Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

To je vnitřní průměr, že? Dneska stejně jedu do Kelly, včera mi tam dal uplně jiný velikosti stěračů než jsem chtěl a nakoupím je. Snad je pak při výměně všechny najdu.

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

Ano, vnitřní průměr.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Tak nakonec jsou rozvody na 0,0 ale nejsou tam stupně... Mám naměřený nějaký log třech kanálů, tak jestli to pomůže, tak ho můžu nahrát. Ovšem je to soubor CSV a když se otevře v Excelu, tak se v tom člověk nevyzná

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10100
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od majkl1 »

Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Obrázek

Takže takto.. bylo to do mírného kopce na trojku a plnej plyn... Jsou to kanály, které jsem našel na webu, že je dobré změřit, ovšem nikde nevidím kolik tlačí turbo nebo se v tom nevyznám. Tak na to mrkněte a já dyžtak skočím do auta a změřím další.

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Takže ještě pár věcí z VAGu:

Obrázek

A tady log myslím z rozjezdu

Obrázek

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

Já tam pořád nevidím problém. Ti bude muset poradit někdo jinej...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Tak logy už řeším s někým jiným, ale z dneška mám dalších pár problémů. Začlo to prasklou žárovkou, když jsem ji chtěl vyměnit, tak jsem zjistil, že celé světlo je uvnitř volné, hýbe se celý vnitřek.... No a jak jsem byl naštvanej, bouchnul s haupnou, tak haupna už nejde otevřít, asi někde zůstalo viset lanko, takže nastává otázka co s tím 8O ???

Věc druhá, vrhnul jsem se na kufr, který nejde otevřít. Zevnitř jsem ho oddekloval a otevřel. Mechanicky klíčkem už jde, ale elektricky pořád ne a tipnul bych si, že je špatný motorek, který tahá za lanko. Jde strašně ztuha a když připojím měřák na jeho dva kontakty, tak měřák pípá - zkrat? Co jsem zkusil ještě naměřit, tak spínač kufru, kterým se kufr otevírá, normálně na měřáku pípá při zmáčknutí.

A věc třetí. Koupil jsem si nové stěrače a ten řidičův uprostřed nedoléhá, at tam dám jakýkoliv. Přijde mi, že ty ramena jsou volný, tak je zkusím dotáhnout, ale zadní stěrač je volný a můžu s ním hýbat až pod sklo, na lak...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

Tak s otevíráním kapoty mě ještě napadá jestli se nepohnul celý zámek ve šroubech uchycení. Buseš muset sundat dekl pod motorem a zkoumat co se tam teď děje. Vezmi si na to nějakého pomocníka a koukej zda lanko tahá.

Motor otevírání kufrových vrat se dá odzkoušet na 12V. Pokud nechodí, tak hold nový. Číslo dílu je 3B5 827 061C http://www.cc-autodily.cz/servomotor-5-dveri-1
Stěrače můžou mít zohýbané ramena - zkus ho srovnat podle toho druhého. Nové jsou celkem drahé : http://www.cc-autodily.cz/search/?keyword=3b1955409
nebo od soudruhů z Číny : http://www.autobyznys.cz/x26368/raminko ... -3b1955409
Jen si případně dej pozor na dvě různá provedení. Jedno je s hákem a druhé se nasouvá stěrač na kolík.

Zadní stěrač se mohl v hřídelce protočit (třeba v zimě když přimrznul). Koukni nejdřív co tomu přesně je.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

Zámek asi hnutej nebude, taková rána to nebyla, ale při hýbání páčkou u řidiče je slyšet jak je tam asi volné lanko. Každopádně ten čudl, který po otevření vyskočí, je uvnitř a nehne se nikam.

PS: kufr bych si rozebral celý a i ten motorek vyndal, ale nevím proč jsou jeho šrouby z druhé strany kam se šroubovákem nedostanu... Je to celý takový nedobytný :?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

Tak ti možná prasklo lanko. No nenapadá mě moc nedestruktivních možností jak to otevřít. Skus si posvítit zespodu a koukni zda něco neuvidíš. Kdyby to prdlo někde cestou, tak bude stačit zatáhnout kleštěmi. Teda pokud se k tomu zbytku lanka kleštěmi dostaneš. Zhruba v úrovni levého blatníku je rozpěrka, tak to mohlo prdnout i v ní.

Ten motorek si nevybavím jak je přidělaný, ale pokud je v háji (zkoušels ho?), tak už o nic nejde a v celku zůstat nemusí...
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

danw2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 06.02.2014 05:24

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od danw2 »

No mě napadlo vytrhnout tu přední mřížku a pak koupit za litra novou... Uvidím, po práci na to mrknu.

Zkoušel jsem ho připojit na 12V ze zásuvky, ale s tak blbým kabelem, že jsem si přes ruce pomalu neviděl jestli něco dělá. Každopádně dělal slušný kravál :-)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

No pres mrizku by to slo, ale pak hold novou.

Ten motor otevirani kufru se musi hnout. Staci mu dat jen impuls. Ale jestli vrcel, tak snad nebude v haji. Ale chce to zkusit.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Jelda121
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 29.03.2013 18:51

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od Jelda121 »

Zdravím
mám Passata Variat 2.0 TDI 103KW 4 motion rok výroby 2007 a odešla mi řídící jednotka haldexu č.:1K 0525 130K bude mi fungovat řídící jednotka z jiného auta č.:1K 0907 554L

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Dotaz k 4x4 a nějaké další dotazy

Příspěvek od M@ty »

Tady ti neporadíme. Jsi v sekci Passat 3B,3BG a my v naštěstí ten Haldex nesmysl v autech nemáme. Poptej se v sekci pro Passata 3C.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“