hadice motoru 1.8T AEB

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

hadice motoru 1.8T AEB

Příspěvek od PavelJandak »

Ahoj lidi,dnes jsem zjistil, že mám motor umaštěný od hadice odvětrání klikovky, pokud se tomu tak říká.Je to hned pod sáním, vedle olejového filtru.Mohu Vás poprosit co vše je potřeba k výměně a nějaký menší pracovní postup?Taky si říkám, že by asi nebylo od věci vyměnit všechny hadice.Vše je vlastně původní a přeci jenom je to 16let.Asi i nějaké ty ventily nebudou uplně v pořádku.Volnoběh lehce pohupuje a pak jsem zjistil, že když jedu svižnější jízdu a pak dám nohu z plynu, tak auto celkem silně cukne.Něco jako když podřadíte a rychle pustíte spojku.Čím by to mohlo být?Mohu Vás poprosit o čísla hadic a ventilů, které motor 1.8T AEB obsahuje?Díky moc

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: hadice motoru 1.8T AEB

Příspěvek od Dymák »

odfukem kliky lítá olejová mlha do sání (to je v pořádku), že to netěsní a blije na motor klidně vyřeš černou lepenkou a utáhni pásku kolem tý hadice. Dál nevím, jaký ventily máš na mysli, ale tvůj problém bude zřejmě ve váze vzduchu (projeď jí vagem), nebo v setrváku (vyběhaný pružiny - vagem nezjistíš)
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

PavelJandak
Řidič
Řidič
Příspěvky: 78
Registrován: 21.11.2010 12:49

Re: hadice motoru 1.8T AEB

Příspěvek od PavelJandak »

Právě bych to nerad bastlil.Raději bych koupil nový díl, jen nevím přesný název.Úplně nejlepší by bylo, kdyby existovala něco jako sada hadic.Těmi ventily jsem myslel N75 a nějaké další, pokud tam jsou ještě nějaké.No a to cukání se děje v situaci, kdy jedu třeba po dálnici, sundám nohu z plynu, auto začne brzdit motorem,ale ještě předtím je cítit,jak to cukne.S převodovkou či spojkou to podle mě nemá spojitost.Není to žádná tupá rána...

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“