Bezpecnostne pasy - B-Stlpik

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Bezpecnostne pasy - B-Stlpik

Příspěvek od nalimdnuerf »

Ahojte klubaci...
mam otazku...
v knihe "Jak na to" som to nenasiel, na fore som to tiez nenasiel...
neviete mi poradit, ako demontovat tapec b.stlpiku, aby som sa vedel dostat k uchyteniu bezp. pasu?
potrebujem ho zrepasovat (asi namydlit alebo nieco s nim spravit lebo mi nenevija),
na jednej nemeckej stranke som nasiel, ze treba to silikonovim sprejom, najprv vymotat cele, potom nasprejovat, potom pobehat s tym pasom... potom utret suchou handrickou... len je to tam bez obrazkov, a neviem teda, ci ten silikonsprej mam striekat priamo na pas (co sa mi zda byt volovina) alebo na ten mechanizmus...
neni to tam napisane...
tak by som to chcel mozno asi nastriekat na ten mechanizmus... aby sa rozchodil...
stvu ma tie pasy, ze idu tak pomaly...

Hudy
Pilot
Pilot
Příspěvky: 817
Registrován: 10.07.2008 21:52

Re: Bezpecnostne pasy - B-Stlpik

Příspěvek od Hudy »

Já mám přesně to samé,hlavně u spolujzdce,tak pomalu to namotává až mě to někdy sere.

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Bezpecnostne pasy - B-Stlpik

Příspěvek od Dymák »

plast je na zacvakávacách špuntech - takže zabrat a vytrhnout směrem k sobě... jinak problém nemusí být v naviječi pasu, ale taky v zasviněným pasu a tím pádem v ucpaný horní štěrbině toho plastu B-sloupku
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: Bezpecnostne pasy - B-Stlpik

Příspěvek od nalimdnuerf »

No tak som skusal ako som sa niekde docital ze umyt to mydlovou vodou... skusal som, nevyzerali tie pasy spinavo... ale ani toto nepomohlo... tak ako sa tam dostanem???! Na tom stlpiku mam tiez airbag, takze sa ho bojim len tak silou vucvaknu... to musim cely? Aj tu cast vrchnu, kde sa nastavuje vyska pasu? Aby som sa dostal k tomu navyjaku...?

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Bezpecnostne pasy - B-Stlpik

Příspěvek od jan4motion »

Naviják je sice úplně dole, ale musí sundat horní i dolní kryt, abys mohl pásy vyndat. Dolní kryt jde od předu, přes celé přední dveře až pod zadní dveře. Ten ale nevytahuj dřív, dokud nemáš vyháklý ten horní. Vem si pevný šrubovák, opatrně ho strč tam, kde se potkává dolní s horní částí sloupku a zhruba přes roh hodně silně tahej směrem k sobě, že se celou délkou šrubováku budeš opírat o ten tapec. Vyloupne se ti jedna strana, druhá už půjde jenom vyhnutím. Vršek je horší, buďto se ti to podaří vytrhnout zrovna, nebo budeš muset hrubou silou. Doporučuju zahnutýma kleštičkama před tím zmáčknout (ztenčit) ty dva čudlíky, co je na nich oranžová páska (půjdou blbě vidět). Když si je nezlomíš (čudlíky), dají se pak hezky vytvarovat, abys to mohl celé nasadit zpět bez problémů. Ke střešnímu bagu se prakticky nedostaneš, neměj strach. Já výměnu pásů absolvoval před měsícem, měnil sem jen ten naviják, pásy kvůli barvě nechával původní. Drbačka na 3 hodiny, jednu stranu sem dělal 2 a půl, druhou, jak to dostaneš do ruky, budeš mít za chvilku.
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

nalimdnuerf
Řidič
Řidič
Příspěvky: 83
Registrován: 06.12.2013 06:26
Bydliště: Malacky (SK)

Re: Bezpecnostne pasy - B-Stlpik

Příspěvek od nalimdnuerf »

fu... no teda diki... vyskusam to teda...kurnik chory som, takze az dufam cez vikend...
dam vedet co sem poulamoval a co ne... :D

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“