3L - řazení

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
hansmoto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.07.2008 13:24

3L - řazení

Příspěvek od hansmoto »

Dobrý den, mám problém s řazením u vw lupo 3L. Známý s tím ke mně dojel s tím že mu s hydraulické jednotky tekl olej tak to přetěsnil a že mu potom nejde zpátečka jen cvaká a nejde čtyřka a pětka při čtyřce auto přestane jet, 1,2 a 3 normálně. Ctěl udělat základní nastavení, tak jsem našel postup a šel na to, nastavil jsem spojku podle kanálu 2 a začal nastavovat 14 ku, ale po proběhnutí testu řazení 0-28 se rozběhne znova a poté se rozsvítí nějaké slovo s vykřičníkem (chyba) bez čísla. a základní nastavení nejde dál, auto teď nejde nastartovat nevím si rady, poraďte mně prosím někdo co zkusit nebo čím to může být. taky při přeřazování pákou mi při zařazení zpátečky na displeji ukáže 5 i při poloze stop je tam 5. Ale když zařadím +- a řadím ručně tak ukazuje na displeji rychlosti správně, proto si myslím že potenciometry jsou ok. před přetěsňováním prý řadilo normálně.

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: 3L řazení

Příspěvek od McMahon »

Když nedokonči nastaveni tak to nikdy nebude řadit. Popiš přesně jakou chybu tam vyhodi po tech krocich 0-28. Vyhodi ti tam RTFM! a v dalšim poli 12?
A proč se vubec pouštite do věci kterym vubec nerozumite.... :!: :!: :idea:

hansmoto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.07.2008 13:24

Re: 3L řazení

Příspěvek od hansmoto »

vyhodí jen RTFM!, ale v paměti závad je 00263 a ještě něco jako základní nastavení neprovedeno. já bych se do toho normálně vůbec nepouštěl jen že s tím přijel on a chtěl s tím pomoct, taky říkal že dole v tom víčku jak je vahadlo řazení dopředu dozadu se mu to vahadlo hnulo na tisícihranu tak ho tam dal zpátky narovinu, nevíte jak tam má být? nebo nemáte k tomuto nějakou informaci, dp a podobně? že bych zkusil kdyžtak spínat ventily manuálně a pozorovat osciloskopem jestli na potenciometrech ukazuje správnou polohu táhla

hansmoto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.07.2008 13:24

Re: 3L řazení

Příspěvek od hansmoto »

zkoušel jsem i po rozsvícení rtfm! jít dál v nastavení bez pokynů diagnostiky, ale motor nelze nastartovat, takže u toho jsem skončil.

hansmoto
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 29.07.2008 13:24

Re: 3L řazení

Příspěvek od hansmoto »

Tak jsem ještě to víčko sundal a on měl danou tu vidličku jakoby 90 stupňů proti spodní páčce, sundal jsem potenciometr a pod ním je plíšek s drážkou, nasadil jsem tedy vahadlo 90 stupňů proti té drážce, přišlo mi to logičtější. Ale základní nastavení stejně nešlo udělat, vyskakovalo RTFM! pole 3- 12. zkoušel jsem všelijak ale nedařilo se. Naštěstí se mi potom podařilo nějakým způsobem nastartovat motor, tak jsem na zvedáku zkoušel jestli řadí. šlo mi R,1,2,3 tak jsem pohnul táhlem řadiče aby šlo trochu níž a šlo 1,2,3,4,5 nešlo však R chvíli jsem si s tím ještě pohrál a už řadí vše,tak už do toho nevrtám. :D děkuji za rady

Odpovědět

Zpět na „Lupo“