Poraďte prosím 1.8T po startu chcipne, nejede, když ano cuká.

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Kezman27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 22.05.2013 15:53

Poraďte prosím 1.8T po startu chcipne, nejede, když ano cuká.

Příspěvek od Kezman27 »

Mám problém s 1.8T APU. Po startu bud chcípne, špatně drží volnoběh, nejde se pomalu ani rozjet cuká to, kolísají otáčky a všechno možný, prostě nejede. Začalo to tím, že první star ve dni byl horší chytlo to a rozjezd jak na praseti cukačka po zahřátí to bylo v poho, tedkom už je uplně jedno jestli je to zahřáty nebo ne dělá to furt.

Vyměněno: vzduch. filtr, pal. filtr, svíčky
Kontrola: pal. čerpadlo jede a tlačí dobře (původně sme myslel že je špatný a nejde tam benzin) jde
klapka krásně otvírá v pořádku pro jistotu vyčištěna
turbo taky v pohodě
výměna řídící jednotky za jinou stále stejný beze změny
na diagnostice žádná chyba od který by se dalo odpíchnout

Uživatelský avatar
alfik666
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 346
Registrován: 09.08.2012 20:40

Re: Poraďte prosím 1.8T po startu chcipne, nejede, když ano cuká.

Příspěvek od alfik666 »

Zkus si s niekym prehodit zapalovaci modul na airboxe.
Passat 1.8T APU
Alfa 156 2.4 JTD

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Poraďte prosím 1.8T po startu chcipne, nejede, když ano cuká.

Příspěvek od amavet »

zmer tlaky na valcich . muzou byt pricpane vstriky atd atd atd
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Kezman27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 22.05.2013 15:53

Re:

Příspěvek od Kezman27 »

Po vší tý patálii problém vyřešen, byla vadná váha vzduchu. Proběhla její výměna a vše je OK. Až na to že sem dneska do práce dojel s prázdnou zadní gumou.

lubos202
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.11.2013 21:22

Re: Poraďte prosím 1.8T po startu chcipne, nejede, když ano cuká.

Příspěvek od lubos202 »

Zdravím, mam podobný problém oživil jsem motor a když ho nastartuju tak 5 vteřin normálně běží potom mu začnou padat otáčky až k nule chvíli se klepe a pak zhasne, když držím plyn nohou na 3tisíce tak jede jak ho pustím zachvilku zhasne. Jel jsem se stím projet, při větším zatížení to jede ale při malém to cuká. Vag hlásí jedinou závadu 00515 - Halluv snimac (G40) 29-00 - zkrat na kostru (u některých motorů se tohle oběvuje i když je vše v pořádku bývá u toho ještě napsáno Sporadicky), základní nastanení jsem provedl. Chtěl bych se zeptat někoho kdo stím motorem má zkusenosti: Když odpojím snímač na vačce tak motor pracuje uplne stejne když odpojím snímač na klice tak nejde. Měl by být motor schopný běžet pouze na snímač vačky?
Mohl by mi nekdo prosím poradit? celou zimu sem na tom delal a tet se ani nesvezu :(

Alous
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.06.2010 14:23

Re: Poraďte prosím 1.8T po startu chcipne, nejede, když ano cuká.

Příspěvek od Alous »

Zkus odpojit vahu vzduchu, pokud bude dobry mas stejny problem co kolega psal nad tebou, muze byt i vadna lambda, nebo startovaci modul, podtlak. hadicky ,chce to hodit do dilny a zkouset aspon to prvni odpojeni vahy,kontrola podtlakovych hadicek.

lubos202
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.11.2013 21:22

Re: Poraďte prosím 1.8T po startu chcipne, nejede, když ano cuká.

Příspěvek od lubos202 »

Měl jsi pravdu byla to váha vzduchu :) Ale problem S halovim snimacem na vačce mam pořát zkrat na kostru. Proměřil jsem ho multimetrem připojil napětí 5V a když jsem do snímace dal plíšek tak reagoval skokově změnou 0-5V to je v pořídku ne?

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Poraďte prosím 1.8T po startu chcipne, nejede, když ano cuká.

Příspěvek od xerxes »

ten haluv snimač je bolest těhle motru nechapu že kdyč si přiložil plech tak reagoval

lubos202
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 18.11.2013 21:22

Re: Poraďte prosím 1.8T po startu chcipne, nejede, když ano cuká.

Příspěvek od lubos202 »

Myslím to takle čidlo mam nastole má 3 vývody + o - , na +- připojím 5V a měřím napětí mezi + a o když je snímač prázdný napětí je 0V vložím donej plíšek a změní se na 5V to je ok ne? Mohla by byt vadná RJ motoru? hlasi to zkrat na kostru ale kdyz to cidlo odpojim tak zkrat na + nebo nepripojeno já myslím že kdyz by byla vadná rj tak byto zkrat hlasilo porát. Ve vagu se to asi nedá nejak sledovat na grafu jako třeba lambda že?

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“