POMOC : Podvozek - zvednutí

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Radek95
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 05.06.2013 19:21

POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od Radek95 »

Chlapy mam VW passata B5 sedan (rok vyroby 1999) nahon na predek,a potrebuji nejak ten predek zvednout aby byl ve stejne vysce jako je zadek,tak se ptam jak to resite vy,podvozek mam seriovy... cena podlozek weitec je docela k placi... nemate nekdo tip na levnejsi variantu? :)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od M@ty »

Koupil bych nové pružiny a zauvažoval bych nad novými tlumiči, když už bude ta rozborka.

Co máš za motorizaci a převodovku? Ještě bys mohl orientačně změřit výšku od země k horní hraně lemu blatníku vpředu i vzadu a napsat na jakých to je kolech a pneu. Pokud máš sériový podvozek a hlavně pružiny, tak bych volil nové pružiny stejných parametrů jako původní unavené. Je to nejlevnější varianta. Můžeš mrknout na označení př. pružin?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Radek95
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 05.06.2013 19:21

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od Radek95 »

Ok,o víkendu budu konečně u auta,tak vše napíšu,vyfotím pro představu :) pneu jsem ted kupoval nové 205/55 R16 na jakých kolech to nevím,jsou to dezenty.. motorizace 1.9TDI 66kw převodovka : MAN :) omlouvám se jestli píšu blbosti,v autech se nevyznám... ale prostě to nějakým způsobem potřebuji zvednout,ptal jsem se mechanika který moje auto cca 3 roky zpět opravoval měnil ramena,tlumiče,pružiny a už jak to vyměnil tak to bylo níž jak zadek,tak nevím... mechanik mi tvrdil že větší pružiny nebo něco podobného asi ne protože podle barevného označení jsou tam ty největší pružiny... řekl že by se to dalo vyřešit pomocí podložek ale v tom se prej nevyzná ... :D kdysi měl auto otec,tomu bylo jedno jak auto vypadá tak to zvednutí nechal na mě ..

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od skacel99 »

Jestli jsou pružiny 3 roky starý,tak unavený ještě nebudou. Dal ten mechanik na celý auto jedny pružiny,nebo to nějak mombinoval?
Naposledy upravil(a) skacel99 dne 25.03.2014 14:18, celkem upraveno 1 x.

Radek95
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 05.06.2013 19:21

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od Radek95 »

Nekombinoval,všechny stejné :) jinak jsem našel něco takového : http://www.sportovniautodoplnky.cz/dora ... az-o-3-cm/" onclick="window.open(this.href);return false; ale to asi vubec že?

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od M@ty »

Tak se mohly implementovat trochu nizsi predni pruziny ktere si po tech trech letech sedly. Predni a zadni jsou jine. Mrkni na oznaceni. Originaly to uz asi nebudou, ale mohl bys najit bilymi teckami napsany typ neorigo vyrobce. A zmer tu vysku k lemu. Ja mam zimni pneu take 205/55 R16. Potom bychom to nejak rozklicily.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Radek95
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 05.06.2013 19:21

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od Radek95 »

Zítra budu u auta tak to poměřím a podívám se pořádně co je to za pružiny. :)

Farblade
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.12.2011 08:02

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od Farblade »

Zdarek. Ja mam opačnej problém. Měnil jsem ramena komplet a o té doby je předek auta vejš,nevíte někdo co s tím. Mám tam 215/55 R16 a je mezi lemem a pláštěm díra,že tam pomalu dám pěst na stojáka. Je možný,že ty ramena jsou špatně namontovaný? Vypadá to hrozně. Prosím o radu :cry: :cry:

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od Dymák »

Ramena s výškou auta nemají nic společnýho - leda by je někdo dotáhnul na heveru s vyvěšeným kolem (správně se dotahují při zatížení) nicméně pokud to tak je, tak se brzo vymáčknou a lehne to zpět dolů... ale ty ramena budou na vyhození
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od xerxes »

Asi tak jak piše Dymak já jsem použil pružiny z Wariant 2.5 Automat tak se to o něco zvedlo

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od Dymák »

luki: to jsi dával na V6 30v péra z V6tdi a zvedlo se to??? Jsem myslel, že jsou stejný na všechny V6 :oops:
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od M@ty »

Tak naftovej V6 bych těžší očekával (kór s tiptronikem), ale zadek auta pak musíš stejně nějak pořešit, ať ho netaháš po zemi. Takže je to cesta montáží pružin vyšší hmotnostní třídy.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POMOC : Podvozek - zvednutí

Příspěvek od xerxes »

TO:Dymaček použil jsem pružiny z 2.5 132KW tiptron auto se zvedlo ale na moje podminky idealni :wink: hlavně v zimě

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“