Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Odpovědět

Jak je to s Tvou navi RNS510 v autě?

Mám čidla vnitřního prostoru a přesto navi ukradli.
27
18%
Nemám čidla vnitřního prostoru, navi ukradli.
28
18%
Mám čidla vnitřního prostoru a mám "zatím" klid.
40
26%
Nemám čidla vnitřního prostoru a čekám, kdy o navi přijdu.
51
33%
Navi neukradli, ale pokusili se. Mám mechanicky zabezpečeno.
7
5%
 
Celkem hlasů: 153

Uživatelský avatar
mirke
Pilot
Pilot
Příspěvky: 840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hradec Králové

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od mirke »

Už je to tu několikrát popsaný, je to k ničemu...je to připevněný k plastovýmu rámečku, který vytrhnou i s tím krytem.

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od Dusanbe »

A hlavně ta cena je nehorázná. Za to už bys skoro RNS sehnal jinou :)
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Uživatelský avatar
henda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 18.06.2008 10:59
Bydliště: HK - Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od henda »

Trochu oživím téma a přidám příběh ze života. Mám na starost služebky a před 3 roky jsem u jednohu Superba řešil 3 krádeže Columbuse v těchto datech: 5.2., 19.2. a 20.5. vše v roce 2011. Po třetí už firma řekla dost a ředitel dostal SWINGa, nebo Bolero, teď už nevím a přenosnýho GARMINA. Každopádně po druhý krádeži byly na vozidlo namontovány bezp.folie - vydržely do května. V podtstatě na vozidle vzniknou ještě vetší škody - okno nerozbijou, to je pravda, ale vezmou páčidlo nebo šroubovák a tak dlouho páčí a šťourají, až celý okno vypadne ze stahovačky, u toho odrbou celý rám dveří, dveře, lištu na B sloupku a v tomhle případě se jim povedla i střecha a LZ dveře (škoda celkem 175tis). Takže asi tak o fóliích. Základ je, pokud chcete mít RNS510/Columbus, tak pojistit - hlavně do smlouvy uvést přesný typ rádia (taky už jsem slyšel že pojišťovna za RNS510 dala max 25tis, protože nebyla uvedena ve smlouvě). Všechny ostatní věci jako, folie, alarmy, senzory, rámečky jsou k ničemu - max. je zdrží o pár vteřin ale škodu udělají o to větší = větší spoluúčast, pokud máte pojištěno.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od ricom »

henda píše:Trochu oživím téma a přidám příběh ze života. Mám na starost služebky a před 3 roky jsem u jednohu Superba řešil 3 krádeže Columbuse v těchto datech: 5.2., 19.2. a 20.5. vše v roce 2011. Po třetí už firma řekla dost a ředitel dostal SWINGa, nebo Bolero, teď už nevím a přenosnýho GARMINA. Každopádně po druhý krádeži byly na vozidlo namontovány bezp.folie - vydržely do května. V podtstatě na vozidle vzniknou ještě vetší škody - okno nerozbijou, to je pravda, ale vezmou páčidlo nebo šroubovák a tak dlouho páčí a šťourají, až celý okno vypadne ze stahovačky, u toho odrbou celý rám dveří, dveře, lištu na B sloupku a v tomhle případě se jim povedla i střecha a LZ dveře (škoda celkem 175tis). Takže asi tak o fóliích. Základ je, pokud chcete mít RNS510/Columbus, tak pojistit - hlavně do smlouvy uvést přesný typ rádia (taky už jsem slyšel že pojišťovna za RNS510 dala max 25tis, protože nebyla uvedena ve smlouvě). Všechny ostatní věci jako, folie, alarmy, senzory, rámečky jsou k ničemu - max. je zdrží o pár vteřin ale škodu udělají o to větší = větší spoluúčast, pokud máte pojištěno.
ne pro info.. pokud opravuješ v autorizácích, dají ti vždy takové rádio jaké tam má být podle Vinu v původní výbavě.. tudíž jestli jsi měl v původní výbavě např. RCD 510 dostaneš vždy RCD510 i kdyby jsi měl ve smlouvě napsáno kdo ví co..

jinak jsi tak nějak nenapsal nic nového.. s těmi foliemi je to věc názoru.. já znám zase lidi, kteří ji měli a ten čorkař se na to prostě radši vyprdne. asi taky dost záleží kde parkuješ víš..
jako alarm rozhodně špatný není jen nesmíš mít ten co dávají v originále ten holt má vnitřní zonu trochu napikaču..

ale asi se shodneme v tom že je potřeba mít pojištěné vozidlo a to nejen kvůli RNS 510 a takžé je lepší asi RNS 510 vůbec nemít.. :drinks:

