Názor na W8 TDi

2002 - 20..

Moderátor: Mára_VR6

Pravidla fóra
Moji milí příznivci všech Touaregů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případně použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Touaregů vkládejte do podsekce Můj Touareg a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mì obracejte v SZ.
Mára_VR6
Odpovědět
spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Názor na W8 TDi

Příspěvek od spagre »

Ahoj chlapi,

předběžně se koukám po týhle fajnový káře, ale nejsem si jistej jaký motor. Jestli 3.0 vs 4.2 v naftě. Chtěl bych to až za rok, takže něco čtyřletého. Jaký máte zkušenosti s W8? Tady jsem toho o tomto motoru zatím moc nenašel, takže dík za každý názor. Ťech 250 kw nechci ani kvůli rychlosti, ale spíš pro bezpečné předjetí a přeci jen je to W8.
Díky
Petr
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

LuboR5
Pilot
Pilot
Příspěvky: 790
Registrován: 15.01.2009 09:28
Bydliště: okr. Karviná

Re: Názor na W8 TDi

Příspěvek od LuboR5 »

Zkušenost mám s A8 4,2 Tdi podle mě stejný motor taky 250 Kw je to jako motokara nezarazi tento do sedačky ale zvedne te to a myslíš si ze už nejedes po cestě ale letis nad ni neskutečný zátah :D spotřeba super cca 8,5 průměr

Touaregman
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 11.11.2012 20:28

Re: Názor na W8 TDi

Příspěvek od Touaregman »

Mohu srovnávat V6 TDI 2007 s V8 TDI 2012. Ta V8 je úžasná, zátah obrovský a rychlá odezva na plyn. Oproti staré V6 se to chová na silnici v zatáčkách jako nějaký sedan ( naklánění ). Reálná dlouhodobá spotřeba 10,5 l. Stará V6 jezdí za 13,5 l. V obou případech je tam hodně město. Jestli půjdeš do V8, nebudeš litovat. Co je mrzuté, že se V8 nedělá s redukcí a uzávěrkou mezinápravy, tak že těší terén hrozí zničením převodovky. Rovněž zvukový projev je u V8 kultivovaný, jako by to byl benzin. Za dva roky co s ní jezdím nebyl žádný problém. Doporučuji.

spagre
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 224
Registrován: 28.08.2010 18:07
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na W8 TDi

Příspěvek od spagre »

Díky,

nechystám se to koupit letos, takže snad ještě půjdou ceny dolů. Do těžkého terénu jezdit nebu. To když vidím, co s tím někteří blázní :lol: dělaj, to by mi bylo asi líto. Ale s passatem jk jezdm na plantáže (1 km drsná cesta), tak sem tam rozervu manžetu atd, takže proto tohle. No a km pak už taky moc nenajezdím, takže spotřebu řešit nebudu.
Paša 2003 v kombíku, Touareg 2008 3.0 TDI

Odpovědět

Zpět na „Touareg“