Pohasínání světel

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
joex13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.08.2011 16:09

Pohasínání světel

Příspěvek od joex13 »

Zdravím,
řeším takovou věc, na kterou jsem našel spoustu různých řešení, ale nic nezabírá a nevím kde už hledat. Vím, že najdu i tady, ale pořád mi to problém nevyřešilo.

Po rozsvícení světel a tedy i budíků mi pohasínají světla po zmačknutí čehokoliv. Takže když zatahuju okna, sešlápnu brzdový pedál, někdy i když blikám, troubím, nebo když zapnu vyhřívání zadního okna.

Výsledkem bývá problém s kostrou, respektive oxidací nebo špatným kontaktem na něčem.

Můj dotaz směřuje na to, co by to mohlo způsobovat, respektive kde je problém, protože kontakty na zadní světla jsem vyčistil, na přední světla také. Pak jsem rozebíral dveře u řidiče a vyčistil také všechny kontakty a pořád bez výsledku. Poraďte mi prosím, kde bych měl ještě hledat? Že by něco v přístrojovce nebo u motoru?

Uživatelský avatar
delong
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 267
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: Pohasínání světel

Příspěvek od delong »

Ukostrovacie body. Sú pod palubovkou, v A stĺpiku, v kufri, v motorovom priestore. Začni od baterky hlavne čisté svorky a nezabudni dotiahnuť aj na hlavné poistky nad baterkou a aj rele dosku :wink: .
A spínač svetiel je OK ?

Uživatelský avatar
joex13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.08.2011 16:09

Re: Pohasínání světel

Příspěvek od joex13 »

Díky za tip.
Spínač světel je v pohodě. Ten pracuje bez "pohasínacího" efektu. Nejspíš to bude někde u palubovky nebo v A sloupku. Veškeré osvětlení v interiéru (budíky, osvětlení stahování oken, osvětlení interiíru) mi totiž blikají společně se světlama.

V každém případě začnu od baterky.

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Pohasínání světel

Příspěvek od duduh »

:arrow: NEJPRVE SI ZMĚŘ NABÍJENÍ PŘÍMO NA BATERII A POTOM LABORUJ!Prvotně si ty kontakty na té baterii očisti a potom měř.

Uživatelský avatar
joex13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.08.2011 16:09

Re: Pohasínání světel

Příspěvek od joex13 »

Prozatím nemám čím to změřit (multimetr musím koupit), ale co jsem mezitím zkusil, tak pod baterií byly 2 ukostřovací body, pak jsem vyčistil kabel co vedl od + na baterii k motoru (tam bylo docela dost oxidace) a dostal se ke kostře pod volantem a na A sloupku.

Dál jsem už nešel, v prostoru co bylo v dosahu jsem odpojil některé konektory a vyčistil. Na čištění jsem použil Isopropylalkohol nebo šmirgl a zakonzervoval Kontakt sprejem. To samozřejmě nepomohlo a dál budu zkoumat tu baterii.

Podle mě baterie neudrží napětí při zátěži (jestli to je možné), bohužel se mi to neprojevilo přes VAG (na kterém to psalo napětí přes 14V). Startování i v zimě bylo v pohodě, takže jsem ani nepředpokládal, že by mohl být v tom problém, ale nic jiného mě už nenapadá.

B a C sloupek se mi zatím rozebírat nechce, protože ta pravděpodobnost, že by byl problém tam je malá.

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Pohasínání světel

Příspěvek od majrek001 »

já bych to viděl na alternátor.. už jsme něco podobného řešili poblikávalo i vnitřní osvětlení jakmile se nastartovalo to pohasínalo..

ale do určité míry je to normální přeci jenom okna a tak mají trochu odběr, lehce mi to taky pohasíná pří otvírání oken
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
joex13
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 02.08.2011 16:09

Re: Pohasínání světel

Příspěvek od joex13 »

Alternátorem to nebude. Mě to dělá i když mám vypnutý motor. Nebo jsem to zpozoroval i při otočení klíče v zapalování při sepnutí čerpadla (jakoby do čerpadla šlo slabší napětí).

Do určité míry to beru, ale v noci můžu na auta blikat jen zavíráním oken :lol:

Uživatelský avatar
duduh
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2407
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov - Jëgerndorf

Re: Pohasínání světel

Příspěvek od duduh »

:drinks: Kup si ten nejlevnější multimetr za 150,-Kč :? .Myslím si,že by měl ležet u každého z nás v garáži u nabíječky.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“