1.0 MPi - špatně ukazující palivoměr

1998 - 2005

Moderátor: Olaf87

Odpovědět
Petr.sec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.04.2014 11:32

1.0 MPi - špatně ukazující palivoměr

Příspěvek od Petr.sec »

Ahoj všem,

Moc prosím Vás (zkušenější) o radu. Koupil jsem Lupo 1.0 MPI a mám problém z ukazatelem benzínu. Ať natankuju 10l nebo 20l stále mě ručička ikazatele ukazuje skoro prázdnou nádrž. Poradíte mě co s tím?? Mooooooooc Vám předem děkuji.

Uživatelský avatar
C3
Závodník
Závodník
Příspěvky: 561
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně ukazující palivoměr lupo 1.0 MPI

Příspěvek od C3 »

nekde vzadu v aute (zadni sedacky nebo kufr) vykopni interier, bude tam vicko k nadrzi - odsroubovat,sundat... pod tim je dalsi poklop - do nadrze, taky sundat a na tom je uchycenej plovak ;) podle vseho ho mas zaseklej ;-)
Horky vzduch a velky tlak..k tomu kapka paliva..Síla velká tlaci pisty..kola hvízdaj..turbo krici..splodin dym+sila velka,nemas nic kdyz nemas diesla!

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: špatně ukazující palivoměr lupo 1.0 MPI

Příspěvek od strejda Karel »

pod zadníma sedakčama je víko, odšroubuj a odpoj konektor jestli se hne ručička palivoměru. multimetrem proměř odpor plováku a pak zkus natankovat. jestli to byl seklej plovák tak se uvolní je to ok a jestli ne tak znovu proměř multimetrem konektory plováku jestli se změnila hodnota. jestli se hodnota změnila, tak bych se zaměřil na budíky a potom už zbejvaj jen kabely. zrovna to řeším u 3L, napíšu jak jsem dopadl.

jinak kdyby měl někdo zájem, tak mám pro 1.0i funkční plovák i s čerpadlem

Uživatelský avatar
McMahon
Pilot
Pilot
Příspěvky: 731
Registrován: 19.05.2008 17:01
Bydliště: Guty 74
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně ukazující palivoměr lupo 1.0 MPI

Příspěvek od McMahon »

Když bys potřeboval mam plovak do 3L-ka:)

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: špatně ukazující palivoměr lupo 1.0 MPI

Příspěvek od strejda Karel »

dík za nabídku, pak se ozvu. zatím to vypadá spíš na budík nebo problém v kabelech

neměl bys náhdou na 3L dva štefty na imbus 7, na kterých se pohybuje brzdový třmen?

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: špatně ukazující palivoměr lupo 1.0 MPI

Příspěvek od strejda Karel »

tak palivoměr opraven, nakonec to bylo v plováku a byl seklej i budík, který nechodil ani na 200 ohmovej odpor - na ten má ukazovat cca 2 třetiny nádrže. budik jsem trochu rozhejbal, to stačilo. a u plováku chtělo pročistit dosedací plochy a kontakty u měrky. sice je vidět, že je to vyběhaný, ten jezdec tu měrku pěkně obrousil, ale chodí to a to je podstatný. snad to někomu helfne.
Přílohy
palivoměr1.jpg
palivoměr2.jpg

strejda Karel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2013 18:18
Bydliště: Karslbad

Re: špatně ukazující palivoměr lupo 1.0 MPI

Příspěvek od strejda Karel »

jo, ručičkou palivoměru násilím nehejbat, jen při odpojených konektorech. baterka se nemusí odpojovat před odpojením budíků. akorát se vymaže počítadlo kilometrů (ne to celkové :) ), průměrná spotřeba a hodiny
Přílohy
palivoměr3.jpg

Odpovědět

Zpět na „Lupo“