LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
Mart48
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 04.07.2010 15:12
Bydliště: Východní čechy

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Mart48 »

tibi18 píše:
tom.ik píše:Nemá tady někdo 1,8T 110kW tiptronic na LPG?Zajímala by mně spotřeba :?: :wink: dik
Mam 1,8T AWT na plyn, chip 195HP, spotreba okolo 7,5L velmi kludna jazda v dedine na 5 a podobne ale standartne jazdenie na 44L cca 450Km kombinovana aj mesta mimo mesto zapchy a podobne + dialnica spotreba v priemere nieco okolo 10-10,5L max spokojnost na plyn cca 10% vykonu navrch velmi zive no u 4000ot/min santenie konci vstreky nestihaju,.. co mi v podstate nevadi lebo vzdy prehodim a ten vykon mam ci to vytocim aj na benzine na 7000 a prehodim je to jedno takto som sa naucil motor nevytacat =) original je Rj nastavena tak ze pre bezneho vodica plynule prepne na benzin nad 3900 sa proste vymenia vstreky za benzin ale ja som to vypol :) nevedel som co mi utekal benzin z nadrze a jak som urobil tankujem 7L na 2000km ale ja obcas zohrievam auto na benzine na tvrdo to preto. Inak mi prepne aj v zime po cca 4min od nastartovania aj ked ide na volnobeh jak dosiahne 40C prepne (nastavene made in home) a tak isto vstreky nemeni naraz ale po jednom valci 1 plyn 3 benzin potom 2 valce plyn 2 valce benzin a podobne :) prechod je aj ked dupem podlahu pocas prepinania necititelny,...
Ahoj prosím tě těd sem taky řešil chip ale protože sem byl předem upozorněn na ten problém se vstřikama tak sem místo 148kw šel do 132kw všechno je v pohodě motor de na LPG točit až do omezovače a táhnutí je srovnatelné s benzínem.nevíš jestly to ti větší vstřiky vyřešej?sám bych to chtěl vytáhnout až na nějakejch cca 240hp samozřejmě s novím turbem z audi tt a většíma vstřikama,ale nikdo mě nedokáže říct jestly větší vstřiky LPGečku pomůžou aby to tidle výkony utáhlo.A moc se mě nechce jít cestou pokus-omyl.
Vw Passat B5 1.8T 132 kw LPG r.v.98

ZABAK76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 15.03.2012 11:06
Bydliště: Brno + FM

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od ZABAK76 »

Zdravím všechny! Najel jsem 100K s Otavia 1,8T LPG od Tartarini, max spkojenost, jediná chyba na kráse je spotřeba Benzínu. V zimě pokud jsem jel defenzivně a na spotřebu tak se na LPG přeplo až třeba po 50 km! Nakonec jsem se naučil jet třeba první dva km ve vyšších otáčkách, při 50 max 3 popř 2, v tom případě se to přeplo na LPG už po dvou km. spotřeba stoupla na těch dvou km z cca 10 na cca 13, ale každý další km už jedu levněji :-)
ZABAK 76
Passat Variant 2,0 FSI 4motion LPG (plán)
Octavia 1 1,8 T 4x4 LPG

indous
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 07.06.2008 21:03

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od indous »

Topí ti to v zimě dobře? Protože jestli ti to přepíná až po 50km tak to je asi v prdeli termostat. Popřípadě dát dečku na chladič.

Uživatelský avatar
Samyce
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 03.09.2010 14:24
Bydliště: kousek od Pardubic

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Samyce »

Čau lidi
Prosím o radu....poradili by jste mi prosím nějakej dobrej a levnej LPG servis v okolí Pardubice/Hradec.....??

Zvažuju totiž přestavbu 2.8čky....takže si nechám rád poradit.

Předem díky za odpovědi ;)

Drába
Člen klubu
Příspěvky: 286
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krkonoše - TU
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Drába »

Mohu z vlastní zkušenosti doporučit:
http://www.gasauto.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
a starší auta tady
http://www.autonaplyn.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
misanov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.03.2014 12:12
Bydliště: Chrudim

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od misanov »

Samyce píše:Čau lidi
Prosím o radu....poradili by jste mi prosím nějakej dobrej a levnej LPG servis v okolí Pardubice/Hradec.....??
Zvažuju totiž přestavbu 2.8čky....takže si nechám rád poradit.
Předem díky za odpovědi ;)
Mám úpravu na LPG od http://zdenekandrle.wz.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; z Pardubic. Je to už 5 let v pohodě, servis, jakékoliv rady. Doporučuji.
VW Passat Variant B6 2002 LPG

Uživatelský avatar
vw_tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od vw_tdi »

Zdravim mam problém tak to skusim tady.Mam passat b5 1.8T lpg.Na benzin jede jak ma ale jak přepnu na plyn tak ma zvuk jak boxer...jede asi jen na 3 válce.Muze to bejt neco jinýho než špatnej vstřikovač lpg?Vstřikovače valtek T34...najeto asi 60tis na lpg

