Ucpaný kanál sání sekundárního vzduchu v hlavě - 2.3 V5

benzínové motory...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
Adult Hilfer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 19.12.2011 14:34

Ucpaný kanál sání sekundárního vzduchu v hlavě - 2.3 V5

Příspěvek od Adult Hilfer »

Zdravím,

opakovaně vždy po několika měsících začne svítit kontrolka motoru a v servisu VW zjistili, že se jedná o ucpaný kanál sání sekundárního vzduchu v hlavě motoru, Passat B5.5, motor 2.3 V5. Značkový servis umí jen vyměnit celou hlavu, což se pochopitelně nevyplatí, ale údajně by mělo být možné vyčistit sací kanály ultrazvukem. Dali mi tip na motorservis (Kasl Řevnice), kam jsem volal ale kde o tom nic nevědí a podle všeho to nedělají.

Chtěl jsem se proto zeptat, zda se někdo setkal s touto závadou a jak ji vyřešil, nebo prosím o doporučení servisu (Praha a okolí), kde by kanály dokázali vyčistit.

Provozu auta to nijak nevadí, takže při nejhorším nechám kontrolku svítit, ale raději bych to měl pokud možno v richtigu.

Díky za každou radu.
Ivo
VW Passat B8 Variant 2.0 TDI 140 kW 4Motion

jan4motion
Řidič
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: 24.05.2012 21:20

Re: Ucpaný kanál sání sekundárního vzduchu v hlavě - 2.3 V5

Příspěvek od jan4motion »

Tak to je po dlouhé době asi první přínosná informace k V5 a sekundárnímu vzduchu. Ukazovali ti i kde ten kanál je? Docela by mě to zajímalo, protože jestli se dá vyčistit jen ultrazvukem, musí to byt sakra malá dirka a v ETCE sem nic takového nenašel. Jinak, nejlepší řešení, pokud máš Android telefon, nebo tablet s Bluetooth, je koupit Bluetooth OBD II (ELM327) a chybu si pokaždé smazat (app Torque Pro) třeba i za jízdy (spolujezdec).
Passat B5.5 2.3 V5 136kw 4motion Highline + Phoenix 17" + Prins VSI
ObrázekLPG

Uživatelský avatar
Adult Hilfer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 19.12.2011 14:34

Re: Ucpaný kanál sání sekundárního vzduchu v hlavě - 2.3 V5

Příspěvek od Adult Hilfer »

Díky moc za odpověď.

Kde je kanál mi neukazovali. U novějších motorů, které sekundární vzduch taky mají, je prý jednodušší kanály vyčistit, protože jsou rovné, ale u tohoto motoru jsou různě zakřivené a nejde to proto čistit mechanicky. Víc o tom bohužel nevím. K ultrazvukovému čištění jsem taky nic nenašel, tak netuším jak to funguje.

Jinak s tím vymazáním chyby je to zajímavý nápad. Pokud by to nešlo vyčistit, udělal bych to tak. Díky.
VW Passat B8 Variant 2.0 TDI 140 kW 4Motion

Nowo
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 13.01.2013 20:32

Re: Ucpaný kanál sání sekundárního vzduchu v hlavě - 2.3 V5

Příspěvek od Nowo »

zdravím chcem sa vás spýtat na moj passat 2.3V5 vymenil som palivové čerpadlo dal som tam origo za 350€ a teraz mi kolíšu otáčky ked mám zaradené P s normálnych na 1000 neviem čo sa tomu deje fakt prosím o radu zajtra idem ete na diagnostiku a uvidím čo to povie
Passat 2.3 V5 AZX

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“