co s olejem?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
pavlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.04.2014 16:02

co s olejem?

Příspěvek od pavlík »

zdravím všechny fanoušky těchto aut, mám malý problém, mám Golfa IV, 1,6, r.v.2000, na počítači mě to hlásí Nízkou hladinu oleje a postupovat podle příručky v němčině, mám na oleji nalítáno necelých 4000km a už jsem dolil zhruba 1litr oleje, palubní počítač mě tuto chybu hlásí pořád, asi to bude v čidle nebo jestli to je dáno jako pravidelný servisní prohlídka, nevím, jestli máte někdo s tímto hlášením zkušenost, děkuji moc za radu, jak se jej zbavit, olej dle měrky je úplně dolitý, další otázka je na samotný olej, jestli to nezačíná mlsat trolinku víc, je to přeci jen 1litr zhruba na 4000km, jestli neodchází těsnění nebo vačky, nebo jestli je to u těchto typů normální, opravdu je to velice pěkné auto a mrzelo by mě to, nevím jak postupovat nebo jestli si dělám jen zbytečné obavy, auto nekouří, jede pěkně a plynule a spotřeba v benzínu je si myslím pěkná, děkuji vám moc za odpověď a za radu, s pozdravem Pavel.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: co s olejem?

Příspěvek od xerxes »

Vitej na clubu nejspiš bude vadne čidlo na vaně a nebo kukni ještě na kabeláž,pokud dolivaš cca 1litr na cca 4000km tak sice neni to až takova katastrofa ale bude to asi čim dal hořši jakou viskozitu oleje tam liješ?

pavlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.04.2014 16:02

Re: co s olejem?

Příspěvek od pavlík »

zdravím, zdravím, no jde tam klasika 10W40, mechanik mě řekl, že se bojí, aby nemusel dělat výbrusy, těsnění a gufera, s tím čidlem si to myslím taky, že odešlo, ale jak zabránit tomu, aby to nezačalo mlsta olej víc než má, moc nevěřím tomu, že i když toto udělá, že to pak bude v pohodě, ale je to velice pěkné auto a nechtěl bych to dát pryč, je jinak opravdu vpořádku, díky za rady, Pavel

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: co s olejem?

Příspěvek od xerxes »

pokud tam je 10W tak jedině zkusit připravky do oleje

pavlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.04.2014 16:02

Re: co s olejem?

Příspěvek od pavlík »

no, to by to možná na chvilku vyřešilo, ale nechce se mi to dělat no, to je taková oprava neoprava, i když z té spotřeby dělám třeba velikou bublinu, několik lidí mi tvrdilo, že je to u golfíku normální, tak nevím, ale našel jsem opět stopy od kuny na motoru, poprvé jsem si toho nevšímal, tak si myslím, jestli tam nepřehryzala nějak kabely, k tomu by mě sedělo možná to nefukní čidlo, ale nevím, kdyby si pochutnala i na nějakém jiném kabílku, jestli by to třeba nemělo vliv i na tu spotřebu?, co myslíte?, až budu mít čas, musím to pořádně prokouknout, ale jestli to může být tím, to opravdu nemám tušení:-)jinak děkuji moc za napsání a za rady, s pozdravem pavel:-)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: co s olejem?

Příspěvek od xerxes »

spotřebu oleje jd, určitě vyřešit a opravit počinaje vyměnou gufer ventilu a vyměnou stiracich kroužku

pavlík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 08.04.2014 16:02

Re: co s olejem?

Příspěvek od pavlík »

něco podobného my říkal i mechanik, zatím to budu sledovat, zkusím kouknout na ty kabely, co tam ta zvířena napáchala, třeba měla taky hlad no:-), a pak asi jak píšete, myslím si, že to i tak bude stát za to, je to auto, které si určitě chci nechat a je to jen stroj, tak si zaslouží i péči:-), děkuji moc za rady a určitě se ozvu co a jak dál, je fajn, že existuje tato poradna a určitě to hodně lidí ocení a je rádo, že i laikovi se dá poradit:-)zatím s pozdravem a s díky...Pavel:-)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“