Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Rakosnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.01.2014 01:57
Bydliště: Olomouc

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od Rakosnik »

the.max píše:Pridavne topeni pomaha ohrivat vodu v dobe, kdy bezi motor, aby se dostal na pracovni teplotu a taky to zacalo driv topit.
Nezavisle je, ze jednak behem jizdy ohriva vodu, ale hlavne muze bezet i bez motoru prave tak, ze si ho na dalku nebo naprogramovanim na urcity cas zapnes a vlezes uz do zahrateho auta.
Pridavne topeni lze prestavet na nezavisle, existuji na to origo prestavbove sady, u starsiho modelu to je v podstate jen kabelovej svazek pojistkami a relatkem a k tomu se pak pripojili spinaci hodiny, nebo dalka, nebo oboji. V tvem pripade to bude asi o neco slozitejsi, mozna tam bude i nejaka extra ridici jednotka, proto takovej cenovej rozdil. A nebo taky ne :-D
Jo už tu funkci snad chápu. Čili opravdu chcu to nezávislé, které se doplácí za 37100. Takže bych ho vzal taky jako originál, ať se v tom už pak nikdo dodatečně nevrtá.
Teď ještě musím zjistit, zda to má i dálkové ovládání, příp. jak se to ovládá, bližší popis jsem nikde nenašel.
V konfigurátoru se mi vzájemně blokují položky topení a vyhřívání skla - zřejmě nejdou vybrat obě zároveň - musím prověřit, zda to vyrobí, imo není důvod zakošovi bránit ve vysolení peněz za výbavu, kterou chce :D

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od the.max »

Za ty prachy bych predpokladal, ze nejaka dalka u toho bude 8O
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Rakosnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.01.2014 01:57
Bydliště: Olomouc

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od Rakosnik »

U tak drahých věcí jako jsou auta bych očekával, že se výrobce doslova vyřádí na detailních popisech funkcí, aby zájemce nalákal. A ono houby, kašlou na to úplně. Jednoduchý popisek bez dalších podrobností. Zřejmě jim na zakoších moc nezáleží, resp. řeknou si, že i bez toho kšefty mají.
Snad proboha nejsu jedinej, koho zajímá, co která věc v konfigurátoru znamená, to snad řeší každý zákazník.
Kdybych dělal já ten web, tak jsou u každé věci popisy i s fotkama a návodem. Stojí to trochu práce, ale výslednej dojem někde úplně jinde a zakoš by neměl pocit, že na něj dovozce sere, jen vysol prachy a vypadni...

Rakosnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.01.2014 01:57
Bydliště: Olomouc

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od Rakosnik »

Zeditoval jsem první post - změny jsou zeleně

a další dotazy:
- Kde jsou oka na odtažení? Kdybych potřeboval, aby mě někdo odtáhnul. Zezadu netřeba, tam bude koule, kdybych chtěl někoho táhnout já.
- Jaká je povolená zátěž té falešné podlahy, co vznikne složením sedaček? VW machruje objemem, ale už nic neříká, co to unese, aniž se ty sedačky tlakem poškodí. Myslím tím, zda to třeba vydrží, když na to hodim pár pytlů cementu. Pro mě je auto prostředkem dopravy, nemám ho na ozdobu, takže v něm vozím cokoli co potřebuju a u Sharana to nebude jinak.
- Jak funguje hlídání tlaku v pneu? Ve ventilcích jsou nějaké vysílače, které posílají údaje o tlaku do palubáku, nebo je to jinak?
- Posuvné dveře a tankování - co se stane, když budu tankovat a dítě mi otevře dveře? Vyrazí mi pistoli z nádrže? :D

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od michall »

Oka nevím, možná nebudou pevná, ale pod krytkami budou závity na šroubovací oka. Tahat za koule - to se nedělá :negative:
Hlídání tlaku - ano, v kolech ve ventilcích jsou vysílače. Někde jsem zachytil, že to má nějaký háček, jen už nevím, jaký. Každopádně je údajně třeba dávat pozor při přezouvání, aby nedošlo k poškození vysílače.
Dveře by měly být elektricky nebo mechanicky blokovány, když otevřeš víčko, neměly by jít otevřít přes něj.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od M@rty74 »

K hlídání tlaku - varianty jsou z výroby dvě, kterou používá koncern u Sharana netuším.
Jedna jak píše Michall jsou čidla na ventilku vně disku a druhá ( použitá např. na Octavii ) je o tom, že kontrolu tlaku v pneumatikách zajišťuje software, který je součástí řídicí jednotky ABS. ŘJ ABS porovnává obvodové rychlosti všech 4 kol a ze získaných hodnot a jejich případných odchylek určí pokles tlaku v pneumatikách.Obvod běhounu pneumatiky je závislý na tlaku v pneumatice. Pokud dojde ke změně hodnoty tlaku, změní se i obvod běhounu pneumatiky.
Alespoň takhle mi to bylo vysvětleno na školení o tomto systému, když to byla novinka :-)
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od Jose1 »

