zadny difer 4motion

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
spirib
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.08.2012 12:58

zadny difer 4motion

Příspěvek od spirib »

Zdravim, vymienal uz niekto gufero na zadnom dufaku - prava poloos ? viete niekto poradit ake ukony to obnasa ? je mi jasne ze tu poloos treba nejako vybrat , ale ako by to slo co najjednoduchsie + co dalej ako sa dostat k tomu guferu ? prelistoval som vsetkych 36 kapitol, tohto fora ale nic som k tomu nenasiel, to nikomu odtial este netiekol olej ? :D

dik

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zadny difer 4motion

Příspěvek od M@ty »

Tak já jsem to ještě dělat nemusel. Měl by to být klasický simerink plech. kroužkem pro nalisování. Takže by měl jít ven buď násilím s částečnou deformací nebo stahovákem. Pak nalisovat nový (naklepnout přes nějaký přípravek).
Přílohy
Simerink zad. dif..jpg
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
mastibruch
Pilot
Pilot
Příspěvky: 870
Registrován: 24.12.2012 13:46

Re: zadny difer 4motion

Příspěvek od mastibruch »

Taky jsem ještě neslyšel o tom že by měkomu protékal zadní dif... Ale podle mě to pujde vyndat ulně stejně jako třeba u torsenu. Já to dělal a nebylo to nic hrozného...
VW PASSAT B5,5 2.8v6 4MOTION LPG 2002 http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=126&t=268788" onclick="window.open(this.href);return false;
Citroen C4 1.4 LPG 2009

spirib
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.08.2012 12:58

Re: zadny difer 4motion

Příspěvek od spirib »

Diky hosi, zvlast Maty-vtoje rady su k nezaplateniu, najblizsie sa do toho pustim nech nemusim kazdy polrok kontrolovat ci je ho dost, ale posledne sa celkom rozbehol :evil: , chcel by som sa spytat na este jeden problem s tym suvisiaci teda vopred chcem povedat ze toho oleja tam nikdy nebolo malo, mam dost velku volu v tom diferaku teda uz mi to aj pekne bucha ked z volnobehu pridam plyn uz aj na 3ke, a to nehovorim o nizsich rychlostiach to sa citim ako v starom vyslahanom Ikaruse. Je to vobec mozne aby sa diferak takto vyslahal po 360 000 km ? auto mame v rodine uz od jeho narodenia r.v.99, a ziadne extremi este nezazilo ...

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zadny difer 4motion

Příspěvek od M@ty »

Nemáš spíš "vůli" v uložení? Já třeba s takovým tím cuknutím při přeřazení bojoval, ale úplně nezvítězil. Jo našel jsem jeden silentblok převodovky totál kaput, druhý načatý, hydra preventivně vyměněná (teď je druhým rokem dojíždí kolega z práce v Supím AWX) a vyměněný boční natržený silentblok diferenciálu. Takže mi zbývají dva zadní silenty difrenciálu a přední doraz, který se mi válí v garáži a nechce se sám vyměnit (snad až někdy budu shazovat čumák).

Pokud to ale hučí, tak to už je "něco špatně" uvnitř (např. vysypané ložisko) a samozřejmě to je jiná příčina. Uvidíš při vypouštění oleje z diferáku co vyteče. Pokud špony, tak máš jasno. Ale třeba jeden kamarád úspěšně dojíždí hučící převodovku asi nějakých 30tis. km. Nejprve v háji jedno ložisko, tak ho pracně vyměnil a teď další a hůř přístupný. Na to už prej nemá chuť a radši koupí jiné auto až to klekne.
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

spirib
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 27.08.2012 12:58

Re: zadny difer 4motion

Příspěvek od spirib »

No predny cumak som pri vymene predneho dorazu dole nedaval, staci dat par tych plechov vcentne klimoveho napinaka dole.co sa tyka ulozenia pohonneho ustrojenstva mam vsetko OK nove hydrace(origo) aj prevodovka je nanovo ulozena a na diferencialy som vymenil iba ten jeden bocny silent, tie dva co drzia dif vypadaju byt v pohode, ale urcite to nerobia, lebo to je taky kovovy zvuk ked sa do zeba zapru ozubene koliecka ktore maju volu... netusim ako to vo vnutri toho difu vypada, teda koncept je jasny, ale ci sa nejakym sposobom daju vymedzit tie vole (opotrebenim) alebo sa vymedzuju nejako same.... :?: v difu nehuci nic ide krasne ticho a bez nejakeho trasenia alebo niecoho ani v pomalych ostrych prejazdoch, proste nic iba ta vola...

a este otazka mimo ci nahodou nevies cislo toho excentru zadnej napravy, chcem ist na geometriu, tak ho chcem vymenit lebo je tam este original, tak aby ma mechosi neposlali s tym kade lahsie :D

Uživatelský avatar
M@ty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3331
Registrován: 30.05.2012 13:00
Bydliště: Karlovarsko

Re: zadny difer 4motion

Příspěvek od M@ty »

Zkus je povolit. Kdyz si sroub podrzis klicem a budes povolovat jen matici, tak to nerozstelujes. Ja je mam tez origo a jsou krasne cisty a bez rzi.

2x vnejsi : 8E0501387A
2x vnitrni : 8E0501387B
VW Passat 3BG Variant AVF 4motion , VW Passat 3B Variant AFN Syncro
VW Passat 3B variant AVG 4motion , VW Passat 3B/3BG Variant AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10099
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: zadny difer 4motion

Příspěvek od majkl1 »

Ty kovový rány způsobují i drobné vůle v homokloubech. Vůle se sčítají, takže mohou být nepatrné a přesto to bouchá (8 homokloubů). Ale nejčastější příčinou je vůle v předním diferenciálu. :roll:
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“