klesanie teploty vody a oleja - problem

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
dombo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.10.2013 20:54

klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od dombo »

Ahojte, pisal som na sk forum, ale dam to aj sem ak bude vediet niekto pomoct.

Auto islo ako hodinky. Raz rano (cca 8 stupnov) som siel z BA do Piestan. Avsak ani v piestanoch som nemal vodu zohriatu na 90 stupnov. Nechal som ho namieste zohriat sa, potom vychladol... cesta spat uz bola v pohode. Mal som ale pocit, ze sa mi dlho hreje motor, par krat mi klesla teplota pod 90 stupnov. Nad 90 stupnov nevysla ani raz. Na diagnostike sa nenaslo nic, cidla vyzerali OK. Vyzeralo to na zasekavajuci sa termostat. Termostat sa vcera vymenil za novy, stary vsak po vymontovani vyzera OK, ze pekne dotvara.

Dnes som siel dlhsiu cestu, no po 200km mi zrazu klesla teplota vody na 1/4, teplota oleja na 75 stupnov a hoci som siel 110km/hod rucicka uz vyssie nesla. odstavil som na chvilu auto, vypol/zapol a nic... chladic predu vyzeral, ze je teply - aj horna aj spodna hadica. zvysnych 150km lenivej jazdy az do ciela som rozmyslal co to moze byt.takze problem: klesa mi teplota vody, spolu s nou aj teplota oleja (to co vidim na budikoch), termostat vymeneny za novy. netusim co sa deje.

nepredpokladam, ze by aj cidlo teploty vody aj cidlo teploty oleja ukazovali somariny.
termostat je novy, takze bud sa stary naozaj zasekaval a novy odisiel po 250km, alebo to nie je termostatom (uvidime rano ako sa bude spravat)
comu ale nerozumiem je system hadic v motore (cffb). aj do termostatu idu 4+motor... daka schema by sa hodila.
vychadzam z toho, ze termostat je OK.nevie niekto, ci ma tento motor daku ochranu, ze sa dokaze uchladit sam, ked sa zasekne termostat?je mozne, aby teplota v termostate bola taka vysoka, ze by sa termostat otvoril, ale motor by bol podchladeny? (zazracne prudenie kvapaliny?)

Passat 2.0TDI 103kw CR 2012 CFFB

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od KJirka »

řešil to tu nedávno se svým autem kolega Kami3120, tak mu pošli SZ (soukr. zpráva).
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

milky22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 05.06.2011 21:23
Bydliště: Bratislava

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od milky22 »

Tu je tema na skoda fore:

http://forum.skodahome.cz/topic/126286-20-tdi-cr-" onclick="window.open(this.href);return false;špatně-se-ohřívá-motor/page-5

treba vymenit termoregulator.
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od Kami3120 »

3AA122101G

Cena cca 2400,-

Problém vyřešen! ;)

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od KJirka »

dombo, za tohle mu pošli aspoň pořádnou flašku. Kamil to zkoumal několik měsíců a tobě to nadělil zdarma :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

dombo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.10.2013 20:54

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od dombo »

Dakujem Vam vsetkym chlapci. Vcera auto rano teplota 60 a dost, poobede vsetko OK. Neviete aku funkciu ma ten termoregulator a ako to vlastne je, ze chladic je teply aj ked termostat neotvori??? Moze sa to takto obcasne kazit?

Kazdopadne ked pojdem najblizsie do Prahy tak pozyvam na pivo ;)

milky22
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 05.06.2011 21:23
Bydliště: Bratislava

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od milky22 »

Ten termoregulator je v okruhu pre chladenie prevodoveho oleja (iba pri automatickej prevodovke).

Tuto v teme su aj obrazky z ETKY:

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=1 ... 2&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;

Cislo 88 je ten chladic prev. oleja.

Este doplnim, ten termoregulator je iba u druhej generacie CR motorov. Bolo by zaujimave porovnat aky je rozdiel v rychlosti zohriatia pri prvej generacii CR (strasne pomale zohrievanie aspon u mna) a u druhej generacie. Zrejme tymto termoregulatorom zohrievanie chceli urychlit - ak funguje spravne :)
Passat 3C Variant, 3/2009, 2.0 TDI 103 kW CBAB, DSG

dombo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.10.2013 20:54

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od dombo »

Nasiel som aj web s tymito schemami (asi z etky): http://www.partsbase.org/vw/passat-4mot ... 3aa122101g

Pozeram ako bager na tvrdu hlinu na tie schemy ze kade ta voda prudi. Rozumiem tomu, ze ked je ten regulator otvoreny, tak sa dlho hreje studeny motor. Comu ale nerozumiem je, ze ako mi porucha tohto termoregulatora sposobi, ze zohriate auto po 200km sviznej jazdy sa zrazu podchladi na 70 stupnov a nezohreje sa na 90 ani na dialnici pri 130km/h.

Inak kym vsetko fungovalo, tak mne sa motor hrial velmi rychlo. Pri 0 stupnoch ak som nezapol kurenie mal som 90 po 3-4- km

dombo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 20.10.2013 20:54

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od dombo »

Len pre info, pomoc a archivaciu. Ak bude mat niekto v buducnosti ten isty problem, tak mozem potvrdit ze aj do passata staci 1K0121113A (original je to presne ten isty diel s rovnakym cislom) a netreba kupovat 3AA122101G, co je to iste len s hadicami navyse.

Uživatelský avatar
monteg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 07.10.2011 17:37
Bydliště: Louny

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od monteg »

No jestli jsem to dobře pochopil tak ten regulátor dělá to že ohřejvá olej v převodovce až když se ohžeje motor
My tam žádnej nemáme proto mám trvá než se ohřeje motor 4l voda + 4l olej + 6l olej v převodovce :negative:
VW Passat Variant 2009 2.0TDI CBBB DSG

janyjany
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.01.2016 11:44

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od janyjany »

Ahoj, ta se přidávám do party...Passat 125kw rok 2011 DSG, vyměněn termoregulátor cena 480,- a vše je ok, teplota na 90st za 5 min....:)

Nightwish
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 10.05.2009 00:11
Bydliště: Trnava

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od Nightwish »

pise sa tu, ze ten termoregulator maju len novsie CR motory. A co PD motory? Problem vyzera byt rovnaky - auto sa priserne pomaly zohrieva, vo velkych mrazoch sa nezohreje ani po hodine pokial nie je riadne v zabere, a ked aj je zohriate a zastavim na krizovatke, tak teplota ide prudko dole.
Obycajny termostat bol meneny a nic sa nezmenilo

Uživatelský avatar
Currahee
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3692
Registrován: 25.09.2007 10:11
Bydliště: StoVWěžatá Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od Currahee »

Tak už jsem taky měnil regulační kurvítko. Vydrželo 118tis km. Práce na 10 minut a je po problému. V autorizáku byl za 888,- samotný bez hadic :smoke:
Passat kombi B7 2.0TDI CFGB 157kW by Motorpower DSG 4motion r.2013
Opravy, repase a prodej baterií do akunářadí, diagnostiky, geometrií apod!

Uživatelský avatar
kubicekB5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 07.05.2009 13:50
Bydliště: Český Těšín

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od kubicekB5 »

Stačí vyměnit toto a je po problému.
http://www.nd-skoda-volkswagen.cz/cz/au ... -2015.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: klesanie teploty vody a oleja - problem

Příspěvek od KJirka »

a přitom taková blbost, žejo
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“