Brzdove lanka 4motion

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Uživatelský avatar
chemlon
Profík
Profík
Příspěvky: 928
Registrován: 08.01.2010 12:56

Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od chemlon »

zdravim podarilo sa mi vycvaknut zadnu cast boldenov na strmene tie sponovaky a neviem ako to vratit spat :fool:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od M@ty »

Ja bych rek zasunout do sebe kam to pujde a pak sroubovat tu zadni nebo prevlecnou cast az se chytne. Nejak si nevzpominam na komplikace, kdyz jsem ty lanovody napinal.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
chemlon
Profík
Profík
Příspěvky: 928
Registrován: 08.01.2010 12:56

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od chemlon »

jedna strana je na zavit ta je v pohode ale ta druha cast nie je na zavit a tu potrebujem dostat do toho valceka :|

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od M@ty »

No kdyz jsem ty lanovody napinal, tak stacilo povolit prevl. drazkovany mezikus a vytahnout obe pulky lanovodu od sebe. Tobe se to jen podarilo vytahnout uplne, tak to musi jit zpet. V te prevlecne casti musi byt neco co drzi tu valcovou ryhovanou cast aby v ni drzela. Ja to uvnitr nikdy nestudoval, ale cekal bych tam klestinu nebo nejaky stahovaci krouzek. Neda se z toho neco dostat ven? Treba vyklepnutim.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od xerxes »

chemlon ty taky arbajster a nedovedeš si pomoct? :mrgreen:

Uživatelský avatar
chemlon
Profík
Profík
Příspěvky: 928
Registrován: 08.01.2010 12:56

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od chemlon »

luki píše:chemlon ty taky arbajster a nedovedeš si pomoct? :mrgreen:
..som v koncoch :mrgreen:

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od M@ty »

Seřídit lanovod - lanovody ruční brzdy na 4motion je jednoduché. Máme to krásně přístupný. Po demontáži zadní části loketky a popelníku zajistíme vahadlo páky ruční brzdy. Vytáhnout z rozpěrného dílu na lanovodu ségrovku a dotočit sikovkami a 13mm klíčem do sebe tak, aby nebyl vidět zápich pro tu ségrovku až kam to půjde. Tím se uvnitř rozevřou čtyři klínky a dá se hýbat s tím drážkovaným kolíkem zadního dílu lanovodu na obě strany, takže si krásně seřídíme vůli v lanku. Kolega Chemlon to vysunul úplně a nejspíš neměl do sebe zašroubován ten válcový převlečný díl s prvním (předním) dílem se 13mm 6HR. Po seřízení lanovodu ten převl. kus zas zatočit kus zpět, nasadit ségrovku a dotočit k ní. Doporučuji dělat obě strany najednou z důvodu stejného napnutí. Pak je v ose vahadlo na páce pod loketkou.
Jen ještě upozorním na jednu věc. Jakmile vám vypadne zajišťovací klínek z rozpěrky, jen tak ho nazpět nedostanete. Tak pozor při úplném vysunutí drážkovaného kolíku pod plast. průchodkou spodního ramene.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Tak to oživím. Právě jsem dal nové lanovody, páč ty původní byly na sračku zarezlý. Všechno v cajku, ale ručka prostě moc nebrzdí.
Musím zvednout loketku, aby to trochu brzdilo. Našponovaný to mám podle Elsy, ale má to prosstě stále dlouhej chod, což nechápu.
Destičky na volno "šustěj" o kotouče, tak samoštel je v cajku. Páky pro ručku na třmenech taky choděj volně. Lanka napnutý, ale prostě to moc nebrzdí.
Taky jsem nikde nenašel žádnou pojistnou matku ani segerovku, o který tu mluvíte a to ani na nových ani na starých lanovodech a to byly originály.
Na fotkách je vidět před a po "našponování". Zaráží mě, že tam není žádná pojistka proti tomu, aby se to nehejbalo.
Originál to měl stejně.
Každopádně nechápu, jakto že to nebrzdí, když lanka jsou našponovaný - páka se neopírá o těleso třmenu (1mm mezera
Prostě, aby to brzdilo, muselo by mít lanko delší chod, ale to je konstrukční záležitost, kterou neovlivním.

Tak poznatek - pokud nejprve sešlápnu brzdu pedálem a stojím na ní, pak se ručka chová tak, jak by měla - s přiměřeným odporem a nejde zatáhnout
víc, než do půlky. Kola se pak ani nehnou. Ale jakmile zas z brzdy dám nohu pryč, tak je to jak když tahám za h***o.
Přitom páka na třmenu chodí v celém rozsahu, ale při sešláplé brzdě jen malý kousek a kola drží.
Takže to vypadá na nějakou krpu v brzdičích i když jsou nové.
Přílohy
Fotografie0058.jpg
Fotografie0059.jpg
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od M@ty »

Tak to jsi nedával originál lanovody, ne? Tam je zcela jiný mechanizmus napínání. Je to založené na principu klínů do drážky (drážkování). Tyto tvé lanovody jsou asi šponované roztahováním šroubu. Proto nemůžeš najít onu ségrovku. Je to jiný "šistém". Ale to na funkci nemá vliv. U tebe bych se spíš optal, zda je krok páky ručky "v normě". Prostě jaký je chod. Pokud jí zatáhneš normálně , páka drží a jen kola nebrzdí, tak bych spíš čekal problém zde. Ale ty píšeš že jsi dával nové třmeny. Nechal bych chvíli sednout desky a pak teprve našteloval vůli lanovodů. I pro ten šnekovej samostav byl nějaký postup naštelování. Mačkat pedál, tahat rukáv...teď nevím. Prostě v provozu se to došteluje a ty pak jen napneš lana.
Naposledy upravil(a) M@ty dne 05.04.2014 07:08, celkem upraveno 1 x.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Psal jsem, že mechanismus , který je na fotkách byl totožný s tím, který byl na originálních lanovodech
(ještě byly vidět OEM čísla s logem audi). Když bych byl prase, tak je ještě vybufetím s popelnice a vyfotím :mrgreen:
Krok ručky je příliš dlouhý - musím i zvednout loketku, aby to začalo brzdit.
Ovšem, když nejprve sešlápnu "nožní" brzdu, tak ručka funguje tak, jak má.
Už se přikláním k možnosti, že bude nějaká chyba v brzdičích, jen nevím jaká. :roll:
Jo a nové brzdiče (TRW) znamená - měněné napodzim, takže sednutý to je. :wink:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od M@ty »

Já tu ségrovku na jedné straně také ztratil (napsal bych to i jinak - proje...) a lanovod funguje. Takže bych se ani nedivil tvým původním, že tam nebyly. Pokud máš dlouhý krok páky ručky, tak by to chtělo ještě víc dopnout lana. Se štelováním délky už jsi nadoraz?

Potřeboval bych osvětlit to šponování na nových lanovodech. Je to stejné s originály?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Zkrácením lan už nic nezměním, spíše naopak, protože bych si tím zkrátil chod páky na brzdičích. Lana jsem napnul tak,
že se páky přestaly dotýkat těla brzdiče(mezera 1mm) - což je dle manuálu k opravě brzd. Takže volný chod je nulový.
Zkrácením lan se u mě brzdný účinek zmenšuje.
Je to vidět i vizuálně - brzdiče reagují ihned od prvního pohybu ruční brzdy. Jen to nebrzdí. Jako by byly příliš velké mezery mezi
deskami a kotoučem, jenže nejsou.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od M@ty »

Ne. Blbě jsem to napsal. Ty musíš bowden lanovodu "prodloužit", takže tu štelovací část roztáhnout. Pokud jsem tě správně pochopil, tak páku na třmenu máš při odbrzděné ručce ten 1mm před dorazem?

Jinak to roztažení originál lanovodů, jak je popsáno výše, se tě asi u těchto nových netýká, co? Je to šroubovací?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Ano, přesně tak.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: Brzdove lanka 4motion

Příspěvek od M@ty »

A můžeš ještě víc roztáhnout to štelování?
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“