. Někde jen studená voda. Včera ale otevřeli bezkontaktní myčku Ehrle ( http://www.ehrle.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ). Tak jsem náhodně jel kolem a stal se prvním návštěvníkem. Měl jsem to tudíž zadáčo. Auto jsem sice neměl nějak brutálně špinavý, ale protože jsem to už min. od Vánoc stříkal jen studenou wapkou, bylo to pěkně zažraný. Nevěřil bych, že to ta Ehrle wapka všechno vezme. Není to sice 100%, protože na chromech to neumeje, ale vyjádřil bych to asi číslem 90%. Fakt zcela super mytí.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od selatko »

KJirka píše:auto ručně moc nemeju, ale jezdím pravidelně na wapku. Teda jezdil jsem, dokud u nás nějaký fungovaly. Je u nás 12 pump a nefunguje tam už nic. Někde jen studená voda. Včera ale otevřeli bezkontaktní myčku Ehrle ( http://www.ehrle.cz" onclick="window.open(this.href);return false; ). Tak jsem náhodně jel kolem a stal se prvním návštěvníkem. Měl jsem to tudíž zadáčo. Auto jsem sice neměl nějak brutálně špinavý, ale protože jsem to už min. od Vánoc stříkal jen studenou wapkou, bylo to pěkně zažraný. Nevěřil bych, že to ta Ehrle wapka všechno vezme. Není to sice 100%, protože na chromech to neumeje, ale vyjádřil bych to asi číslem 90%. Fakt zcela super mytí.
To mi připomína, že jsem teď jel do olomouce autem a viděl jsem na myčce nápis BEZKONTAKTNÍ mytí. Přemýšlím, že bych zkusil tu první špínu vzít v myčce.. Jen si tak vzpomenout která benzinka to byla :D
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od molczik »

Jakékoli bezkontaktní mytí vyžaduje agresivní kosmetiku, takže veškerý vosk jde z auta dolů. Takže nic pro mě a mojí leštěnku. :)
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od KJirka »

selátko, já byl v Olci minulý týden a tutově jsem kolem toho taky jel, ale zab mě .......

Molczik, to je celkem logická úvaha. Já na autě mám skleněnej vosk od Sonaxu a zdá se, že to přežil. Dvě předchozí auta jsem myl jen wapkama a při prodeji aut byl lak, jak z fabriky.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od Saaw »

Nemusi byt Pravda, ak clovek pouzij sampon co maju v tej priemyselnej wapke tak teoreticky by sa vosk mohol zmyt. ale pokial clovek pouzije pH neutralnu autochemiu od kvalitneho vyrobcu tak sa vosku nic nestane ;-)
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
molczik
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4182
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň

Re: Auto kosmetika, přípravky, postupy, ruční mytí, detailing

Příspěvek od molczik »

Presne tak, musi byt kvalitni Ph neutral sampon.
VW Passat Variant B8 2.0 TDI DSG HL R Line
VW Golf VII 1.2 TSI R Line

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“