prosim help

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

machi21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.03.2014 09:23

prosim help

Příspěvek od machi21 »

Zdravim vsechny,mam passata 1998 synchro obsah je 2,77 v benzinu.Mam problem s tim ze kdyz auto nastartuji tak pri volnobehu se cele auto trepe a pri jizde vynechava vykon. podle znameho mechanika je to pravdepodobne dvouzatezovi setrvacnik a rikal ze bude potreba vymenit cela prevodovka. chtel bych se zeptat zdali nekdo mel podobny problem nebo jestli mi muze nekdo poradit jestli je pricinou opravdu tahle zavada. predem dekuji za reakce

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: prosim help

Příspěvek od xerxes »

blbost nevim co ma setrvažnik společneho ze setrvačnikem napichni to na vag pravděpodobně bude v haji lambda,poděkuj mechanikovi nenech se nachytat :!: jo a doporučuji změnit servis

machi21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.03.2014 09:23

Re: prosim help

Příspěvek od machi21 »

cau no rikalo mi vic lidi ze bude potreba vymenit cela prevodovka(spojka) ja se v tom vubec nevyznam proto nevim jestli ted nepisu hloupost. kazdopadne rikali ze oprava je cca 20000kc coz se mi davat nechce. abych presneji popsal problem. jak je napsano vis tak aut se trepe pri volnobehu na 1 to celkem jde na 2 taky ale pak pri rozjezdu vykon vynechava a auto ma tendenci "skakat" tak bych rad vedel trosku presneji jestli to muze byt jen lamba sondou nebo je vazne prevodovka(spojka) v hajzlu. puvodne jsem si myslel ze to budou jen svicky u 4valca tohle byli priznaky pro spatnou svicku ale ty se "udajne"vymenily a auto je na tom porad stejne. dik za odpoved
PS: na diagnostice to zadne zavady neukazuje a rapidne stoupla spotreba
Naposledy upravil(a) machi21 dne 28.03.2014 09:59, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: prosim help

Příspěvek od xerxes »

pokud to škube u rozjezdu tak muže být chycena spojka ale proč převodovka?

machi21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.03.2014 09:23

Re: prosim help

Příspěvek od machi21 »

omlouvam se neni to prevodovka (ma chyba) ale spojka ted je otazka jestli se ta zavada na to setrvacniku projevuje tak jak jsem popsal nebo to muze byt i neco jineho.neskace(nevynechava) to na 1 ani na 2 ale zacina to pri 3+ pri nizsich otackach pred tim jsem jel klidne na 5ku 50km/h a pri seslapnuti plynu auto krasne zrychlilo ted to neni mozne

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: prosim help

Příspěvek od xerxes »

pokud je setrvak vyběhany a ma vuli tak to co popisuješ tak to muže být ono

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: prosim help

Příspěvek od Dymák »

pokud to třese na volnoběhu, tak jsou v hajzlu silenty motoru a nejspíš i převodovky, nebo to běží na 5 válců, což mimo svíček může být i VN kabelem, nebo cívkou...
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: prosim help

Příspěvek od xerxes »

jenže je divne že diagnostika nehlasi chybu

machi21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.03.2014 09:23

Re: prosim help

Příspěvek od machi21 »

dnes jsem to byl trosku projet a pri nastartovani a volnobehu se chveje cele auto. pak kdykoliv pridam plyn tak auto reaguje s mirnym kuckanim pri jakemkoliv rychlostnim stupni motor se trepe a jde slyset jakoby mirne chrasteni. svicky by meli byt vymenene lec bez privodnich kabelu mechanik rekl ze na jedne sade valcu se svicky opaluji hur,ale nevim jestli tahle informace pomuze.nicmene 3 lidi rekly ze na 90% je to dvouhmot setrvacnik a ze bude potreba vymenit celou sadu. jenze zaroven mi rekly ze nevi na 100% jestli je to tim. diagnostika pri prvnim spusteni ukazala neco se skrtici klapkou ale po vymene svicek byla prej cista(nejak se mi nezda ze skt. klapky maji neco spolecneho se svickama) kazdopadne kdyz jsem mel 4valec mel jsem priznaky stejne a bylo to svickama. jo a rapidne stoupla spotreba

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: prosim help

Příspěvek od Dymák »

hele tohle není dvouhmota - ta se projevuje cukáním v záběru spojky při rozjezdu
pokud se to klepe na volnoběh, tak je to buď zapalování, nebo netěsnost, popř podtlaková hadice... váha vzduchu je jedna na 2 řady válců, tudíž pokud jedna řada zlobí, tak to není váhou.
Voda neubejvá????
předpokládám, že nemáš VAG, co? Kdyby jo, mrkni na lambda sondy co ukazujou při volnoběhu
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

machi21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.03.2014 09:23

Re: prosim help

Příspěvek od machi21 »

koukal jsem a voda ubejva nevim jestli moc ale cca za 3 mesice zhruba litr.vim ze to bude znit asi hodne blbe ale nechtene jsem najel do vymolu a ty zavady ktere jsem mel zniceho nic prestali coz me prijde hodne divny :158: Vag je presne co? sry za dotaz ale nerozumim autum:D

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: prosim help

Příspěvek od mastibruch »

Litr za 3 mesice je silene hodne. Mi neubyva ani kapka. mozna tak deci za 20tisic kilometru. Vag je diagnostika vw.
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

machi21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.03.2014 09:23

Re: prosim help

Příspěvek od machi21 »

jn taky vim ze je to silene moc a vag mam

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: prosim help

Příspěvek od amavet »

no , nejspis bude tesneni ko , tudiz proto to cuka , trepe , ubejva voda a nejede na vsechny valce . spojka za volnobehu nevybruje . az pri rozjizdeni a pri tahu . nebo je dvouhmota sekla , vydava pazvuky . ale vybruje v tahu . zmerte z mechanikem tlaky valcu , tam by se to melo projevit
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

machi21
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 28.03.2014 09:23

Re: prosim help

Příspěvek od machi21 »

uz mi to prestalo delat auto sice nejede stejne jako pred tim jsou rezervy ve vykonu nicmene cukani prestalo uplne a vybrace se zlepsili tak o 90% takze vubec netusim cim to mohlo byt kazdopadne servisaky poslu asi do pryc protoze jejich jedina zavada kterou si byli temer jisti byla spatna dvouhmota takze vymena to jistila. vsem vam dekuji za rady a tipy hned jak dorazim domu zacnu resit zavady a budu se ridit vasimy poznatky dik moc

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“