Pomoc s nákupem

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Aki.Lee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.03.2014 13:27

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od Aki.Lee »

Ano, jedná.
Zítra tam budem volat, a uvidíme jak se k tomu postaví, ale moc šancí tomu nedávám, smlouva je smlouva.

Tak podívejte, teď vážně, Sharik je moje první a poslední varianta, potom co jsem jeho stránky prostudoval, chápu jak to dělá a proč to dělá, autorizákama se neoháním;
o známém jsem psal jenom proto, že si na to vzpomněl, povídali jsme si o tom, jestli bych to mohl u nich nechat udělat taky, ale bohužel nemohl, toť vše.

Ale jinak, jaké možnosti kromě odvezení auta na několik dní k profíkovi máte vy, nebo ostatní? Bazarů, které vám umožní si auto zkontrolovat přibývá, ale stále většina se na vás stejně vykašle, ber nebo di jinam. Na chvíli vám to umožní, auto vám zabukujou, ale jinak prodávaj dál, jde jim o kšeft. A na inzerát? To je přece stejný, nemůžete nikomu věřit ani nos mezi očima, bohužel je to tak, i když bychom si všichni přáli, aby to bylo opačně. Můžete mít štěstí na známého nebo prvního majitele a slušný stav, ale na takové štěstí můžete čekat mnohdy dlouho a stejně si to ještě musíte nějak zkontrolovat. A dál? Stejně musíte vybírat a nemůžete stoprocentně vědět, jestli je něco špatně nebo se vám něco podělá hned po koupi. A když si "jakžtakž" prověříte tři auta z 25ti, které mají aspoň servisní historii a zjistíte, že dvě z nich jsou falzy, tak co? Samozřejmě můžete čekat, hledat, zkoušet dál. Ale jednou se prostě rozhodnete. Takže je to furt sázka do loterie a taková je realita. Buď máš štěstí nebo nemáš. Na procenta nebo pravděpodobnost to neuhrajete. Takové věci jsou mi jasné, nemyslete že ne. Nikdy ničeho nelituju a nebrečím nad rozlitým mlíkem, vždycky se snažím rvát a vyřešit to nejlíp jak to jde. Takže tak. Díky za podporu, to auto mi zatím stojí za záchranu, to určitě chápete. Věřím tomu, že to nakonec, díky i vaší pomoci, vyřeším. Zpátky se nemám kam vracet ...

Uživatelský avatar
ppfox
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7833
Registrován: 02.04.2012 00:02
Bydliště: east bohemia

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od ppfox »

bazar je samozřejmě jen jedna z možností, koukal jsi třeba sem? http://www.vw-club.cz/viewforum.php?f=52" onclick="window.open(this.href);return false; tady nabízejí auta místní členové, většinou dohledáš historii - kdy co a proč se s autem dělalo a tak...ne vždycky je samozřejmě nákup v bazaru problém, nicméně těch :?: bylo v případě tohoto konkrétního kusu nějak moc - promiň, ale např.na tu historku s pánem s Mercedesem jsem tě zdaleka nejen já upozorňoval jako na velmi podezřelou...

ale držím ti samozřejmě pěsti, aby to nebylo moc v :gey: a aby ti to auto sloužilo co nejlíp :drinks: pak nás prosím informuj, co a jak
Passat B6 Variant 2008
Passat B6 r-Line 2010 148 kW/404 Nm
Passat B8 Alltrack 2016 140kW DSG 4M
Passat B8 Alltrack 2017 140kW DSG 4M
Passat B7 Variant 2013 2.0TDi 4M DSG rLine 153 kW/430 Nm

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od Qido »

Nemá cenu debatovat. Já např. koupil auto z bazaru za slušnou cenu a auto je naprosto v pořádku, po koupi se konala jenom příjemná překvapení, ale je pravda, že bazarník ze mě byl nervozní, když jsem začal obracet auto doslova na ruby. :D Pro referenci jednalo se o Auto Lašák Rýmařov.

Ale k tématu.

Jestli jsou to vyvažováky, jakože ano. Tak Sharik4x4 je frajer. Za pár hodin je hotovo. Žádné odstavení auta na několik dní!!

Uživatelský avatar
teekey
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3840
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od teekey »

Qido píše:Jestli jsou to vyvažováky, jakože ano. Tak Sharik4x4 je frajer. Za pár hodin je hotovo. Žádné odstavení auta na několik dní!!
opravdu je :good:
VW Passat B6@103kw (BMP) | Range Rover V8 | eGolf

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od ricom »

no ještě je otázka co vše má v píč... díky tomu.. snad se toho moc nezkurvilo

Aki.Lee
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 03.03.2014 13:27

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od Aki.Lee »

Tak teda hodně pěkné s bazarem dneska, řekli mi, že si mám nechat zjistit závadu/y, nemusí to být autorizák, pokud to bude blbost, rovnou opravit což zaplatí, pokud to bude větší, nechat to dotáhnout k nim před bazar a oni nám to nechají opravit u svého smluvního autorizáku v rámci měsíční reklamační lhůty. 8O
Napadá mě teda, jestli by Sharik, se kterým mám zítra mluvit, to může zdiagnostikovat a rozebrat a vypsat ofiko papír, co je špatně a podle toho se pak uvidí, kam s tím.
A hned mě taky napadlo, i kdyby to opravil jakýkoliv autorizák, což bude z origo dílů, tak sice dobrá, ale stejně bych to pak k Sharikovi dovezl na výměnu toho jeho dílu nebo dílů, podle něj, aby to pak neudělalo po 100-150tis. znovu.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od ricom »

máš to písemně.. aby jsi to nedal do autorizáku či někde nezacáloval a oni pak obrátili.. ale jinak se nestačím divit to ti povím.. :good:
osobně já bych to chtěl od nich tohle písemně, nebo bych tam odvezl auto na záruku tedy a nechal je to opravit.. a nebo varianta třetí odstoupit od smlouvy..