Uživatelský avatar
henda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 18.06.2008 10:59
Bydliště: HK - Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od henda »

Pokud máš RNS z výroby dle VIN, tak ano, jsi v pohodě. Pokud si ale někdo původní RCD nechá předělat na RNS, tak bys to ve vlastnim zájmu měl uvést, nakonec pojistovak vse foti při ohledání vozidla po uzavření HAV. Je to stejné, jako kdyby jsi uzavřel smlouvu na plecháčích a za rok sis koupil ALU kola - dodání výbavy do smlouvy a samozřejmě drobek zvýšení pojistky

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od ricom »

henda píše:Pokud máš RNS z výroby dle VIN, tak ano, jsi v pohodě. Pokud si ale někdo původní RCD nechá předělat na RNS, tak bys to ve vlastnim zájmu měl uvést, nakonec pojistovak vse foti při ohledání vozidla po uzavření HAV. Je to stejné, jako kdyby jsi uzavřel smlouvu na plecháčích a za rok sis koupil ALU kola - dodání výbavy do smlouvy a samozřejmě drobek zvýšení pojistky
tak to snad je každému jasné ne, že když vzednu cenu a výbavu vozu, že to musím nechat dát do smlouvy o pojištění.. :drinks:

Uživatelský avatar
hasmen
Člen klubu
Příspěvky: 962
Registrován: 24.02.2011 22:49
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od hasmen »

Jen houšť a větší kapky...
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi ... -cinu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Dusanbe
Pilot
Pilot
Příspěvky: 853
Registrován: 27.02.2009 15:13
Bydliště: ChomutoVW
Kontaktovat uživatele:

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od Dusanbe »

Nechal jsem si proklepnout švárou na hospodářské jednu navi a volal mi zpátky, že v CELÉ ČR jsou hlášených jako odcizených pouze 5 kusů 8O Je to možné, že by to lidi fakt nehlásili? Nebo že by počet krádeží tak klesl? 8O

No ani jednomu se mi nechce věřit.
diagnostika vw group, montáže budíků, imobilizéry, PIN, klíče, výměna gateway, kódování, dojezdy oken i SAG, tempomaty, upgrade firmware RNS510 + opravy HW, odblok obrazu, mapy, MF volanty,HF sady atd

Tomasx1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 06.07.2012 20:35

Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od Tomasx1 »

Kdyz plno lidi kupuje na netu navi pochybneho puvodu....i zde si tu lidi davaj inzeraty,ze koupi levne navi a ze na puvodu nezalezi atd. Tak co by pak meli hlasit,kdyz mu ji pak nekdo vycoruje z auta.

adnats
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.08.2012 11:15
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od adnats »

Takto jsem to vyřešil já vytvarovaný plech potažený koženkou a starý přední panel z autoradia z FORDU /koupený na bazoši za 200 Kč/ Při odchodu zastrčím do škvíry na CD a hotovo.Zatím 2 roky pokoj.
Přílohy
P1010092.JPG
P1010093.JPG
P1010094.JPG
P1010096.JPG

jaja01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 230
Registrován: 26.11.2011 21:55

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od jaja01 »

adnats: :potlesk:
Tiguan 2,0 TDI BMT 4Motion DSG Sport & Style
Obrázek

Uživatelský avatar
hkr
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3268
Registrován: 08.08.2013 21:38
Bydliště: Praha

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od hkr »

Hodne proziravy!
Audi A6 C7 Limo 3.0TDI 180kW Quattro
Volkswagen Golf VI 1.6TDI 77kW DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od ricom »

to bych v Praze nedělal nic jiného než nasazoval podobnej paznecht..
jinak jak píše dost prozíravý asi máš čorkaře hodně za debily..

ale což když ti to tak funguje.. no v Praze by jsi přežil tak měsíc s tímto..

krtkusus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 12.06.2011 18:13

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od krtkusus »

ricom píše:to bych v Praze nedělal nic jiného než nasazoval podobnej paznecht..
jinak jak píše dost prozíravý asi máš čorkaře hodně za debily..

ale což když ti to tak funguje.. no v Praze by jsi přežil tak měsíc s tímto..
No mysli si co chceš, to je tvoje svobodná volba :) ale já jsem si tohle vyrobil v roce 2011, parkuju na ulici a dodneška ani jeden pokus. Navigace původní... Jedinej rozdíl je v tom že já předstírám že otvor pro radio je zaslepenej - čili úplně rovný plast. :tongue:

adnats
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.08.2012 11:15
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Krádeže navi RNS510. Jak jste na tom?

Příspěvek od adnats »

Já to také nikomu nenutím.

Odpovědět

Zpět na „Navigace“