výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Petras1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 09.04.2014 19:39

výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od Petras1 »

Ahoj ,poradíte mi jak vyměnit zadní brzdové kotouče a desky na passatu 11/2009.Na fóru jsem se dočetl,že bez vagu to nejde.
Nevím kde je problém když odbrzdím tak potom už žádnou elektroniku nepotřebuji nebo se mýlím?
Prosím o vysvětlení.

Petras1

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od Alficek »

Nejsem si jist, zda se třmen odbrzdí = rozevře na maximum při běžném odbrždění.

Uživatelský avatar
migel007
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 08.12.2013 13:46

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od migel007 »

nove desky tam nedas, musis zasunout pist a proto ten VAG. Druha moznost je tak jak som to menil ja :) odpojis konektor od motorku, napojis na baterku a brrrm. daj si vsak bacha aby ti nahodou nevylezli uplne :) pokial sa vysuvaju, prehod pol +-

Uživatelský avatar
monteg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 07.10.2011 17:37
Bydliště: Louny

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od monteg »

Nebo to uděláš tak že povolíš 2x šroubek sundáš motorek a zatočíš přímo stredovím šroubem a pak zatlačíš pístek
A nemusíš mít ani VAG ani kabeli od baterky :yahoo:
A když už to buseš mít rozdělané skontroluj O kroužek co těsní motor vyčisti pomázni vazelinou :drinks:
VW Passat Variant 2009 2.0TDI CBBB DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od ricom »

a můžete mi hoši povědět jak to bez Vagu pak zadaptujete ty brzdy ??

Uživatelský avatar
romaneek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.03.2009 12:57
Bydliště: Tachovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od romaneek »

Také jsem to dělal bez vagu. :smoke:
- měl jsem odbržděno, sundal jsem motorek, torxem zatočil střed se kterým točí motorek na zabrždění a zapamatoval jsem si kolik to bylo toček, pak jsem to povolil co to šlo, zatlačil pístek, dal nové kotouče a desky, zatočil na zabrždění, povolil o stejnou hodnotu, která tam byla předtím, pak jsem zkusil párkrát zabrzdit/odbrzdit normálně přes tlačítko a hotovo..
Třeba to byla náhoda, ale nevidím důvod proč by to nemohlo takto fungovat..

Roman..
Golf IV var. ASZ , IC ARL, hybrid 1756, na zadku 1,6. Lamela s HDS a komplet Brembo Max. Bi-led atd :-D
Golf MK2 1986, 1,6td 51kw v renovaci.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od ricom »

no protože je danej nějakej postup hoši.. proto.. a adaptace zadních brzd je poměrně důležitá věc.. třeba kvůli tomu aby Vám desky neubývaly 3x rychleji atd.. :good:

proč to nedělat jednoduše, když to jde složitě ale doma v garáži co.. :blush:

Uživatelský avatar
monteg
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 296
Registrován: 07.10.2011 17:37
Bydliště: Louny

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od monteg »

Jo postup je to duležitej s tím souhlasím :blush:
Ale jediné co motorek jednotka při adaptaci uděla že točí dokud nestoupne proudový odběr -dosednou desky a jednotka ho odpojí :drinks:
To samé se děje při normálním zabrždění
Při odbrždění je tam danej čas kdy jednotka připojí motor v opačném směru otáčení a opět sleduje proudový odběr jestli se motor točí
To znamená že stačí několikrát zabrzdit a přesvěčit se že destičky nejsou nekde zaseklé nebo blokované a že dosedají celou plochou
o nic jiného nejde jen se z toho dělá velká věda pro nic :yahoo:
VW Passat Variant 2009 2.0TDI CBBB DSG

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od ricom »

monteg píše:Jo postup je to duležitej s tím souhlasím :blush:
Ale jediné co motorek jednotka při adaptaci uděla že točí dokud nestoupne proudový odběr -dosednou desky a jednotka ho odpojí :drinks:
To samé se děje při normálním zabrždění
Při odbrždění je tam danej čas kdy jednotka připojí motor v opačném směru otáčení a opět sleduje proudový odběr jestli se motor točí
To znamená že stačí několikrát zabrzdit a přesvěčit se že destičky nejsou nekde zaseklé nebo blokované a že dosedají celou plochou
o nic jiného nejde jen se z toho dělá velká věda pro nic :yahoo:

no určitě mi přijde jednoduší to odtáhnout VAGem a zatáhnout a adaptovat taktéž Vagem než kdo ví jaké postupy tady čtu to se na mě nezlob..
ale holt tady je každý garážmistr a to je pak těžký. ale kdo chce kam.. Bude mít co Kimik opravovat no..

Uživatelský avatar
romaneek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 18.03.2009 12:57
Bydliště: Tachovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od romaneek »

No, taky bych to asi dělal vagem kdybych ho měl (stejně bych měl max.na nějakou čínu)..
Ale možná štěstí, že nemám, protože bůch ví co bych při svých pokusech zvrtal.
Jako, motor si vyměním, převodovku si vyměním, turbo si vyměním, tak proč ne brzdy když to jde..
Golf IV var. ASZ , IC ARL, hybrid 1756, na zadku 1,6. Lamela s HDS a komplet Brembo Max. Bi-led atd :-D
Golf MK2 1986, 1,6td 51kw v renovaci.

Uživatelský avatar
tosiko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 399
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slezko
Kontaktovat uživatele:

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od tosiko »

https://sites.google.com/site/1810marti ... park-brake" onclick="window.open(this.href);return false;



EPB.

Uživatelský avatar
Zajic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: okr. Teplice

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od Zajic »

Dělal jsem to minulý týden pomocí VAG-COM a během 20-ti minut jsem měl vyměněny obě strany. Motorky se otevřou, na píst se zatlačí šroubovákem a bez problémů se třmen vyndá.

Pěkný video je na: http://www.youtube.com/watch?v=cHJMI4QkSy8" onclick="window.open(this.href);return false;

pompo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 145
Registrován: 13.02.2008 18:53
Bydliště: borsice u buchlovic

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od pompo »

kluci zdarte,dnes jsem menil zadni desticky bez vegu:odpojil jsem baterku,sundal jsem brzdic,odpojil konektor
vzal druhou baterku pripojil na motorek a roztahl jsem to pak jsem vzal stolarskou svorku a zatlacil pistek,to jsem udelal na obou kolech protocil jestli nedrhnou nasadil kola zapojil baterku naslapal a pak jsem zmackl rucku a zadna chyba brzdi to nedre to.takze i bez vagu to jde prehodit. :D :D :D :D :good:

petryk1
Profík
Profík
Příspěvky: 1000
Registrován: 17.04.2013 20:28

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od petryk1 »

Rovnako, ako ked sa vymeni tlacitko brzdy. 3x zabrzdit a odbrzdit. Mate nastavene. :)

fb_petr173
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 02.04.2022 08:54

Re: výměna zadních brzdových kotoučů passat b6

Příspěvek od fb_petr173 »

Zdravim, asi mě tu budete teď kamenovat ale měnil jsem koutouče a desky a žadne forum jsem si bohužel nepřečetl a teď mi jedna strana ručky nešlape a hlasí chybu. Ani na diagnostice stim teď nejde hnout. Co dál?

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“