Aki.Lee píše:Tak teda hodně pěkné s bazarem dneska, řekli mi, že si mám nechat zjistit závadu/y, nemusí to být autorizák, pokud to bude blbost, rovnou opravit což zaplatí, pokud to bude větší, nechat to dotáhnout k nim před bazar a oni nám to nechají opravit u svého smluvního autorizáku v rámci měsíční reklamační lhůty. 8O
Napadá mě teda, jestli by Sharik, se kterým mám zítra mluvit, to může zdiagnostikovat a rozebrat a vypsat ofiko papír, co je špatně a podle toho se pak uvidí, kam s tím.
A hned mě taky napadlo, i kdyby to opravil jakýkoliv autorizák, což bude z origo dílů, tak sice dobrá, ale stejně bych to pak k Sharikovi dovezl na výměnu toho jeho dílu nebo dílů, podle něj, aby to pak neudělalo po 100-150tis. znovu.

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od KJirka »

S7rny píše:Také gratuluji :-) Ať Pašík dělá jen radost :good:
No, nechci teď být za chytrýho, ale gratuluje se třeba k narozeninám, k narození dítěte, ke složení zkoušky apod.. Ale gratulovat ke koupi starý hromady železa, mi přijde, v jistých intencích, spíš jako zlomyslnost. Nikdo to samozřejmě nemyslí zle a nikdo nemoh vědět ty konce. Tušit jo. Já to kupříkladu tuším hodně často, když tady čtu místní poradnu. Ale to bych byl zase za chytrýho, jak už jsem napsal, že jo. Proto bych ale tenhle dost blbej zvyk změnil a popřát vždy jen něco jako "tak ať se ti to aspoň moc brzo neposere" ! A nebo vlastně naopak. "Ať se ti rychle posere, co se posrat má, protože máš velkou šanci na uplatnění reklamace". Takhle jsem před lety prodal fakt nádhernou Oct. II. Pánovi asi po měsíci praskla hlava, protože tomu nakládal, jak magor. Utekla mu voda a on s tím blbec musel dojet až domů. Teda téměř až domů. Zdechlo mu to kousek před barákem, ale to už stačil motor totálně vylágrovat. No a já mu pěkně mazal koupit na vrakárnu za 30 t. jinej a ještě zaplatil i výměnu. Byl to známej xindl 16ti ventil PD, hlava už byla jednou vařená a pán se na tom faktu samozřejmě "otočil". Takže ono to zase není tak jednoznačný, že jako něco prodáš a seš okamžitě z obliga.
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

filip.01
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 276
Registrován: 01.05.2008 22:16

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od filip.01 »

jak to tady čtu tak bych to auto okamžitě vrátil,bůhví co ještě tam bude nastraženo...

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od ricom »

filip.01 píše:jak to tady čtu tak bych to auto okamžitě vrátil,bůhví co ještě tam bude nastraženo...
psal jsem to jako třetí možnost a asi bych to volil taktéž

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od Prochy01 »

Neblázněte, co by si v tom bazaru pak vymysleli za dalsi pohádku? Druhej chlapík s mercedesy? :rofl: :rofl: :rofl: to by museli alespon upgradovat, ze si Aki-Lee pořídil treba sedmicku BMV, ale ne u nich, ale novou u BMW :good: :good: :good:

Aki-Lee optal bych se rovnou právníka a od smlouvy odstoupil, stalo se ti to 3-ti den a jestli by to slo, vrátil bych jim to zpatky za vrata, at si ten zázrak vyzerou sami.
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

mie009
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 17.12.2007 21:46
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od mie009 »

No vím že budete mně proklínat ale s těmito auty nemám žádne zkušeností. Uvažuju v nějaké delši perspektivě o koupi Passat B6 2.0 TDI kombi. Inteligentně jsem si v práci přečetl časopis Svět Motoru kde popisovali závady na těchto motorech a na co si davat pozor. Tak jsem se rozhodl pro ty 2.0 TDI označení BMP pry ten 8V motor je míň nachylny na vstřiky a primitivnějši. No hned po koupi bych chtěl vyměnit rozvody a pak jsem se dočetl že by měl člověk i vyměnit nějaký 6hran co je někde u olejového čerpadla jinak je to dost choulostivé. Ještě nevím kde a jaké auto koupim preferoval bych soukromy inzerát než bazar a nejlíp přimo z DE ale nemám takové možnosti. Chtěl bych se zeptat taky jestli tento model Passata je taky tak nachalny na přední napravu jak starší modely B5 a 5,5? Za auto jsem ochotny utratít kolem 150 tisic a v množství ujetých km v čr nějak vůbec něvěřim. Děkuju za rady.

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od Qido »

Stále dokola. Neřeš jestli BKP nebo BMP, ale faktický stav. Koupíš BMP a budeš mít ucpaný DPF apod. Je to prašť jak uhoď.
Přední náprava je úplně jiná než u B5.5. Jednodušší.
Najdi si téma vyvažováky, tam je všechno.
S VELMI omezeným rozpočtem a rezervou na běžnou údržbu budeš mít co dělat, tedy pokud se nespokojíš s holotou trendline.

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od Prochy01 »

Psal v delší perspektive ;-)))))...kdyz počká jeste nejaky ten rok, sežene rovnou CR a nebude řešit nic, jen vyvazovaky ;-))) a pak asi i parkovaci brzdu, ale obě veci, kdyz se udělají včas jsou za hubičku :-)
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Pomoc s nákupem

Příspěvek od Qido »

Já ty příspěvky ani moc nečtu. Pořád je to ta samá písnička.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“