Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Scholles
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 25.05.2008 18:21
Bydliště: Praha 10

Re: Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Příspěvek od Scholles »

Jo taky jsem postupovat, sprej, důlčík a kladivo,plamen, pak velká nasranost s flexou a mazal jsem na lis. :baseball: :baseball: :baseball: :baseball:

Uživatelský avatar
cernohousmartin
Pilot
Pilot
Příspěvky: 758
Registrován: 22.01.2009 23:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Příspěvek od cernohousmartin »

Pridam se z dotazem.Nevi nekdo co je to za sroub,jaka velikost,delka a pevnost

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Příspěvek od M@ty »

Je to M10 x 100 a měl by být pevnostní. Takže min 8.8 (dostal jsem s originál rameny LMI). Já sehnal 10.9 tak šly tyto.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

seabees
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 11.10.2009 18:11

Re: Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Příspěvek od seabees »

heh já to prostříkal Konkorem,WDčkem,wietecem,potom nečim od metafluxu,padla na to miliarda sprostejch slov,několik tisíc úderů kladivem až z toho závitu na konci ani z tý matky co jsem na to měl natočenou nezbylo nic.Potom přišla na řadu flexa,zarovnal jsem ten šroub,udělal tečku důlčikem,a vrtal,rovně abych nepojebal těhlici :-D tak 2ka vrták,potom 2,5/3/3,5/4/5 a 6 jo a 3,5 se ještě zlomila tak jsem jí operoval ven.Ten šroub jsem provrtal do 3/4 dýlky a jelikož se mi podařilo rozvrtat zevnitř i závit tak jsem všechny ty povolovadla a odrezovadla stříkal dovnitř,pak jsem vzal pevnostní 6ku šroub,strčil ho do tý vyvrtaný díry a bouchal,když z něj byl bramborák,tak jsem vzal druhej pevnostní šroub a zase bouchal.Do toho byl ten první slejvák,první letošní povodně,já to dělal venku,kdyby sem šla nahrát fotka tak už je tu jak se s tim seru venku na dvoře v dešti pod igelitovejma pytlema.No nakonec tam padlo cca 15 pevnostních 6tek a najednou se cuknul a pak už to byla hračka :-) asi po 6ti hoďkách práce.Přeju pevný nervy

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Příspěvek od hucelnevim »

ja to vzdycky pred vymenou ramone tyden dopredu denne strikam WDckem a vzdycky mi to jde paradne ven
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

kušak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 04.01.2014 14:17
Bydliště: ostrava

Re: Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Příspěvek od kušak »

jj.. použij nějaké to domlouvátko a pevné nervy přeji..
já ho tahal ven cca hodku ale povedlo se..
a to jsem ho točil po čtvrt otáčkách,povolit a zase přitáhnout... a tak pořád dokola.. :)
ale ta radost když ho dostaneš ven je fajn.. přeji hodně zdaru

Uživatelský avatar
Fredy85
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 30.01.2013 15:50
Bydliště: Praha

Re: Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Příspěvek od Fredy85 »

Když jsem poprvé povolovat tento šroub na levé straně, šel ven úplně hladce, ale jak jsem se pustil do pravé strany, tak to byl porod... Mě se osobně na povolování šroubů zatím nejvíce osvědčil Sheron Silikon Oil. Je levnější než WD, vydrží déle a jakmile ho nastříkáte na rezavý šroub, tak po 10 minutách z něj začne kapat rez..
Neveřil jsem ale, že silikonový olej pomůže u tohoto šroubu, protože přes všechny rány, nahřívání apod. se šroub ani nehnul. Jakmile jsem nastříkal tento olej, tak po chvilce šlo šroubem aspoň pootočit, potom jsem ho začal stříkat i pod hlavu šroubu a za pár minut byl ten šmejd venku :pleasantry: Nepožkozenej, takže jsem ho zpátky použil :)

Potom zas přišel problém s vytažením čepů horních ramen, byly v těhlici přirezlý až hrůza.. Stahovák, kladivo, nic nepomohlo.. Tak jsem je zase prostříknul, 2 rány a byly venku :good: Čepy se pak leskly jako nové a všechna rez ze styčných ploch ztekla.. A co mě překvapilo nejvíce, že když jsem pak zasunul čep horního zadního ramene do těhlice, tak silou napružení silentbloku sám vyskočil do horní polohy :rofl:

Jo jo, silikonový olej fakt krásně klouže :gy:
Mluvím jak mistr Propper, jenže tohle fakt funguje.
VW Passat Variant 2.0 TDI-PD 140HP DSG HIGHLINE

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Příspěvek od xerxes »

řikaš že Sheron Silikon Oil jo?dobre vědět :wink:

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Příspěvek od raduzzz »

já mám zážitek na bráchovým avantu, přesně tento šrub na pravé straně, vdčko, kladiva,pomocník, kulatina, trubky, nádstavce, chujoviny, lázně z brzdové kapaliny, přísun vřelého vzduchu a nic, ani se nehl, pomocník držel kulatinu, já 10kg palicu, stříkala kapalina. Tak se to odvrtávalo , trvalo to dlouho, ještě zajel do litiny, to byla noční, moja vstávala, já šel spát :D
Dal se novej šrub a přístě už nebyl problém, proto je dobré, ty šrouby vždy obrousit, případnbě omatlat vhodným přípravkem.
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Příspěvek od M@ty »

Obrousit nový šroub néé! Já vyčistil otvor pro šroub v těhlici od rzi na čistý materiál a tím dostaneš min. 0,5mm vůle. Pak není problém šroub konzervovat. Osobně volím kombinaci měděné vazelíny a konzervačního vosku (stačí vosk na dutiny). Kraje a prořízlou část pro čepy horních ramen prostě zavoskuju...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Jak povolit ten dlouhej šroub co drží 2 ramena Passat b5

Příspěvek od raduzzz »

je to blbě napsaný, myslel jsem samozřejmě ty starý, pokud je hodláš použít a je na nich vrstva rezavýho mechu :)
Pásovec 81 kW

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“