jaká ECU motoru má CAN

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
RomanRW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2011 10:47
Bydliště: Krupka - Teplice
Kontaktovat uživatele:

jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od RomanRW »

Ahoj, potřebuju radu jaké jsou jednotky pro motor 1.9 TDi 81KW AHF s CANem. Stávající jednotka je 038 906 018 J ta má CAN jen mezi ř.j. motoru a ABS. Je to rok výroby 1998, CAN natažen k zelenému konektoru budíků nebyl (už je). Rád bych dodělal polodot budíky (později třeba komplet překopávku na 3.gen.) tak aby mi po CANu lezlo vše potřebné ohledně motoru (otáčky,spotřeba,atd...) Po celovečernim googlování jsem našel jednotky:

038 906 018 BR - škoda
038 906 018 BM - VW

kde by CAN měl být ale potřebuju to potvrdit 8) a nebo to komplet překopat, přepinovat a překonektorovat a vrznout tam fashovací ECU:

038 906 012 L

předem díky všem za užitečné informace :drinks:
VW GOLF IV 1.9 TDi 81KW
VW GOLF IV 1.8turbo GTi 110KW

jaro434
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.03.2014 15:19

Re: jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od jaro434 »

Ahoj presne ja to iste sa snazim zistit ale stojim na mieste. u mna sa jedna o Octaviu 1 1.8t 110kw agu (1999/2000). rj motora a abs idu cez can,ale budiky neukazuju spotrebu pri novsich budikoch. mam vymenit rj motora to mi odporucaju ale nikto mi nenapisal ze aku tu na fore som nasiel cislo ale je to na golf 4, ale neviem nikde sa dopatrat aku mi treba ani na etke neviem najst.

tu na fore je pisane ze by to mala byt tato na golf 4 06A 906 018 CG.

mozno sa vyznas viac, dufam ze nevadi ze som ti napisal do tvojho vlakna,len uz neviem sa pohnut dalej.

Uživatelský avatar
RomanRW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2011 10:47
Bydliště: Krupka - Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od RomanRW »

No já jsem se zatim taky daleko nedostal :lol: zatím je tam původní ř.j. motoru, natažen CAN, připojen na polodot budíky a v testu komunikace CAN budíky komunikujou s ř.j. motoru a ABS... Jestli ale po CANu leze všechno potřebné pro výpočet spotřeby, to vážně nevím. Zatím se nepohnu kvůli budíkům, ze kterých nejde vyčíst PIN immo přes kabel (motometer)... Všechny budíky co mám doma přečtu :twisted: jen tyhle ne a ne :baseball: Tak se mi na ně mrknul jeden clubák :) a snad v pátek napíšu závěr z řešení :drinks:
VW GOLF IV 1.9 TDi 81KW
VW GOLF IV 1.8turbo GTi 110KW

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od tornado1 »

pin lze vyčíst přes kabel, ale ne čínskou sračkou
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
RomanRW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2011 10:47
Bydliště: Krupka - Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od RomanRW »

jaro434 píše:Ahoj presne ja to iste sa snazim zistit ale stojim na mieste. u mna sa jedna o Octaviu 1 1.8t 110kw agu (1999/2000). rj motora a abs idu cez can,ale budiky neukazuju spotrebu pri novsich budikoch. mam vymenit rj motora to mi odporucaju ale nikto mi nenapisal ze aku tu na fore som nasiel cislo ale je to na golf 4, ale neviem nikde sa dopatrat aku mi treba ani na etke neviem najst.

tu na fore je pisane ze by to mala byt tato na golf 4 06A 906 018 CG.

mozno sa vyznas viac, dufam ze nevadi ze som ti napisal do tvojho vlakna,len uz neviem sa pohnut dalej.
Jinak měl jsem GTi s polodotem a ř.j. motoru tam byla 06A 906 018 CG není to flashovací jednotka ale pro polodot stačí :) Takže mají pravdu :)
VW GOLF IV 1.9 TDi 81KW
VW GOLF IV 1.8turbo GTi 110KW

Uživatelský avatar
RomanRW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2011 10:47
Bydliště: Krupka - Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od RomanRW »

tornado1 píše:pin lze vyčíst přes kabel, ale ne čínskou sračkou
Jo to máš pravdu, no kdybych se tomu věnoval tak jako ty... tak bych si koupil original :wink: Ale když ten kabel použiju jednou za uherák tak stačí i čínská sračka :lol:
VW GOLF IV 1.9 TDi 81KW
VW GOLF IV 1.8turbo GTi 110KW

Uživatelský avatar
RomanRW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2011 10:47
Bydliště: Krupka - Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od RomanRW »

Takže konečně vyzkoušeno s CAN polodot, no výsledek je následující, komunikace CAN... motor 1, ABS 1. Přepnuto na spotřebu, krátká jízda a bohužel samá "0".... takže řešení je záměna ř.j. motoru za flashovací + záměna konektorů (přepinování) nebo si udělat přechodku. I do budoucna to bude lepší pro případnou úpravu MAP. Nebo sehnat neCAN maxidot za hříšný prachy.
VW GOLF IV 1.9 TDi 81KW
VW GOLF IV 1.8turbo GTi 110KW

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od tornado1 »

nepíšeš pravdu, není nutné tam dávat flashovací... jsou jednotky které umí spotřebu taky a nejsou původně určeny pro can!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
RomanRW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2011 10:47
Bydliště: Krupka - Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od RomanRW »

tornado1 píše:nepíšeš pravdu, není nutné tam dávat flashovací... jsou jednotky které umí spotřebu taky a nejsou původně určeny pro can!
Jo, no možný to je, ovšem nikdo mi tu neporadí a nebo neví... Každopádně s mojí jednotkou to nešlape, tak jsem si dotahal aspon MFA který šlape jak má. Když už bych to předělával tak už radši na tu flashovací jednotku :drinks:
VW GOLF IV 1.9 TDi 81KW
VW GOLF IV 1.8turbo GTi 110KW

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14724
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od tornado1 »

předělat na flashovací jednotku je velmi náročná věc a nutné překopat celou elektriku... výměna jednotky která umí spotřebu po canu je mnohem lepší a jednodušší
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
RomanRW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 20.09.2011 10:47
Bydliště: Krupka - Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od RomanRW »

Dobrá no, pokud bys byl tak hodný a prozradil mi která jednotka to po CANu umí? Nebo zda by to fungovalo, kdyby se přehrál SW v ř.j. motoru z jednotky co to umí, dále zda mohu u motoru AHF přehodit jednotku za jednotku motoru AFN ? Vím, že z ASV to asi nehrozí protože už bývají flashovací. Každopádně tohle jsou moje otázky a furt hledám a hledám a čím víc hledám, tím víc mě to už nebaví :-/
VW GOLF IV 1.9 TDi 81KW
VW GOLF IV 1.8turbo GTi 110KW

jaro434
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 03.03.2014 15:19

Re: jaká ECU motoru má CAN

Příspěvek od jaro434 »

caute ja uz som stoho pomalicky ale isto saleny, cize mne staci kupit 06A 906 018 CG a budem mi ukazovat spotrebu? budiky moje povodne v strede 919 na moje rj ide vsetko, ale pri prechode 920 z immo 2 budiky vsetko ukazuju okrem spotreby, cize kupit 06A 906 018 CG nahodit a malo by spotrebu ukazovat cez can?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“