Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od PlusOne »

Bral jsem ho odsud:
http://www.jlracing.cz/jl-racing/eshop/ ... Passat-3BG" onclick="window.open(this.href);return false;
Nižší cenu jsem na Netu nenašel.
Navíc se ukázalo, že firma patří členovi jistého klubu, kterého jsem taky členem, takže byla ještě drobná sleva na poštovném :)
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

Uživatelský avatar
Huben
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 27.07.2008 15:17
Bydliště: Luhačovice

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od Huben »

tak to je supr.. i tohle je pěkná cena.. tak se má pašík po zimě na co těšit.. díky moc! :)
VW Passat 1,9TDI 96kw, 6ti kvalt, r.v. 2003, sedan, šedouš :-)

smile333
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 21.12.2012 20:57
Bydliště: Klatovy

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od smile333 »

Taky nad tímto podvozkem uvažuji, jake na tom vozíte kola a nebylo by foto s letníma?

smile333
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 21.12.2012 20:57
Bydliště: Klatovy

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od smile333 »

Zajímalo by mě jak je to u sportovních tlumičů, jestli mají stejnou délku jako obyč, pro případ že bych tam chtěl dát obič větší pružiny

Uživatelský avatar
PlusOne
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10258
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Haná :-D

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od PlusOne »

smile333 píše:Taky nad tímto podvozkem uvažuji, jake na tom vozíte kola a nebylo by foto s letníma?
Foto s letníma určitě bude, dokonce mám i foto před nasazením pro srovnání :)
Jsou to 8,5x18" ET myslím 30, gumy 225/40
smile333 píše:Zajímalo by mě jak je to u sportovních tlumičů, jestli mají stejnou délku jako obyč, pro případ že bych tam chtěl dát obič větší pružiny
Neměřil jsem je, takže jakou mají délku nevím. Nicméně nevidím důvod, proč by tohle někdo dělal... na sportovní tlumiče dát normál dlouhé pružiny, to mi přijde lepší udělat to obráceně - na sériové tlumiče dát kratší pružiny, a pokud zjistíš, že nevyhovuje, tak tam ty sériové pružiny vrátíš zpět. Je dost lidí, kteří na tom takhle jezdí, do nějakých -40mm si myslím, že nemusíš mít vůbec obavy snížit jenom pružinama. Samozřejmě v případě, že tlumiče nejsou KO...
Přílohy
Před
Před
Po
Po
Na životě miluju tu pestrost - každej den mě nasere někdo jinej...

smile333
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 21.12.2012 20:57
Bydliště: Klatovy

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od smile333 »

já mám právě tlumiče na výměnu i s pružinami proto o něm uvažuji, za těch cca 8000 s pružinami to vyjde levnějš jak nějaký lepší obyč

smile333
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 21.12.2012 20:57
Bydliště: Klatovy

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od smile333 »

Jinak pašíkovi ty kola krásně padnou :D já mám origo silnější paprsky z B6ky

ondra.a3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 20.11.2012 22:06

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od ondra.a3 »

zdravím , mám S4 b5 koupil sem si stavák AP , zajímalo by mě jestli mi tam bude pasovat origo uložení , respektive když bych koupil sadu uložení od skf , čísla sedí vše , díky

VWshop.cz
Člen klubu
Příspěvky: 671
Registrován: 05.04.2012 19:00

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od VWshop.cz »

No jasně že bude. Uložení se se stavikem nebo normálním podvozkem nijak neliší.
Jezdíš ve VW a neznáš VWshop.cz?

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od CentriFUGA »

Ahoj,

řeším taky dilema - chci o víkendu měnit tlumiče, dělám zálusk na KAYABA což je asi 4000/tlumiče. ALe když celej podvozek TA TECHNIX stojí někdo kolem 6000 uvažuju i o tom (jsou tma i pružiny), ale jde mi o to že bych nerad ztratil jízdní komfort ktererj mám na origo pružinách a nějakejch normálních vytelkejch tlumičích co tam jsou (značku nevímú.