Tak zaplať pánbůh alespoň za jedno téma o SAIII. Doufám, že časem přibudou.
Díky taky za info ohledně příhřevu.
A takový návrh pro adminy....a vůbec pro všechny.
Bylo by možné pokusit se nějak "donutit" potenciální zakladatele dalších témat, které se budou v budoucnu týkat vozů SAIII, aby ty témata byly rozlišeny, právě třeba tím označením SAIII....? :wink:
Třeba už hned tohle téma.
Nebo třeba kdyby to admini sami přeznačovali.....to už bych chtěl asi moc že?
Proč.....? Jelikož se nám tady začnou jistě poznatky z nových typů časem množit, a auta jsou dle mne již hodně jinde, než SAGI, nebo SAGII.
Tak ať to máme nadále přehledné....
Co vy na to....? :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od michall »

Nápad není špatný, jen ti potencionální tazatelé budou muset hledat témata s označením SAGIII. Bohužel některým dělá potíže i jen prosté vyhledávání.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od M@rty74 »

Tak ona se da pridat i podsekce SAG III, JEN BUDE NAHORE MEZI BAZAREM,SRAZY A MUJ SAG.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

sachy
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 27.10.2007 23:41

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od sachy »

Oka na odtažení jsou sroubovaci pod krytkou narazniku, kupodivu mam dva ruzne rozmery, zatim jsem nezkoumal

Zadni strany sedacek jsou z pevne desky, takze plosneho zatizeni bych se nebal.

Hlidani tlaku je delane SW pres cidla ABS, pokud ti kolo ujde, tak se toci jinak rychle, nez ostatni. Po kazdem dofouknuti nebo prezuti bys mel system znovu naucit na nove otacky kol.

Dvere jsou pri tankovani mechanicky blokovane a otevrit nejdou. Navic pokud mas elektricke otevirani, tak je nelze ani uplne otevrit pokud je otevrene okno

Rakosnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.01.2014 01:57
Bydliště: Olomouc

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od Rakosnik »

Díky za info.

K tomu zařazení tématu pod SAG III - zařaďte jak uznáte za vhodné. Třeba to téma pomůže i dalším zájemcům o nový SAG. Na ofiko webu dovozce se nic nedozví.

Nový dotaz - dá se někde stáhnout návod na SAG III v elektronické formě? Tam bych možná odpovědi na své otázky našel.

A poslední věc - spíš k zamyšlení. Co vede VW k tomu, že nabízí v každé zemi různé základní konfigurace a balíky k tomu? Vždyť je to musí stát dost peněz navíc to všechno menežovat. Nebylo by pro ně levnější nabízet všude stejné základní konfigurace i balíky? Díval jsem se na DE a SK konfigy, od CZ se zásadně liší.
Navíc si snižují i kšefty nedostupností volitelných výbav a barev. Pokud si nemůžu zvolit výbavu, kterou nabízí v jiném státě, tak za ni ani nedostanou peníze a vydelají míň. Nechápu ten přístup. Nabídl bych zákazníkovi komplet všechny možnosti, co umím vyrobit, aby objednal a zaplatil co nejvíc věcí, vždyť je to kšeft.
Stejně se ta auta vyrábí kusově pro každého zákazníka s unikátním konfigem, tak nevidím důvod, proč mu nezpřístupnit vše, co se tam dá narvat.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od matko001 »

Ten manual nieje nikde na stranke VW? Ford tam uz vsetky o roku 2005 ma k dispozicii, ale bez moznosti stiahnutia - musis listovat na stranke (VW manual som este nehladal).


Za tou vybavou je nejaka hlbsia marketingova strategia, ako volaledy Octavie jednu dobu nemali v DE xenony, aby neohrozovali Passaty a podobne.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od michall »

Kombinace některých výbav není nejspíš možná např. z důvodu energetické náročnosti nebo vzájemného ovlivnění některých systémů. Spíš je to ale již zmíněná marketingová záležitost.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od Jose1 »

M@rty74 michall
Jo jo, pro oba, prostě to nějak rozlišit. Hlavně ať je to ve vyhledávání informací nějak oddělené.
Začínám se pomáááálu poohlížet po trojce a informací je nepříliš.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Rakosnik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 27.01.2014 01:57
Bydliště: Olomouc

Re: Koupě NOVÉHO auta - rady, pomoc s konfigurací?

Příspěvek od Rakosnik »

Jose1: právě proto jsem toto téma založil. Jenže já se se teprve nezačínám poohlížet, u mě už je to aktuální. V průběhu března objednám.
Dle nabídek co zatím mám je velice významné oslovit několik dealerů, protože rozdíly v ceně při stejné konfiguraci jsou cca 80 tisíc.

Dost má vliv i koupě na IČO, to se mi každý snaží nabídnout, další sleva cca -40t. Ale to mi nebylo známou daňařkou doporučeno brát, že s tím budou pouze problémy při bohužel už funkčním propojení FÚ a registru vozidel. Takže budu kupovat na fyzickou osobu, nikoli na IČO.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“