Svítivost žárovek

Elektronika vozu + vše uvnitř

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Lindrosson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 28.11.2013 18:01

Svítivost žárovek

Příspěvek od Lindrosson »

Jak jste kdo spokojen se svítivostí žárovek. U mě dálkový naprosto bez problémů, ale tlumený, to je řekl bych tragédie. Končí kousek před autem. Nevím jaké tam dávají z výroby, někde jsem četl, že nějaký druh Philipsů. Zkoušel jste někdo přizvednout parabolu (světlo) aby to svítilo dál? Jestli to vůbec jde.
VW Golf Variant VII, Comfortline, 1,4 TSI, modrá pacific, 90 kW, Park assist + park pilot

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Svítivost žárovek

Příspěvek od skacel99 »

Každý světlo jde seštelovat :wink:

Honzajs122
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 20.09.2013 21:28

Příspěvek od Honzajs122 »

Bez problémů, jak dálky, tak potkávačky. Srovnatelný s FF 2 a tam to svítilo hodně dobře

Lindrosson
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 28.11.2013 18:01

Re: Svítivost žárovek

Příspěvek od Lindrosson »

A jak nato? Popřípadě o kolik je zvednout, abych zase neoslňoval protijedoucí řidiče?
VW Golf Variant VII, Comfortline, 1,4 TSI, modrá pacific, 90 kW, Park assist + park pilot

mechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 495
Registrován: 26.12.2013 19:39

Re: Svítivost žárovek

Příspěvek od mechy »

Je to jednoduché pokud víš čím se šteluje,pokud ne radši jakýkoliv servis.
VW Golf VII 1.2 TSI 77kW Variant Comfort Edition

Uživatelský avatar
brute
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 05.03.2014 15:31

Re: Svítivost žárovek

Příspěvek od brute »

Co takhle návod k obsluze? Namalovat čáru na zeď, změřit si vzdálenost kde stojí auto a točit šroubovákem umí snad každý.
VW UP! 44KW Move up
Seat Leon 1,2 TSi 77KW Reference

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Svítivost žárovek

Příspěvek od skacel99 »

Tenhle způsob je dost o náhodě,jak auto zrovna stojí,pokud nejseš na absolutní rovině.Taky jsem si na GIII šteloval svcětla na vratech od stodoly,ale není to ideální.
V servisech zase rádi dávají světla na spodní hranici,aby byla jistota že to nebude oslňovat.Pak to ale nesvítí tak,jak má.Je dobrý si to v servise nechat udělat (nastaví dobře strany) a pak si to lehce doma přizvednout.

Uživatelský avatar
brute
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 05.03.2014 15:31

Re: Svítivost žárovek

Příspěvek od brute »

Máš recht, ideální je nechat si seřídit světla v servisu ale při seřizování mít nastavenou 1, při přepnutí na 0 pak svítí jak mají. Tak jsem to měl nastavené u i30 a pohoda, nikdo neblikal.
VW UP! 44KW Move up
Seat Leon 1,2 TSi 77KW Reference

Flekmatik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 51
Registrován: 28.08.2013 19:42

Re: Svítivost žárovek

Příspěvek od Flekmatik »

dnes jsem na svetla koukal s bratrem zrovna a vsiml si ze svetla nemaji cocku, coz treba o2 pry mela ... nevim co je na tom pravdy, ale to by taky teoreticky nejaky rozdil mohlo delat
VW Golf VII 2.0 TDI Highline
Rest in peace: Škoda Octavia 2 2.0 TDI
Burn in hell: Renault Clio 1.5 dCi
We will not forget: Škoda 105 S

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Svítivost žárovek

Příspěvek od skacel99 »

Základ jsou dobře nastavený světla,pak teprve nad něčím bádejte :wink: A můj osobní názor je ten,že halogen líp svítí v parabole,než v čočce.Xenon,to je jiná....
Minulý týden jsem si je nechával seřizovat na GV.Stálo to asi 100,- a je to úplně jinačí ježdění.Je pravda,že jsem si je ještě malinko přizvedl,ale svítí to teď mnohem líp,než cokoliv jinýho,s čím jsem jel a nikdo na mě nebliká.

Jirka66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 04.01.2020 11:54
Bydliště: Vysočina

Re: Svítivost žárovek

Příspěvek od Jirka66 »

Taky jsem nebyl spokojen s dosahem potkávacích světel /halogen/ - v servisu prý vše OK. A tak jsem se dal do přeměření.
golf7-interier-elektronika/svitivost-za ... 87114.html - zde je vše o nastavení a je tam i jednoduchá kalkulačka, jak svépomocí seřídit.
Jak už tu bylo zmíněno, servis to nastaví níž, než by mohlo být (hlavně levé světlo).
Je tam i zajímavé porovnání (v grafu) Hal. - Xenon - LED :idea: .
VW Golf VII 1.4 TSI

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektronika“