STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Goodmen
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 13.03.2008 19:38

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Goodmen »

Nevím, kam bych příspěvek zařadil a tak zkusím tady. Loni se mi kously stěrače, což opravili v servise(nevím jak?) ale letos sotva táhnou. To bych chápal, ale při spuštění stěračů mi pohasnou světla po celou dobu, co stěrače jedou( v horní a dolní úvrati se opět rozsvítí. Čím to? Žeby zvýšeným odporem způsobeným zadřenými stěrači?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

Můžeš je mít opět zadřené -> mechanika má větší odpor -> motor se více namáhá, takže má větší odběr -> sníží se napětí v palubní síti -> světla pohasnou. Teoreticky může být někde i špatná kostra, ale stěrače a světla mají snad různé kostřící body (vše ostatní funguje správně ?). Jako první bych zkontroloval mechaniku stěračů, pak vše ostatní
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od smolda »

No, viděl bych to spíš tak, že motor je KO. Je tam komutátorový motor a uhlíky už budou hádej kde, přítlačný perko už na ně netlačí tak jak má a zvyšuje se tím přechodovej odpor. Chtělo by to řešit, jinak si vyjiskříš komutátor a motor pak můžeš vyhodit. Hádej kolik stojí novej.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od michall »

To by mu ale jen nešly stěrače, ale nepohasínaly by mu světla (i v horní poloze se motor na chvilku odlehčí, takže napětí stoupne). Pro takovou rychlou kontrolu buďto odehni stěrače od skla nebo rovnou odpoj táhlo od motoru do pák stěračů a zkus "stírnout" - motor by se měl točit v pohodě, možná přejede krajní polohu, protože půjde bez zátěže.No a pak pohni stěrači a poznáš, jestli jdou přiměřeně lehce nebo ztuha.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od kazbic »

Hmm,viděl bych to na ty pouzdra.Rozebrat-vyčistit-namazat.Popřípadě osadit mazničky :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak rozhýbavací procedůra vydžela krásné 2 roky , v pondělí sem ji zopakoval a stěrače zas chodí jak za mlada.

Hodinka práce a ušetřené kačky..

Při jednom sem zjistil že bude potřeba vyměnit kabináč.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

redyFCB
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 01.05.2008 22:05

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od redyFCB »

Tak dnes se nám zase po délší době ozvaly stěrače ,zůstaly stát.Tak rozborka ,rozleštit hřídelky,promazat vazelínou.A dílo se zdařilo opět stíráme volně,díky za Kazbičovu fotodokumentaci. :drinks:

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od kazbic »

redyFCB

:wink: Čus.Vždy,když mi přijde upozornění do pošty,že se tu něco děje,tak si vzpomenu na to,že mě to na "dvojce" čeká znovu :D . Asi to budu muset udělat preventivně. Ale určitě tam namontuju opět ty mazničky. Nepřemýšlel jsi o nich ? Když už jsi to měl venku ?
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

pby
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 18.11.2012 15:24
Bydliště: Sedlčansko-Rovina

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od pby »

Ahoj, jsem po opravě stěračů. Vše proběhlo celkem hladce - mám i mazničky.
Ale přišel jsem o jeden plastový kroužek (je hned pod ramínkem stěračů) To zkusím někde posehnat.
Horší je, že nedokážu chod stěračů řádně seřídit. Je to starý systém, v klidové poloze jsou stěrače vodorovně. Horní úvrať stěrače u spolujezdce je nejspíš OK - ramínko je rovnoběžně se sloupkem. Stěrač u řidiče ovšem nikoliv. Tam mám v horní části skoro 15 cm ke sloupku a dole 10 cm. Když ho poposadím dole, aby šel v horní úvrati dál, bude pochopitelně překážet ve výhledu. Řešení s úpravou délky ramínek táhel mi připadá zatím zbytečné.

Jediné, co mě napadá, že jsem špatně nasadil táhlo na motůrek. Snažil jsem se to udělat co možná nejpřesněji, ale o nějaký ten stupeň jsem se mohl netrefit. Je možné, že by to táhlo takhle ovlivnilo jen jedeno ramínko ?? Bohužel jsem před opravou nezměřil polohu ramínek stěračů v horních úvratích :evil: .

EDIT: Vyřešeno - nastavil jsem táhla k oskám na max. vlevo, táhlo na motorku taky na levou stranu (45minut) a pak už jen lehce doladil samotná ramínka stěračů. Někdo to tu už takhle popisoval - fungovalo mi to.
SHARAN 1,9 TDI 81KW r.v. 1999 AVG
Sedlčansko

Uživatelský avatar
citron66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 01.01.2012 21:15
Bydliště: Brno

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od citron66 »

Tak došlo i na mě, stěrače cukají a nedojíždí do koncové polohy, po nějakém čase stírání se to rozhýbe a funguje to normáně. Chtěl jsem promazat, ale stroskotal jsem na tom, že mi nejdou sundat stěrače. Jsou asi na oskách dobře "zarostlé". Zakapal jsem brzdovkou, poté MD sprejem, ale drží to, jako přibité. Nemáte někdo fintu, jak to sundat, aniž bych něco nedodrbal? Díky
VW Sharan 1.9TDi, 85kW, 2007

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od patper »

Zajet nekam do servisu ....bud nechat sundat,nebo si pujcit stahovak :!:

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od Jose1 »

Kazbi, já měl za to, že máš na stěračích maznice homemade....
Ale teď mi došlo, že to bylo na prvním stříbrňákovi..... :D

Krásný je na tomto fóru, že mi slouží i jako kalendář oprav.
Stěrače začaly zase zlobit. Tak kouknu do "kalendáře" a vidím, že jsou tomu již 4 roky, dle mého příspěvku, kdy jsem to naposledy rozdělával a promazával.
Nic, zítra jdu na to.

Takže hotovo. Stěrače sice ještě fungovaly, ale poskakovaly, nechtělo se jim dojíždět do spodní úvrati.
Takže dle rady raději rozdělat hned, než bude pozdě. A hlavně jsem je nemusel dostávat ven násilím, ba se to obešlo i bez nahřívání.
Osičky od posledního čištění zase lehce ubylo. Ale nijak výrazně se to neviklá, takže to snad zase pár let vydrží.....
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od kazbic »

Jose1

Jo,jo.To bylo na stříbrňákovi.Teď to bude horší.Garáž nemám,budu to muset dělat na ulici.No ale myslím,že to zmáknu i poslepu.Jen nevím,kam jsem zašil ty mazničky,co jsem měl navíc :-)
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od patper »

kazbic píše:
.Garáž nemám,budu to muset dělat na ulici.
Nadčlověku ,prijed - dilna je ti k dispozici :!: :wink:

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: STĚRAČE, PŘEDNÍ: zastavují se, údržba stěračů

Příspěvek od kazbic »

patper

Díkes Páťo za nabídku,ale to nebude problém.Dílnu se svěrákem a pong mám.Jen to na ulici rozebrat.A jak jsem psal,to zmáknu poslepu :wink:
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“