Turbo v háji?

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
toledo sxe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.02.2014 17:36

Turbo v háji?

Příspěvek od toledo sxe »

Zdravím společenstvo VW,

vlastním vůz s motorem 2.0 TDiPD (BKD) 103kW/16V - r.v. 2005, avšak v jiném kabátu a nyní se mi děje toto:

http://www.youtube.com/watch?v=2yqZBwtz ... 4-overview" onclick="window.open(this.href);return false;

chtěl bych se zeptat jestli je to smrt, motor se do nouze zatím neporoučel, mám čekat na K.O. nebo to mám předem raději vyměnit? Bojím se, že když pojedu na doraz, že až turbo odejde, tak se může stát něco s motorem - unik oleje do výfukového potrubí apod.

Pozn. hledal jsem tagy Turbo, pískání turba - ale našel jsem je u jiných motorizací, dočetl jsem se, že tyto PD motory jsou obvykle hlučnější. Díky předem za rady :good:

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Turbo v háji?

Příspěvek od Dymák »

tomu nic není - že to hvízdá, je normální věc :wink: to ještě najede hektar kiláků
až se začne ztácet olej (ale půjde do sání, projde motorem a pak až zahulí z vejfuku), tak začít řešit turbo...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

toledo sxe
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 19.02.2014 17:36

Re: Turbo v háji?

Příspěvek od toledo sxe »

Slyšel jsem už od pár lidí to samé co píšeš, řešit až když to bude opravdu v ..... jen je to takové hlučné a ještě jsem to až takhle hodně neslyšel. Uvidím kolik s tím najedu, zatím to do nouze nepadlo ani při vysokých otáčkách a to jsem tomu dával po výměně rozvodů a oleje opravdu kotel na doraz. Díky za odpověď.

Jarda S.
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1743
Registrován: 31.03.2010 20:12
Bydliště: Netolice

Re: Turbo v háji?

Příspěvek od Jarda S. »

pokud bys chtěl mít klid tak ho můžeš vyndat a nechat vyvážit
Passat AVF 2004
GIII variant tdi bosch 764 => 100kw - KPower
felda 1.3 LPG

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“