Tempomat, popis pinu ?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od azicko »

Ahojte klubaci,

Presiel som mnoho vlakien o tempomatoch ale nevim najst to co potrebujem :) ...

Spravil som si kabel na tempomat (niaky stary konektor som zobral ocovi z dielne :D) a potiahol kabel ku svorkovnici pod steracmi a vsetko zadelal...problem je v tom ze jak mam packu uz zadelanu aj volant vsetko, neviem vobec ktory je ktory pin teraz :D.

1 . Prosim Vas vie niekto oznacenie pinov na packe (na foto) ? Teda ktory je ktory ? Aby som vedel podla schemy zapojit ?

Este pred montazou som si poznacil ako som si piny zapojil

1 2 3x 4x 5x (tie s xkom tam akoze niesu na konektore)
6x 7 8 9 10

1 Zeleny 2 zlty
7 čierny 8 hnedy 9 ruzovy 10 orandzovy

2. Ake piny su na svorkovnici pod steracmi (je to ta cierno fialova ? ), a jak to zapojit ked to mam vsetko uz obsadene ? Odizolovat a napajkovat uz na kabel ktory tam je ?


Ide mi proste o to, aby som vedel ktory PIN odpoveda ktoremu PINu na packe, a ktory PIN na scheme odpoveda PINu (...myslim ze to tam nebolo poznacene, bola uz troska tma ked som to vonka robil :blush: ) vo svorkovnici, a jestli je to ta fialovo cierna, a jestli mozem napajkovat paralelne na tie ktore uz su tam ?


Dakujem
Přílohy
foto je naopak, ale dufam ze to je vidno :)
foto je naopak, ale dufam ze to je vidno :)
Schema podla ktorej to chcem spravit (kdyztak na barvy nekoukat)
Schema podla ktorej to chcem spravit (kdyztak na barvy nekoukat)

VejusQIn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 28.05.2013 21:14

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od VejusQIn »

V 1.rade mas na h***o oznacene cisla pinov u seba. Obsadene su len tie co mas na packe a podla schemy tiez len 2-3-4-5-6-7 ostatne su volne. Na scheme to vsetko mas. A otoc si foto tempo hore nohami, bude sa ti lepsie ratat

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od azicko »

hh ado ..ty si pan :D ...vsak hovorim ze tam kde je "X" ..tie niesu zapojene ... napisal som to iba pre predstavu pretoze ten konektor taky je
http://www.snailshop.cz/1084-thickbox_d ... 0-pack.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

hlavne som ale chcel vediet ktory pin je ktory na packe, pretoze ju uz mam zalozenu a nemozem kuk oznacenie ...odkial sa pocita ?

VejusQIn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 28.05.2013 21:14

Re: Tempomaot, popis pinu ?

Příspěvek od VejusQIn »

Saj som ti to vysvetlil! Otoc si ten obrazok tvoj s tempomatom a pocitaj.
x-2-3-4-5
6-7-x-x-x

A na scheme mas cisla pinov aj gra(2-7) aj rj.10-19-21-35. Na tempo 6 mas + zo svorky 15 (napatie zo spinacky). A tempo 4-7 pin mozes spojit rovno aj pri packe. Co je na tom nepochopitelne?

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomaot, popis pinu ?

Příspěvek od azicko »

VejusQIn píše:Saj som ti to vysvetlil! Otoc si ten obrazok tvoj s tempomatom a pocitaj.
x-2-3-4-5
6-7-x-x-x

A na scheme mas cisla pinov aj gra(2-7) aj rj.10-19-21-35. Na tempo 6 mas + zo svorky 15 (napatie zo spinacky). A tempo 4-7 pin mozes spojit rovno aj pri packe. Co je na tom nepochopitelne?
teraz uz vim :) diky Andrej :)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od xerxes »

tet už viš ale stejně jak to dostaneš do ruk tak budeš na to čumět jak na ..... :mrgreen:

Uživatelský avatar
azicko
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 03.03.2013 17:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od azicko »

luki píše:tet už viš ale stejně jak to dostaneš do ruk tak budeš na to čumět jak na ..... :mrgreen:
hmm ..tak to bolo velmi easy :) ...uz si tempomatujem :) ...avsak ..myslel som si ze po aktivacii tempomatu respektive ked je tempomat zapnuty bude kontrolka tempomatu svieti ...ale nic nesvieti ...ale tempomat ako taky funguje ..vsetko ...

Nevite proc ?

Dik

Michal

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od marfy8 »

A mají tvé budíky vůbec tu kontrolku? ;)
http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=75&t=147803" onclick="window.open(this.href);return false;

kajzos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 28.02.2017 02:21
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od kajzos »

Ahoj, prosím o radu, na svém golfu 1,9 TDI PD 85kw si chci dodělat tempomat, páčku i kabeláž v autě již mám. Z různých návodů jsem pochytil, že pod stěrači by měla být nějaká svorkovnice připravená, do které mají jít piny od tempomatu zapojit, ale všechny svorkovnice se mi zdají obsazené a vůbec nevím, kam to zapojit. Poradí někdo? Předem děkuji
Přílohy
WP_20170725_19_00_21_Pro.jpg

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od majrek001 »

zapojuje se to zespoda (zevnitř auta) do té černé 10pinové svorkovnice, kde je to dotažené z motorové jednoty - takže odpoj černou svorkovnici a protikus si vycvakni dovnitř a tam to napinuj
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

kajzos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 28.02.2017 02:21
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od kajzos »

Díky moc za odpověď :). Ta svorkovnice je tuším obsazená, ale podle některých návodů se z ní dva kabely musí odstranit a jeden z nich zapojit do pojistkové skříně, je to tak?

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od majrek001 »

nic se z ní neodstraňuje - jsou to piny 1 2 3 9 v černé svorkovnici

napájení je na pojistku č.5 spínané +12V + aktivovat přes diagnostiku
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

kajzos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 28.02.2017 02:21
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od kajzos »

Díky moc, snad se to podařilo :). Jen teda ten kabílek, co se měl dát do pojistkové skříně na 5. zdířku, tak v té zdířce cosi, co propojuje více pojistek je, tak jsem předpokládal, že je to to napájení a iso konektor jsem nacvakl na ten kus plíšku.
Jen jsem zároveň dával nové "torpédo" a i po několikerém vyčištění té drážky se mi nepodařilo jej nacvaknout zpět, nevíte co s tím :-/? Je to asi originál, stál 2 tisíce a je made in switzerland :-/. Předem děkuji za další poznámky :)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od majrek001 »

zapoj to za pojistku tedy na stranu kde je drát né kde je ten propojovací plech - jinak to nemáš přes pojistku, ale napřímo..

torpedo těžko říct trefil se do drážky? máš dobře nalepené čelní sklo tedy nahoře je mezera 4mm není náhodou níž?
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

kajzos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 28.02.2017 02:21
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Tempomat, popis pinu ?

Příspěvek od kajzos »

Takže iso konektor, kterej jsem kvůli tomu kupoval byl zbytečný a stačilo to připájet na drátek, který už na té pojistce je jo :D? No každopádně děkuji za všechny rady, uvidím, kdy a kde to nechám aktivovat, snad to pojede. Sklo si myslím, že je dokonce originál (už stojí fakt za prd proti slunku). Ono do té drážky jsem se trefil určitě, po zamáčknutí to chvíli drží, ale pak se to zase vycvakne, což mě dost znepokojuje :-/.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“