B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Saaw »

Chlapi, dalo by sa nieco vyspekulovat aby sa el. kufor na variante B7 nezatvaral stylom "Bzzzzzzz..BUM" ? Ma B7 dotahovanie kufra ako napr A6 alebo Superb? Na oboch autach je to zatvaranie kufra omnoho kultivovanejsie, motor ho zavrie skoro az uplne dole a potom ho tichucko dotiahne, ziadne teatralne buchanie. Slo by to?
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
monteg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 07.10.2011 17:37
Bydliště: Louny

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od monteg »

Tak tohle mě hodně zajíma sere mě to sice na B6 ale neskutečně :baseball:
Dneska jsem viděl zavírat BMW a nebe a dudy lehce dojelo a přitáhlo super
VW Passat Variant 2009 2.0TDI CBBB DSG

Uživatelský avatar
selatko
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1238
Registrován: 23.08.2013 10:46
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od selatko »

Mě celkově sere zavírání kufru (nemám automatiku) ale vždycky to je strašná rána, aj když se snažím sebevíc. Jak se to dá vyřešit, aby to tak nemlátilo :D
VW Passat 3C Variant - 2.0TDi bez DPF - manual - 125kW BMR
-----------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Saaw »

Skusal som chytit kufor tesne predtym nez dopadne, a myslim si ze motor to taha az uplne dole pretoze mi nezostal kufor v rukach ako som ocakaval ale tahal sa stale dole. Cize problem bude asi v tom ze motor nedokaze udrzat kufor a gravitacia ho prevazi. Nepomohli by tomu silnejsie vzpery? Alebo nejake tuhsie struny ktore by sa dali na piesty tak aby spomalovali dopad kufra? Dotah tam podla vsetkeho je, podarilo sa mi raz naozaj pomalicky ten kufor pustit dole a zamok si ho dotiahol..
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od global »

Na B6 mi kufor mlatil pri zatvoreni...
Ale u B7 uz je to celkom fajn. Na konci spomali a jemne pritiahne-(skoro ako bmw)
Mozno u B7 staci update softu v motore

http://www.youtube.com/watch?v=ot2F1YH9cwk" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Saaw »

To chcem!!! Mne to mlati jak sialene. Myslis ze to bude len nejaky update sw? Vedel by to niekto spravit??
Aky mas rocnik?
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od global »

2013,
skus update zadneho veka - 6D u VW
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Saaw »

No bol som s tym vo VW na diag. SW mam aktualny. Technika napadlo ze ci to nemoze byt plynovymi vzperami, ze ci niesu vybehane. Ale moc sa mi to nechce testovat metodou pokus omyl kedze jedna stoji 45 eur.....
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
BrunoC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 28.09.2010 19:37
Bydliště: Slovensko, okolie NR
Kontaktovat uživatele:

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od BrunoC »

Chlapci čo poviete na toto?
3C9 827 550 A (550Nm) - bucha
https://www.youtube.com/watch?v=OXKYXXE ... laI7Bvnldg
3AF 827 550 A (460Nm) - nebucha
https://www.youtube.com/watch?v=szpIN-S ... laI7Bvnldg

Na nemeckej stranke pise o tom ze 3AF 827 550 A (460Nm) su lepsie ako 3C9 827 550 A (550Nm)

PS: Aj mne na B6 to brutal bucha až sa hanbim keď zatvaram. :(
VOLKSWAGEN Passat Variant 2.0 TDI / Highline / DSG / 125 kw / 2007 / RNS 510 / - detailed by BrunoC
my Black wagon

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Saaw »

Hmm, to by bolo zaujimave. Ale ako je mozne ze slabsia vzpera je lepsia ako ta silnejsia? Udrzi vobec ta slabsia vzpera elektricke veko? Aby ich nebolo treba po pol roku menit. Inac nove 460nm vzpery stoja 55 eur/ks vo VW, cize dost draha vecicka.. original b7 vzpery pre elek kufor su prave tie 580nm ktore tam mam ja.
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Jirka. »

Pohledej na netu firmu co ty vzpěry repasuje, udělá tak tvrdou jak budeš chtít a vejdeš se do 10e
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Saaw »

Na to by slo, ale vidim aj na ebayi nejake vzpery so 460nm, za 30e obe, to by slo este... Otazka je ci ma vyznam to riesit prvotne cez VW cez zaruku. Lebo ak mi spravia to ze vymenia vzpery za tie iste ktore tam mam teraz a bude to robit stale, tak to je akurat strata casu a zbytocne dohadovanie so servisom... Preto sa mozno vykaslat na VW a kupit nejake 460nm a pripadne ich vyskusat..
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Qido »

Saaw píše:Hmm, to by bolo zaujimave. Ale ako je mozne ze slabsia vzpera je lepsia ako ta silnejsia? Udrzi vobec ta slabsia vzpera elektricke veko? Aby ich nebolo treba po pol roku menit. Inac nove 460nm vzpery stoja 55 eur/ks vo VW, cize dost draha vecicka.. original b7 vzpery pre elek kufor su prave tie 580nm ktore tam mam ja.
Když se nad tím zamyslíš, tak je to klidně možné.
Se silnější vzpěrou musí motor překonávat větší sílu a na konci je tudíž větší ,,skok,, a větší rána.
Budu teď objednávat vzpěry na B6 s el. kufrem. Za 230Kč/kus .
Naposledy upravil(a) Qido dne 03.03.2014 12:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
BrunoC
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 377
Registrován: 28.09.2010 19:37
Bydliště: Slovensko, okolie NR
Kontaktovat uživatele:

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od BrunoC »

Qido píše:
Saaw píše:Hmm, to by bolo zaujimave. Ale ako je mozne ze slabsia vzpera je lepsia ako ta silnejsia? Udrzi vobec ta slabsia vzpera elektricke veko? Aby ich nebolo treba po pol roku menit. Inac nove 460nm vzpery stoja 55 eur/ks vo VW, cize dost draha vecicka.. original b7 vzpery pre elek kufor su prave tie 580nm ktore tam mam ja.
Když se nad tím zamyslíš, tak je to klidně možné.
Se silnější vzpěrou musí motor překonávat větší sílu a na konci je tudíž větší ,,skok,, a větší rána.
Budu teď objednávat vzpěry na B6 s el. kufrem. Za 230Kč/kus 460Nm.
Ahoj, napíš potom či to bucha.
VOLKSWAGEN Passat Variant 2.0 TDI / Highline / DSG / 125 kw / 2007 / RNS 510 / - detailed by BrunoC
my Black wagon

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: B7 V. s el. kufrom - ako zabranit buchaniu kufra

Příspěvek od Saaw »

Hm, tak to asi teda vyskusam. Chcem to vyriesit lebo tie rany urcite nie su uplne dobre pre zamok, pre LED svetla, pre kameru, pre sklo atd.. Objednam asi tie 460Nm z ebayu, stoja 30 eur, a uvidim ci to pomoze. Snad budu dost silne aby udrzali kufor hore.

No ale otazka este takto. Nebude motor viac namahany ked bude otvarat veko? tym ze je vzpera slabsia tak bude musiet viac zaberat motor.
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“