Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin Vyřešeno!!!

Příspěvek od Rostakub »

Zdravím
, mám prosbu, nechal jsem vyměnit všechny tlumiče, pružiny a ramena. Dnes jsem si byl pro auto a tragédie. Přesto že jsou ramena a vše kolem nové, při přejezdu nerovností to tluče jak blázen. Neskutečné rány. Dotažení ramen až po sundání vozu z heveru. Ramena Meyle HD, tlumiče Bilstein B4, pružiny Kayaba.
Jsem zoufalej, co by to mohlo dělat. Napadá mě třeba nesprávné uložení tlumiče, rány jsou jakoby shora. Nemohl mechanik něco namontovat špatně?
Díky moc

Nedotažené matky na obou tlumičích.
Naposledy upravil(a) Rostakub dne 21.03.2014 23:43, celkem upraveno 1 x.

Tomasx1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 06.07.2012 20:35

Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od Tomasx1 »

Zkus vymenit ulozeni stabiku....me to delalo taky...A je to kus pitomy gumy

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od Rostakub »

Napiš trochu podrobněji co tím myslíš? Kterýho stabilizátoru :oops:
Myslíš tyhle 2 kousky?
http://www.escape6.cz/ProductDetail.asp ... 180356.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Díky

Tomasx1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 477
Registrován: 06.07.2012 20:35

Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od Tomasx1 »

Kdyz jsem prejizdel nerovnosti,hlavne,kdyz jich bylo hodne za sebou tak mi to hrozne tukalo...jakoby od podlahy....bylo to timhle...do te doby jsem povymenoval snad vse...Obrázek

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od Rostakub »

OK, díky moc.
Takže nový poznatek. Hýbu čumákem a slyším zřetelné bouchání do kastle na straně spolujezdce. Strčil jsem ruku nad kolo abych si šáhnul na tlumič a pružinu. Sotva jsem tam ruku narval, ale s pružinou jsem normálně hýbal, sem a tam. Zkoušel jsem i druhou stranu a tam jsem zjistil, že nad kolem je o trošku větší prostor než u kola druhého a pružina se ani nehne.
Co je tedy špatně? Jak to, že se s pružinou dá hýbat a není stejná výška u obou kol?
Není dotaženej tlumič, nebo je špatně daná pružina, nesedí v misce? Jsem z toho jelen že si toho mechanik sám nevšimnul. jen řekl něco tam " bouchá "

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od M@ty »

Hele mrkni z motor. prostor na utažení třech šroubů co drží držák horních ramen (dle Etky držák uložení ložiska). Teď je ještě možnost že ti to rozebíral tak, že povolil pouze 2x matici M8 pod záslepkami a demontoval rovnou horní uložení z toho držáku (ten pak zůstane na autě) a měl bys vidět vydloubnuté záslepky. Jsou lakované s kastlí, tak to půjde poznat že jsou orýpané. Matice v jsou v místě jako ty dva "bobky" co jdou rozeznat na obr. držáku z Etky. Jsou mezi třemi hlavami šroubů uchycení držáku v motor. prostoru.

Jinak ta úvaha s uložením stabilizátoru je také dobrá, ale pokud se ti hýbe celá pružící jednotka, tak to je samozřejmě špatně.
Přílohy
Držák uložení ložisek.jpg
Naposledy upravil(a) M@ty dne 15.03.2014 19:04, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od majkl1 »

Není možné, abys hýbal s pružinou, vždyť drží auto "ve vzduchu". Takže tam musí být něco blbě, ale nedokážu si představit co. Leda, že by byla prasklá a předek defacto držela jen druhá pružina. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od Rostakub »

majkl1 píše:Není možné, abys hýbal s pružinou, vždyť drží auto "ve vzduchu". Takže tam musí být něco blbě, ale nedokážu si představit co. Leda, že by byla prasklá a předek defacto držela jen druhá pružina. :roll:
S pružinou na jedné straně hýbu, takže je určo něco špatně. Zřejmě to co píše M@TY. Prasklá nění, protože je úplně nová.

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od Rostakub »

Mrknu na to, díky moc. Taky mě to napadlo, ale u nás lilo jak z konve tak se mi do toho nechtělo.
Uložení stab. si myslím je v pohodě, předtím to nedělalo. A že je něco šptaně to je na tuty, není přece možné abys mačkal čumák dolů a slyšel jak něco mlátí zespoda do kastle právě v místě uložení tlumiče.

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od majkl1 »

Často se stane, že se nedostatečně dotáhne horní ložisko k tlumiči a pak je to rachot. Ale i tak auto leží na pružině. Pak dej vědět, co je tam za krpu.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od Dymák »

to není možný... nezapomněl na tom péru stahovák???
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od Rostakub »

Dymák píše:to není možný... nezapomněl na tom péru stahovák???
Ono to tak bohužel vypadá, péro není našponovaný ale je volně a plandá tam jak hadr na holi.
Napadlo mě jestli není pružina krátká a mechoš si toho nevšiml. A strana kde je pružina volně je o 0,5cm níž než strana druhá.

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od mastibruch »

Vytoč kolo a pořádně prohlídni tu pružinu. Není možné aby pružina byla volná i kdyby byla uštípnutá o několik závitů tak se roztáhne a bude držet...
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Rostakub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 25.09.2007 20:19
Bydliště: Plzeň

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od Rostakub »

mastibruch píše:Vytoč kolo a pořádně prohlídni tu pružinu. Není možné aby pružina byla volná i kdyby byla uštípnutá o několik závitů tak se roztáhne a bude držet...
Teď jsem se vrátil z venku, i když to dnes dávám mechanikovi aby to vyladil tak mi to nedá.
Pružina je nová a je celá a je tam volně.
Napadlo mě, není možné že pružinu nedal do uložení tak jak měl?

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: Bouchání po výměně ramen, tlumičů a pružin

Příspěvek od mastibruch »

Ale i kdyby ji nedal dobře i když je to nepravděpodobné tak by nebylo možné aby byla volně. Teda chápu to správně že s ní můžeš hýbat ve svislém směru...
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“