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od mastibruch »

Není nic jednodužšího než zajet do nějakého servisu kde dělají LPG ať ti udělají diagnostiku a měli by poznat co tomu je. ;-)
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od xerxes »

a nebo neni nic jednodušší něž mit diagnostiku LPG Doma :mrgreen:

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od mastibruch »

No jo panko je fajnšmekr. :D
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
vw_tdi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od vw_tdi »

To me samozřejmě napadlo ale jedu tam až ve čtvrtek tak sem skoušel jestli mě náhodou neporadí někdo tady...ale díík no :D

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od mastibruch »

Zkus podotahovat všechny hadičky co máš k LPG jestli to třeba nepřisává někudyma vzduch...
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Uživatelský avatar
Jacques.
Pilot
Pilot
Příspěvky: 813
Registrován: 31.03.2011 17:57
Bydliště: Děčín okolí...

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Jacques. »

Zdravím. Chtěl bych přidat zkušenost s mým LPG Lovato ve 2.8 V6
Auto jsem koupil s 4 měsíce novým systémem. Najeto 10 tis.km.
Přivezl jsem si ho domu a vše fungovalo skvěle. Ale jen dva měsíce. Pak se jednou za čas (dva týdny) stalo,že auto při přechodu do LPG a pomalé jizdě kdy motor v chodu neudržovala setrvačnost,chcíplo. Velmi příjemné v Praze na křižovatce apod.
Problém se zhoršoval a vyvíjel až do té fáze,že ikdyž se po hrozném cukání a klepání (jelo to tak na 3-4 válce) LPG přeplo,tak i přesto za pár km se motor začal klepat znova.
Zvláštní bylo,že plynař v diagnostice nic nenašel (diagnostice Lovato). Usoudili jsme,že bude v nádrži sajrajt a tak se vše čistilo. V reduktoru byla sračka podobná medu. Ani to nepomohlo. Říkal jsem,jestli to nejsou trysky,ale plynař mě razantně odmítl,že po 10 tis to není možné ! Noooo,nakonec to byli trysky. Všechny od toho sajrajtu byli zalepené a časem se zadřeli.
Výsledek byl takový,že jsem kupoval nové trysky,čištění a filtry. Navíc jsem nechal zabudovat filtr mezi reduktor a trysky. A další mezi plnění a nádrž. Toto vám velmi doporučuju. Filtry před trysky stál 200 kč a před nádrž 2000 kč. Ale ušetří to určitě spoustu peněz a trápení.
Nyní auto jezdí tak jak má a jen se modlím,že bude i nadále.
Celá tato sranda mě stála přes 11 tis. :sorry:
Spekulativně,proč se toto stalo je asi špatné palivo. Pravděpodobně si někde ( myslím si že bývali majitel) natankoval špatné lpg nebo to byl nějaký kal z nádrže. Nyní se ptám,než natankuju. Jak jsou na tom s testy. čojka dělá testy paliv a to i LPG. Nyní tankuju tak,kde vím na čem jsem ;)
Passat B8 Alltrack 2.0 Tsi 162kw
Ex ►Passat B5 1.9 TDi 81kw AVG+4motion
Ex ►Audi A6 Avant 3.0 TDi
Ex ►Passat B5,5 Variant, 2.8 V6,4motion+LPG
Ex ►Passat B5 sedan 1.9 TDI 81KW AFN

Lada
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 36
Registrován: 16.10.2007 15:57

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od Lada »

Čau chlapáci, zkušenosti po najetí a30tis na stag300: Zajel jsem po 2letech na revizi a pan zvyšil bohatost poněvadž svitila kontrolka ,,porucha motoru-chuda směs 1valec. Auto jelo v poho, ted bych řekl že je trochu ,,svižnější,,. Pozor revize pry po roce:) pod -15 plyn raděj moc nepoužívám ale to je 3krat do roka takže v poho. lpg stále velmi doporučuji.... pozor musite jezdit aspon 20km trasy jinak se vam investice bude vracet velmi pomalu.

miso611
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 20.06.2014 13:50

Re: LPG - Tema - zkusenosti,rady,nazory,ceny LPG atd.

Příspěvek od miso611 »

Zdar chlapi.Uvazujem nad kupou passata 2.8 v6 a naslednym prerobenim na lpg.Lenze znami mechanik mi to neodporucil ze sa udajne kazi motor.Ale zase kamarat co ma S80 volvo na LPG si nevie vynachvalit.Moj rocny najazd bude cca 25-30 000 km.Dieselu by som sa chcel najradsej vyhnut.Je treba spravit este nejake ine opatrenia pre opotrebovanie motora okrem samotnej instalacie LPG ake su rizika ? Dakujem za kazdu radu.
Passat 1.9 TDI 77kw BKC

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“