nefunkční zamykání přes DO

Ochrana Vašeho auta.

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
PittyX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.03.2014 16:37

nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od PittyX »

Zdravím, z ničeho nic mi přestalo jít zavírání dveří přes dálku, otevírání ale funguje. Dále mi svítí vnitřní osvětlení i při zavřených dveří a u řidiče neustále svítí dveře. Domnívám se, že jde o nefunkční spínač ve dveřích. Může mít ale spínač vliv i na DO? Poraďte mi co s tím... Díky.
VW Golf IV Variant 1.9TDI 66kw a VW Passat B8 2.0 TDI 110 KW

Uživatelský avatar
marfy8
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2474
Registrován: 23.11.2011 22:25
Bydliště: Prostřední Bečva

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od marfy8 »

Co s tím? Vyměnit mikrospínač! ;)

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od majrek001 »

ano mikrospínač pokud to trvale svítí může i za to že nejde zamknout DO
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
PittyX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.03.2014 16:37

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od PittyX »

OK, děkuji vám za radu. Máte zkušenosti s tím zda se dá mikrospínač opravit, popř. jak náročná je oprava, kolik by případně stál nový mikrospínač a kde by se dal sehnat..? Tapecírunk jsem dokázal sundat, ale je tam ještě nějaký plech, zřejmě bude třeba vykuchat celý dveře..? Diky za rady.
VW Golf IV Variant 1.9TDI 66kw a VW Passat B8 2.0 TDI 110 KW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od majrek001 »

ano dá se vyměnit.. HLEDEJ. je potřeba vyndat zámek ven a zrovna ho i rozebrat a propájet. je potřeba vyndat sklo a potom ten plech se stahovačkou a zámkem
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
PittyX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.03.2014 16:37

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od PittyX »

Už jsem tu našel nějaké rady, většinou se tu setkávám s nefunkčním mikrospínačem, ale já ho mám zřejmě "funkční" ale zaseknutý, protože svítí vnitřní osvětlení, možná bude stačit ho jen rozebrat a rozchodit - jen moje domněnka :) Jinak nevíte zda je potřeba vykuchat okno a celou stahovačku? Nestačilo by ji jen povolit a dát stranou aby šel vyndat zámek? Nerad bych sundaval těsnění, okno a vykuchával celou stahovačku. Třeba s tím máte někdo praktické zkušenosti, tady se dozvídám jen všeobecné věci nebo pokaždé trochu jiné informace, ale nic konkrétního z praxe. Našel jsem celkem dobrý návod k Oktávce, ale nevím zda to bude mít Golf stejný ... Díky.
VW Golf IV Variant 1.9TDI 66kw a VW Passat B8 2.0 TDI 110 KW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od majrek001 »

je přidřený takže na výměnu.. okno ven nebo zajistit v horní poloze ale lepší je vyndat a stahovačku celou ven jinak nevyndáš zámek + je potřeba vyháknout lanko z venkovní kliky..


spíš napiš odkud jsi a třeba ti to někdo opraví kdo už dělal není to až taková sranda jak se zdá..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
PittyX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.03.2014 16:37

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od PittyX »

OK, kdyby mi s tím chtěl někdo helfnout a udělat si výlet do Kutné Hory tak by to bylo fajn. Bydlím v baráku, takže na práci bude klid, cestu samozřejmě platím a ostatní dle dohody. Nechce se mi dávat auto do VW a dávat new zámek za 5 tis., k ostatním autoservisům jsem v tomto případě celkem nedůvěřivý...
VW Golf IV Variant 1.9TDI 66kw a VW Passat B8 2.0 TDI 110 KW

Uživatelský avatar
PittyX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.03.2014 16:37

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od PittyX »

Mikrospínač zámku vyměněn! :) Trvalo mi to dohromady vč. montáže ca. 4 hodiny, narazil jsem na spousty drobných problémů, které se nikde nepíšou (ani v návodu na demontáž), ale poradil jsem si s nimi. Kdybych to dělal podruhé, měl bych to za 2 hodinky hotové. Pokud byste potřeboval někdo s výměnou zámku/mikrospínače poradit, jsem k dispozici. Každý úkon jsem pečlivě nafotil, takže můžu zaslat podrobný návod.
A co se týče okna, není potřeba vůbec vyndavat a přidělávat si další práci, stačí přilepit izolepou. Sundá se pouze vnitřní rám se stahovačkou a ostatním příslušenstvím.
Jinak díky za výše uvedené příspěvky a VW čest! :)
Naposledy upravil(a) PittyX dne 30.03.2014 20:19, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV Variant 1.9TDI 66kw a VW Passat B8 2.0 TDI 110 KW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od majrek001 »

a propájel jsi i plošňák nebo to budeš do roka kuchat znovu, že to pro změnu špatně zamyká..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
PittyX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.03.2014 16:37

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od PittyX »

Nn, nic jsem nepropájel, nechal jsem to tak jak bylo, pouze jsem měnil ten mikrospínač a ostatní el. části jsem pročistil a prostříknul kontaktolem. Pokud by to do budoucna mělo zlobit, koupím repliku za 1.200.- a vyměním to celé.
VW Golf IV Variant 1.9TDI 66kw a VW Passat B8 2.0 TDI 110 KW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od majrek001 »

za ty roky už tam bývají studené spoje pak to začne zlobit až to jednoho dne nejde odemknout..

replika není moc štastné řešení je to na rok a pak další zámek.. nejlevněji tě to výjde propájet a je to zase na x let..

co jsem opravoval první zámky tak makají cca 5let
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
PittyX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.03.2014 16:37

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od PittyX »

jj, až to nastane, tak to budu řešit, bál jsem se rozkuchat celý zámek, na první pohled se to zdálo celkem komplikované zařízení a nebyl jsem si jist zda bych to pak správně složil. Jsem zvědav jak dlouho vydrží ten nový mikrospínač, respekt. ta hlavice z něj, byla trochu odlišná od té původní, nebylo tam to pogumování na tlačítku, možná se to časem ucpe bordelem, popř. prošoupe to tlačítko a bude to opět zlobit... nevím, nechám se překvapit, zatím vše funkční na 100 %.
Naposledy upravil(a) PittyX dne 30.03.2014 20:49, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV Variant 1.9TDI 66kw a VW Passat B8 2.0 TDI 110 KW

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od majrek001 »

já kupuji mikrospínače s packou plechovou (trochu se upraví) a to už se jen tak neošoupe..
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
PittyX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 22.03.2014 16:37

Re: nefunkční zamykání přes DO

Příspěvek od PittyX »

tohle bylo z plastu, koupil jsem to dle infa na netu, ale v jedný místní prodejně, která se na tyto věci specializuje. Uvidíme, snad to chvilku vydrží. Kovová packa by byla asi lepší, tahle se časem sedře, nebo zadrhne a vypadne, to mi je jasný, ale uvidíme, snad to bude ještě alespoň 3 roky sloužit.
VW Golf IV Variant 1.9TDI 66kw a VW Passat B8 2.0 TDI 110 KW

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečení“