Composition Media + USB + iPhone

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

packyr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 17.01.2014 01:16

Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od packyr »

Ahoj, mate nekdo G7 vyrobeny v prosinci 2013 nebo pozdeji, s radiem Composition Media a bez MEDIA-IN (t.j. se standardne dodavanym USB portem)? A mate moznost vyzkouset prehravani audia z iPhone 5/5s/5c pres USB/lightning kabel?

Kdyz jsem zacatkem prosince objednaval sve auto, tak sel USB port pouzit jen pro nabijeni iPhonu. Prehravani audia slo pouze pres Bluetooth nebo priobjednat MEDIA-IN (ale zaroven prijit o USB pokud zadraho neprikoupis USB redukci pro MEDIA-IN). Objednal jsem teda MEDIA-IN. Pak jsem na zacatku ledna jeste v objednavce neco upravoval a ukazalo se ze konfigurator u prodejce uz neumozni zadat zaroven Composition Media a MEDIA-IN. Proc to najednou nejde, prestoze to drive slo prodejce nevedel. MEDIA-IN jsem teda ozelel a zacal patrat co se deje. Nakonec jsem nasel na jednom UK foru post, ze se ve VW snad konecne chytli za nos a u aut vyrobenych od konce roku 2013 zacali dodavat novy USB modul kompatibilni s iPhony (jako vetsina ostatnich automobilek).
According to ETKA, there is a new USB Socket module (the one that goes in front of the gear stick), that is USB and Ipod Compatible:

5G0 035 222 D (the "D" at the end is the important bit)- ETKA Description - Electronic Interface for External Use - AUX In, USB (ipod Compatible). This seems to be around the £20 mark ish.

It would seem that this would need to be used with a new connection cable (between the USB Module and the Media unit in the glove box) 5G0 971 650 AA (as this one superseded the old cable on 1st August 2013, again the "AA" at the end is important). These seem to be around the £35-£40 mark.

http://www.golfgtiforum.co.uk/index.php?topic=263276.0
Muzete to prosim nekdo potvrdit (vyzkouset)? Rad bych vedel na co se mam v breznu tesit. Diky.
Naposledy upravil(a) packyr dne 16.02.2014 21:43, celkem upraveno 1 x.
Čekám na VW Golf VII 1.4 TSI DSG Highline

Zmeski
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 12.02.2014 20:41

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od Zmeski »

hmm to je dobry find :) to by me take zajimalo protoze MEDIA IN mi to take nechtelo vzit v konfiguratoru s kombinaci s timto radiem

Uživatelský avatar
iwhy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 273
Registrován: 03.02.2014 10:08
Bydliště: KE, SK

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od iwhy »

Mám skladovku kúpenu tento rok vyrobenú niekedy koncom roka 2013 s Composition Media a USB portom.

Každopádne iPhone 5 sa mi cez originál lighting kábel len nabíja a nevidím ho v zdrojoch médií (každopádne aj to poteší aspoň netreba riešiť zapaľovačové nabíjačky).

Bolo by fajn mať dostupnú iTunes library spolu s browsovaním cez infotaiment, ale inak stačí aj bluetooth.

Uživatelský avatar
buress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 15.03.2013 21:25

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od buress »

u mě to samé - kabel pouze nabíjí a pro přehrávání používám BT. Nevidím v tom zásadní problém. Na nějakém zahraničním fŕu jsem zahlédl zmínku o novém softwaru pro toto rádio s tím, že to má přidat možnost přes MF volant aktivovat Siri - uvidím po dubnové zastávce v servisu a po přehrání SW..
VW GOLF VII 1.2 TSI 77KW Comfortline + mlhovky, PreCrash, multifunkční volant, rádio Composition Media, nově originál tažné WESTFALIA

Jastik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 23.03.2014 14:01

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od Jastik »

Dodatečně, nevím jak IPhone, nemohu otestovat, ale u Andriodu i Nokie(stara 6303) vidí přes celou adresářovou strukturu.
VW GOLF Variant VII 1.4 TSI 90KW Comfortline + mlhovky, sedadla ergoActive, rádio Composition Media

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od deRek »

včera dodán vůz s Discover Pro s objednanou MEDIA-IN automaticky přidanou v konfigurátoru k velke navigaci za 1600,- Kč, ovšem prodejce se omlouval, že nechápe jak se to mohlo stát, ale místo MEDIA-IN s kabelem pro iPhone/iPod jen USB!
Odjížděl jsem z autosalonu s tím, že se to bude dodatečně řešit a vyřešilo se to tak, že mi odpo prodejce volal, že od určitý doby MEDIA-IN ne a že je plně funkčně nahrazen USB výstupem!
Můžu potvrdit a mám vyzkoušeno USB + USB - Lightning kabel origo i neorigo + iPhone 5s, funguje super (zkoušeno přehrávání hudby, ovládání (alba, interpreti, playlisty a tak))
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od slezacekm »

taky mi to iphone 4 pouze nabíjí. nicméně při přehrávání úřes bluetooth nějak nechápu, jak se dá přeskakovat mezi alby. pokud se v iphonu přepnu do nějakého alba, můžu přepínat písničky přímo na displeji autorádia, ale jakmile bych chtěl na autorádiu přehodit album nevím jak. nemůže mě prosím někdo nasměrovat? nebo jak děláte přehrávání přes bt. díky

Uživatelský avatar
Tommy Borix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.04.2014 15:16

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od Tommy Borix »

Zdravím, mám Discover Pro s USB zdířkou, tak nevím jestli to bude stejné, ale při připojení IPhone 5 si to telefon načte jako usb disk a je možné přes rádio přehrávat a procházet knihovnu telefonu. Při připojení telefonu je možné pouze přeskakovat jednotlivé skladby a zbytek je nutné ovládat přímo v telefonu. Přecházení alb by bylo podle mě možné pokud byste měli v telofonu vytvořené playlisty.

Uživatelský avatar
buress
Řidič
Řidič
Příspěvky: 90
Registrován: 15.03.2013 21:25

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od buress »

Dnes jsem se vrátil z první garanční prohlídky a se vším naprostá spokojenost až na jednu věc - mé rádio prý obsahuje nejnovější verzi software a to tam mám víc jak rok starou verzi 01xx - nevím přesně a nechce se mi běžet do auta. Když jsem technikovi oponoval, že mrak lidí z fóra má verze 04xx tak mi odpověděl, že s tím nic udělat nemůže a že je to asi způsobené rozdílnou hardwarovou konfigurací :( Mé composition media iphone 5 po kabelu pouze nabíjí a přes BT jen přehazuje skladby, ale nenačte knihovnu. Navíc jsou tam i jiné problémy.. Jsme však domluveni na dalším postupu, protože se nehodlám smířit s tím, že kdo si koupil o půl roku později auto se stejným rádiem má více funkcí... :baseball:
VW GOLF VII 1.2 TSI 77KW Comfortline + mlhovky, PreCrash, multifunkční volant, rádio Composition Media, nově originál tažné WESTFALIA

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od slezacekm »

Mam golfa doma ani ne tri dny :) schvalne zkontroluji verzi composition media, ale muj ip4 se taky jen nabijel a pres bt prehazoval skladby. Ne ze bych to nejak extra resil, protoze chci kit mp3 na sd karte, ale kdyz uz by ta funkce mela byt...

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od slezacekm »

Tommy Borix píše:Zdravím, mám Discover Pro s USB zdířkou, tak nevím jestli to bude stejné, ale při připojení IPhone 5 si to telefon načte jako usb disk a je možné přes rádio přehrávat a procházet knihovnu telefonu. Při připojení telefonu je možné pouze přeskakovat jednotlivé skladby a zbytek je nutné ovládat přímo v telefonu. Přecházení alb by bylo podle mě možné pokud byste měli v telofonu vytvořené playlisty.
mám HW 040 a SW 0421
v ip4 mám normálně vytvořené seznamy skladeb. pokus připojím přes USB, dojde pouze k nabíjení (rádio nedetekuje ip4 jako disk). při připojení přes BT lze nějakým blíže nespecifikovaným způsobem přeskakovat skladby
má ještě někdo stejný HW a SW rádia Composition Media a funguje mu procházení alb z iphonu ať už při připojení přes BT nebo USB?

P.S. hned pod položkou informace o systému je možnost aktualizovat software, což by se asi mohlo dělat jen přes USB ne? tudíž při vydání nějakého nového SW by aktualizace měla být otázkou chviličky

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

To slezacekm: mám stejnou konfiguraci jako ty, ale nemám IP. Přes BT je ovládání otázkou komunikačního protokolu...
Aktualizaci to hledá na kartě, ne USB. Jsem to zkoušel

slezacekm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 15.04.2014 19:29

Re: Composition Media + USB + iPhone

Příspěvek od slezacekm »

to, že je ovládání přes BT otázku protokolu znamená, že se to dá nějak nastavit? díky za info, že se to instaluje přes kartu, třeba to, až aktualizace vyjde, půjde nějak samodomo. jinak je SW 0421 poslední?

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Ten protokol to má asi natvrdo. Mám březnový auto tak 0421 je asi poslední

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Záleží na tom, co povolí telefon a jak to implementovat výrobce rádia

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“