GTI - bouchání přední nápravy

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Jirbor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2014 18:43

GTI - bouchání přední nápravy

Příspěvek od Jirbor »

Zdravím pánové ,
mám problém s boucháním či klepáním vycházejícím z levé přední části (zvuky podobné špatnému uložení tlumiče nebo něco tak) 3x reklamováno dle posledního vyjádření importu je to v podstatě vlastnost vozu.. Pravdou je že se to projevuje jen někdy a na určitých místech. Máte někdo s něčím podobným zkšenost?? Dík

jinak jedná se o GTi benzín manuál a aadapt. podv.

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od deRek »

mno, jestli je to vlastnost vozu, tak to se mam na co tesit za mesic budu mit stejnou konfiguraci..
pak otestuju a dam vedet..
zkus vyspecifikovat v jaky situaci se to deje

hele ale kazdopadne je to divny, co si budem povidat, delat by to nemelo
pride mi, ze kdyz si s tim ofiko servis nevi rady, tak je to vlastnost vozu a tim to hasne :baseball:
zkusit nejakyho sikovnyho servisaka?
akorat se trosku bojim, ze s aktivnim podvozkem nebude mit nikdo moc zkusenosti :?
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Parikp1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 13.04.2013 00:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Parikp1 »

Ahoj

uz me to vw v CR fakt sere jinak se to neda rict, kde ti tohle nakecali
tento problem je u vozu GTI a GTD znam v cele Evrope je na to TPI cislo nevim
pripojuji obrazek pozice 4 se musi vymenit v nemcine se to jmenuje DOMLAGER
Nastup do nich a at zacnou fungovat
Jaky mas rok a mesic vyroby co zadek neklepe
od 11/2013 by mela byt zmena i na zadnich tlumicích, pri prejezdu nerovnosti v malych rychlostech se ozyva klepani od zadni napravy( pouze vozy s vybavou N04 tzn. multilink se sportovníma tlumicema) na to to je uz od 2.08.2013 TPI ale bez ucinne opravy pouze info pro servis odlozte opravu
TPI 2034188/2 vom 2.8.2013
Fahrwerk: Geräusche aus den Bereich Hinterwagen beim Fahren auf unebener Fahrbahn nur mit Sportfahrwerk.
Maßnahme: REPARATUR zurückstellen!
Přílohy
20131117-142436-7382225297704438164.jpg

Milan Richter
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.12.2013 09:01

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Milan Richter »

Já mám na Variantu 1.4 TSI právě popisovaný problém se zadní nápravou. Servis potvrdil TPI ze srpna 2013. Znamená to, že od listopadu už věcí, že se tam mají dát jiné tlumiče, když je tam už dávají nyní z výroby? Už mě to klepání a praskání dost sere a rád bych to s nimi řešil. Zatím mě odkázali, že není účinná oprava vymyšlená.

Parikp1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 13.04.2013 00:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Parikp1 »

Ahoj
tady ti servis nekeca opatreni pro toto TPI ze srpna lonskeho roku skutecne jeste neni
informaci o zmene ve vyrobe v 11/2013 mam primo z WOB
Napsal jsem dopis na VW De tak uvidime co prijde trochu se bojim ze to budou chtit nechat vyhnit ale tlak zakazniku z Evropy sili tak uvidime
klepe ti to taky jenom pri nizkych rychlostech? mas sportovni podvozek ? je to zvuk jako by bylo neco uvolnenyho jako vule ze ?
jinak auto je fajn ale tohle se jim tezce nepovedlo a hlavne pristup servisu tady v CR je des
mozna neni se co divit kdyz v TPI je naspano
odlozte opravu vsechny vymenene dily vam budou uctovany zpet

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Trminek »

Nedávno jsem přejel nějaké nerovnosti a také se mi zdálo že slyším nějaké bouchání od levého kola. Myslím že to bude přesně stejný problém.
Mám najeto cca 900 Km a vyrobeno to bylo v únoru, takže myslím ve výrobě nebylo upraveno nic, pokud je to tento problém.
Konfigurace je stejná jako u Tebe tedy GTI s DCC.
Golf VII GTI performance - bílá

Mikino
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 19.01.2013 18:27

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Mikino »

Caute. Ja som sice zalozil temu stymto istym problemom. Len to som si myslel ze ide zo zadu. No s marcelom sme sa stretli a dospeli sme k zaveru ze to ide jednoznacne z predu. Lenze totiz to nam nic nebucha ale skorej vrzga a teraz nevem ci to moze byt teno problem alebo nie. Obydvaja mame 1.4tsi 90kw. Zajdem stym do servisu.
VW GOLF VII 1.4 TSI 90KW Comfortline ( vergel ) - Predane ! ! ! / kvalita skoncila u golfa IV.

Jirbor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2014 18:43

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Jirbor »

tak u mě je to jasné klepání (zvuk podobný vadnému uložení tlumiče) pravda dělá to jen někdy ale v pořádku to není. takže jim to tam v brzké době odvezu znovu ať vymění to co maj.

marcello2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 19.06.2012 07:46

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od marcello2 »

No ako pise Mikino tak mame identicky problem je to kombinacia podla mna klepania mozno s kombinaciou nejakeho vrzgania
a som presvedceny ze je to tento problem.
Na nemeckom fore som nasiel toto.
http://www.motor-talk.de/forum/golf7-gt ... tml?page=2&" onclick="window.open(this.href);return false;
Tam niektorim pomohlo vymenit "domlager", niektor pisu o inych komponentoch tu dolu v texte pise, ze nejaky medzikus medzi "domlager" a manzetou na tlmici,
udajne je na to vydane aj TPI ak mate niekdo moznost zistit cislo bolo by fajn, kedze nase servisy sa zdrahaju to riesit
tak by bolo dobre ich potlacit dopredu uz konkretnym riesenim aby sa pohli, a aby sme s nasim milacikov nemali pocit ako to pise tento nemec
ze mal pocit s tich zvukov akoby jazdil v 10 rocnom ojazdenom aute :)

"Hat sich angehört wie ein 10 Jahre alter Gebrauchtwagen. Anfänglich tippte der Meister auch auf die Domlager. Das Fahrwerk wurde ausgebaut und geprüft.
Schuld waren bei mir die Staubschutzmanschetten über dem Dämpfer. Sie sind auf die Domlager aufgesteckt. Beim fahren über Unebenheiten rieben sie auf den Domlagern hin und her. Daher kam das Quitschgeräusch.
Die Domlager wurden nicht gewechselt, lediglich ein "Trennmittel" zwischen die Staubschutzmanschette und die Domlager eingebracht.
Die Geräusche sind jetzt definitiv weg."
Golf Variant VII 2.0TDI DSG Highline

Jirbor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2014 18:43

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Jirbor »

Táák pánové jen pro informaci klepání je vyřešeno.. teda alespoň pro prodejce

jen tak mimochodem s tím klepáním jsem tam byl 3x jednou byl přítomen i import. Nicméně nikdo neřeší že to dělá jen levá strana sice jen někdy ale dělá. Ták a teď po dalších urgencích a návrhu výměny výše zmíněných dílů přišla odpověď

a to
při kontrole dne 18.2.2014 za přítomnosti technika dovozce Porsche ČR nebyly shledány žádné závady na podvozkové části Vašeho vozidla.

Preventivně byla provedena záměna předních tlumících jednotek včetně horního uložení a axiálního ložiska , jak zmiňujete.

Vozidlo se nachází ve smyslu reklamace bez závad a nic nebrání v řádnému užívání.


takže pro VW je to vyřešeno. Zjednodušeně řečeno 4 měsíce jsem čekal nadrženě se těšil, a ted 3 měsíce jsem akorát nasraný co je to za sračku.

S tím se samozřejmě nesmířím a budu hladat další cestu jak to udělat abych i já byl spokojený majitel GTI

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Mikinesko »

Takže to robi aj na GTI no super. Mne to robí na 1.6 TDI. Ja mam pocit že to nerobí na nerovnostiach ale keď auto prepruží.

elliumcars
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 06.06.2011 11:00

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od elliumcars »

Presne tak, mam taky "hup" pri vyjazde z prace a kazdy den mi to pili nervy :evil:
VW Golf VII, Highline, 1.4 - 103 KW

Jirbor
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2014 18:43

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Jirbor »

No uvidíme jak to všechno dopadne, je to smutné a udělal jsem velkou chybu že jsem sáhl po VW přetím jsem měl focuse ST a v podstetě jsem s ním neměl problém a pokud byl tak musím říct, že servis mi naprosto vždy vyšel vstříc a to jsem ho nekupoval ani jako nové. Jinak řečeno auto mám z autojarov a prodejce opravdu na jedničku nemám jediné výtky, ale servis a vůbec manegmant autojarov se ke všemu staví zády. Takže pokud chcete VW asi bych volil jiného prodejce nebo možná výrobce... :(
a to nemluvím o faktu, že při předání po druhé návštěvě mi svítila oranžová kontrolka a na volnoběh golf běžel 1600 ot... jedna věc je fakt, že mi vůbec technik takové auto přiveze a za druhé si pánově 30 min s tím nevěděli rady a tak jsem si pro něj musel přijít až další den. Poslední dobu skřípe na nerovnostech středový tunel, ale co by člověk chtěl od auta za, které podle ceníku chtějí jen 800 000 :(

jo a na tom propružení asi něco bude, akorát nechápu proč to dělá jen v levo a ne v pravo teda zatím :)

co říci závěrem..
adaptivní podvozek či perform pack, či bezklíč odemykání to jsou v golfu nepotřebné věci co je opravdu potřeba přiobjednat je dynaudio to je totiž kouzelné tlačítko, které dokáže pootočením doprava tyhle zvuky celkem dobře eliminovat... :)

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od Mikinesko »

No bohužial automobilky šetria a šetria. Zaujímalo by ma čím to je to praskanie alebo čo je to za zvuk.

Uživatelský avatar
sammy.nr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.03.2014 16:08

Re: Bouchání přední náprava GTI

Příspěvek od sammy.nr »

Všimol som si to tiež na svojej GVII, pri prejazde nájazdu smerom zhora dole, predtým je však lavotočivá zákruta, tkaže je nápor na lavom prednom kolese. pri jeho odlahčení ( prejdení nájazdu) sa ozve také viacnásobné puknutie spojené s vŕzganím. pri opačnej situácií ( nápor na prave koleso) to nerobí.... je to dosť čudné...

EDIT: opravujem sa, už som započul to klepanie aj pri opačnom prejazde. ako keby v uložení tlmičov bolo niečo uvolnene...
VW Golf VII, 1,6 TDI, 77Kw/105k, r.v. 2012 Comfortline

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“