Výměna těsnění pod hlavou motoru

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od DMS »

Ahoj,
na kolik zhruba vyjde tato akce (1.9 TDi PD 74kW, 2000) ? Včetně toho ostatního, co se přitom musí nezbytně udělat.
Popř. znáte někoho kdo udělá, okolí Jičín, Ml.Boleslav?
Díky.

Sedlo01
Závodník
Závodník
Příspěvky: 625
Registrován: 02.09.2012 13:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od Sedlo01 »

těsnění do litru, šrouby okolo 500,-
Passat B5.5 variant Highline, 9/2001, 1.9TDI-PD AVF 4motion @ GaragePower by Lubosk, FMIC, EGR OFF, KAT OFF, hybrid GT1752V, jednohmota s HDS
Obrázek Spotřeba VOLKSWAGEN Passat B5,5 1.9 TDI 96 kW / 130 HP

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od majkl1 »

Pokud to nechceš dělat za chvíli znovu, tak i srovnání hlavy s tlakovou zkouškou (cena jak kde, naposled jsem platil cca 800,-)
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od DMS »

ok, + srovnání hlavy a to je už vše?

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od majkl1 »

Když nebudeš chtít měnit nějaké gufero, těsnění pod víkem nebo hydra, tak jo. Jo ještě to hlavní - kafe. :P
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
MKTech
Pilot
Pilot
Příspěvky: 855
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slavkov

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od MKTech »

Těsnění pod hlavu,těsnění hlava svody výfuku(turbo),těsnění hlava sání,4x sada těsnění PD vstřiků,Těsnění tandem čerpadlo,vyměnil bych hydraulické nadzvedáky, určitě narazíš na nějaký nefunkční žhavič, nemrzka, simerink vačky, při tom nový olej a filtr jelikož po sundání hlavy ti nějaká voda nateče do oleje,co rozvody jak jsou na tom když už to bude rozebráno, mikro řemen atd. Každopádně přebrousit hlavu včetné ventilů a výměnu gufer popřípadě vodítek. To ti ale nikdo za 800Kč neudělá. Tlakování hlavy u koncernu tdi (PD)nemá smysl v životě jsem neviděl prasklou hlavu. Mimo TDI 16V.
Diagnostika -AUDI-VW-SKODA-SEAT,Dojezdy oken přes DO,Palubní PC dojezd na zbylé palivo,Air CRASH Data,Tachometry KM+Pin,Chiptuning Motorů.Montáž Climatronicu,Palubních PC, Tempomatů,Navigací

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od amavet »

MKTech píše:Těsnění pod hlavu,těsnění hlava svody výfuku(turbo),těsnění hlava sání,4x sada těsnění PD vstřiků,Těsnění tandem čerpadlo,vyměnil bych hydraulické nadzvedáky, určitě narazíš na nějaký nefunkční žhavič, nemrzka, simerink vačky, při tom nový olej a filtr jelikož po sundání hlavy ti nějaká voda nateče do oleje,co rozvody jak jsou na tom když už to bude rozebráno, mikro řemen atd. Každopádně přebrousit hlavu včetné ventilů a výměnu gufer popřípadě vodítek. To ti ale nikdo za 800Kč neudělá. Tlakování hlavy u koncernu tdi (PD)nemá smysl v životě jsem neviděl prasklou hlavu. Mimo TDI 16V.
moje slova ...
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

hucelnevim
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 17.02.2013 20:00

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od hucelnevim »

hosi on chce vymenit tesneni podhlavou a ne delat generalku motoru :-D
Je to pašák a baští 5,5 litru ropy na 100, 1,9 TDI PD, 85 kw

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od amavet »

to je jen go hlavy , kdyz uz je dole ... to si kazdy asi mysli , ze jen sunda hlavu , da ndove tesnenei a placne ji zpet ... pak po takovych neco delat , to je moc uz ... :wink:
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
DMS
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4941
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mladá VWslaw

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od DMS »

Díky za příspěvky.
Dostal jsem táké nabídku, kde byly uvedeny i rozvody. Do toho ale jít nechci.
Tzn. jen co je nezbytně nutné a přímo souvisí s výměnou těsnění pod hlavou.

L4a2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 172
Registrován: 21.03.2011 21:49
Bydliště: Olomouc

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od L4a2 »

Ahoj, určitě srovnání hlavy, těsnění. Já k tomu hlavu i tlakoval, zabrousil sedla, nové hydrostely ...
cena komplet i s montáži cca 7tis.
Touran 1,6Tdi, 77kW, CAYC, 2011

Uživatelský avatar
mysacek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Martinique

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od mysacek »

Cau kluci,
nechci zakladat nove tema, tak ozivim toto.
Unika mi chladici kapalina, dost nepravidelne, nekdy je to dlouho v poho, nekdy musim denne udelat ulitbu bohum. Nejezdim s autem denne (jo, 16 let stary auto a poctivejch 230t. km) ale tak zhruba dva tydny jsem prestal dolejvat chladici smes a leju vodu. Takze situace se vyrazne zhorsila. Uz nejakou dobu mam pripravenou rozvodovou sadu s cerpadlem, jenze to asi nebude cerpadlem. Ted to zacinam typovat spis na to tesneni pod hlavou, uvidim zitra, az bude studenej motor.
Takze bych chtel znat vas nazor. Kdyz si tu necham srovnat hlavu, tak to bude cernousek delat pravdepodobne flexou. Nikdy mi teplota neprelezla 90 stupnu, teplomer dela zjevne dobre. Mam dve moznosti, bud mi sem bracha doveze tesneni pod hlavu a vymenim to sam, nebo povezu v lete hlavu do cech, coz je docela sranda vyhlidka.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od majkl1 »

Když máš prdlé těsnění, tak voda uniká spíše pravidelně, než nepravidelně. Už jsi dělal důkladnou vizuální prohlídku na únik vody? Po fridexu zůstávají červené fleky. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Přéma
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 01.05.2019 19:55

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od Přéma »

Zdravím, mám problém s tím, že když trochu zatížím motor většinou když jedu nad 130km/h, tak mi neznámo kam mizí chladící kapalina. Z výfuku nejde žádný kouř, olej je čístý. Poté co zastavím, tak se mi po chvíli rozsvítí STOP kontrola chladící kapaliny. Mechanik mi řekl, že je to možná ventilem na topení, protože ho někdo jen lepil a po zimě to pravděpodobně prasklo ale potom co jsě tu četl na foru podobné problémy, tak si to nemyslím. A jen poté co zastavím nechám vychladnout auto, tak otevřu přepadovku voda se vrátí a motor si ji zase vezme a něco tam ještě nechá. Občas si ji to za tu jízdu vezme a zase vrátí. Ale jak jsem zde četl většinou kdyby to bylo těsnění pod hlavou, tak by byl bordel v oleji nebo by šel kouř z výfuku. Budu rád za každou radu!





Passat b5 1.9TDI 85kW (PD)

fb_kamil4
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.07.2020 00:22

Re: Výměna těsnění pod hlavou motoru

Příspěvek od fb_kamil4 »

Zdravim,mam to same auto čo vi tie iste chyby,chcel by som vediet aka chyba bola a kolko by ma višla oprava diky

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“