Díky za radu

Uživatelský avatar
mattes
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2035
Registrován: 25.09.2007 18:08
Bydliště: Ostravwa

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od mattes »

CentriFUGA píše:Ahoj,

řeším taky dilema - chci o víkendu měnit tlumiče, dělám zálusk na KAYABA což je asi 4000/tlumiče. ALe když celej podvozek TA TECHNIX stojí někdo kolem 6000 uvažuju i o tom (jsou tma i pružiny), ale jde mi o to že bych nerad ztratil jízdní komfort ktererj mám na origo pružinách a nějakejch normálních vytelkejch tlumičích co tam jsou (značku nevímú.

Díky za radu
počítej s tím,že to TAčko je tvrdší,než origo,nebo snižene jen na pružinach...Ale zase bych řekl,že to není uplně nejhorší a jizdni vlastnosti se ti zlepší.
Bo není čas

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od CentriFUGA »

No už jsem si nakonec objednal ty Kayaby, je to přecejenom znaková kvalita a pružiny netřeba zatím měnit.

ondra.a3
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 20.11.2012 22:06

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od ondra.a3 »

Ap na S4 b5 už jsem nasadil , ale mám malý problém , levá strana mi jde strašně z tuha stavit , pravá jde dobře . levou mám o 1 cm výš než pravou , ikdyž jsou nastavené stejně , není možné že sem to nějak špatně složil , nebo něco prohodil ? prosím o radu

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: Zkušenost s podvozkem AP Sportfahrwerke

Příspěvek od Rouballik »

Abych doplnil informace ke starému tématu..
CentriFUGA píše:Ahoj,

řeším taky dilema - chci o víkendu měnit tlumiče, dělám zálusk na KAYABA což je asi 4000/tlumiče. ALe když celej podvozek TA TECHNIX stojí někdo kolem 6000 uvažuju i o tom (jsou tma i pružiny), ale jde mi o to že bych nerad ztratil jízdní komfort ktererj mám na origo pružinách a nějakejch normálních vytelkejch tlumičích co tam jsou (značku nevímú.

Díky za radu
Když koupíš sportovní podvozek nebo stavitelný podvozek tak snižuješ. Snižování znamená zmenšení délky tlumení a pružení. To podle fyzikálních zákonů můžeš kompenzovat pouze zrychlením utlumení což se rovná tvrdosti. Každé snížení znamená zvýšení tvrdosti pokud jdeš cestou výměny za sportovní podvozek. Jsou i jiné cesty, kterými snížíš a nepoznamená to tvrdost..

Sportovní podvozky obecně jsou poměrně hodně slušný na jízdní vlastnosti.
Stavíky jsou tvrdý ať koupíš co koupíš..

jen pozor na výběr u sport podvozků. Ukážu ti to na sportovním pevný od TA ( když to zmiňuješ ):

http://tatechnix.cz/44146-sportovni-pod ... 41882.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Max. zatížení přední nápravy: 1030kg
Max. zatížení zadní nápravy: 990kg

Na druhé straně ve velkém TP najdeš zhruba uprostřed zatížení náprav. To ti určuje jaký podvozek si tam můžeš dát. Podvozek musí mít limit stejný nebo větší. To je častá chyba. Nesedí ti pak snížení a nefunguje to.

Povol si silentbloky a ramena až to budeš montovat.

ondra.a3 píše:Ap na S4 b5 už jsem nasadil , ale mám malý problém , levá strana mi jde strašně z tuha stavit , pravá jde dobře . levou mám o 1 cm výš než pravou , ikdyž jsou nastavené stejně , není možné že sem to nějak špatně složil , nebo něco prohodil ? prosím o radu
To je celkem běžný. Musíš to doladit a všechno povolit. Ramena silentbloky, tyčky všechno. Auta jsou zkroucený. Silentbloky stahaný.. Na sérii to nevidíš na stavíku to hned vyleze. Pokud nepomůže povolení všeho, tak musíš štelovat každou stranu zvlášť.
Klubové SRAŽENÍ 2019: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=400&t=351886" onclick="window.open(this.href);return false;
Sleduj svoji komunikaci na vw-clubu ( dole ): http://www.vw-club.cz/ucp.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“