při brzdění sepne občas ABS a pedál vibruje

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
mizu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.09.2012 18:36

při brzdění sepne občas ABS a pedál vibruje

Příspěvek od mizu »

Ahoj kluci prosím o radu při brzdění se občas stane,že pedál začne vibrovat a jde ztuha jakoby by sepnulo ABS nevíte co s tím? nemůže být čidlo otáček nebo něco jinýho díky za odpovědi mějte se ....


Passat(3B3) 1.9 TDI 96KW r.v. 2003

llukass
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 09.08.2009 07:30

Re: při brzdění sepne občas ABS a pedál vibruje

Příspěvek od llukass »

mizu píše:Ahoj kluci prosím o radu při brzdění se občas stane,že pedál začne vibrovat a jde ztuha jakoby by sepnulo ABS nevíte co s tím? nemůže být čidlo otáček nebo něco jinýho díky za odpovědi mějte se ....


Passat(3B3) 1.9 TDI 96KW r.v. 2003
a co vag, píše nějakou závadu? Tím bych začal. Jak jsou na tom kotouče a desky. Nejedná spíš jen o to, že jen funguje ABS jak má?

Uživatelský avatar
Dymák
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2797
Registrován: 02.07.2011 09:22
Bydliště: Praha

Re: při brzdění sepne občas ABS a pedál vibruje

Příspěvek od Dymák »

Vag ti nenapíše nic, když ABS funguje
čili máš buď čínský pneumatiky, který kloužou a tím pádem sepne ABS, nebo se Ti to stává při dobržďování v takřka nulový rychlosti a tam bych vsázel na znečištěný čidlo na kole
Dlužníci: Recius = 4700,- czk
Objects in the mirror may be looser than they appear
B6 variant PD170
G4 variant PD270 still in progress

Bora variant PD115

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: při brzdění sepne občas ABS a pedál vibruje

Příspěvek od xerxes »

sdpiš bych kuknul na to čidlo muže na nim být bordel

mizu
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 18.09.2012 18:36

Re: při brzdění sepne občas ABS a pedál vibruje

Příspěvek od mizu »

ok díky vag nic nepíše no pneu mám nový mischelin ale podívám se na čidlo tedy díky moc kluci

MatesPVJettaMk2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 23.01.2013 00:45
Bydliště: Prostějov

Re: při brzdění sepne občas ABS a pedál vibruje

Příspěvek od MatesPVJettaMk2 »

Taky jsem resil uplne stejny problem a stacilo seridit cidla abs na predni naprave. Sundej predni kola a zkus cidla dat na doraz k homokloubu a kousek ho vysun zpet aby ti nedrelo o kloub.

Uživatelský avatar
Druss81
Řidič
Řidič
Příspěvky: 62
Registrován: 27.04.2013 12:45

Re: při brzdění sepne občas ABS a pedál vibruje

Příspěvek od Druss81 »

Ja som menil minulý týždeň iba na lavej strane a museli sme ho celé vykuchať, hodinu sme ho ťahali von a ani za svet, museli sme ho celý polámať a až potom išlo, štelovanie bol tiež des, ako by sa to malo vlastne štelovať? Čo ak na pravej strane je origo a druhé je neorigo?
Volkswagen Passat 2001, 1,9 Tdi 74kW

dar3cek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 04.09.2011 22:27

Re: při brzdění sepne občas ABS a pedál vibruje

Příspěvek od dar3cek »

Čidlo ABS :idea: :good: bud odchazi a nebo chce jen doštelovat jeho hloubku .. hodne štěstí s demontáží :D

PickupCZ
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 04.06.2014 22:03

Re: při brzdění sepne občas ABS a pedál vibruje

Příspěvek od PickupCZ »

Má dnešní zkušenost - passat 2,5tdi akn, tiptronic..

Chování vozidla přesně jak píšeš, při určité rychlosti a brzdění pedál vibroval jako při činnosti abs.
Kontrolka abs nesvítila, vag našel pouze sporadickou závadu čidla abs zadní pravé kolo.
Rozhodl jsem se pro jeho výměnu. Zadní čidlo jde opravdu vyndat velmi ale velmi špatně, celé jsem ho olámal ale měl jsem výhodu že jsem chtěl měnit, takže
na jeho stav po vyndání jsem se neohlížel. Po výměně závada přetrvala. Zkontroloval a očistil jsem všechny kotouče, destičky třmeny, rovnou udělal "malou" inspekci
gumiček atd. Vše ok. Dále jsem vyměnil celou náplň brzdové kapaliny - volil jsem ATE pro systémy brzd s abs a esp (pozor, hodně lidí na to kašle..). Celkem se vysálo a napustilo cca 2 litry.
Závada stále přetrvávala... :baseball:
Nakonec jsem se vrhl na přední čidla. Ty jdou vyndat - teda alespoň mě velmi dobře a bez poškození. Levé ok, závada pokračuje. Vyndám pravé a ehle. Ihned zjištěn
problém - v servisu totiž při výměně homokinetického kloubu čidlo nevyndávali - proč také, a dostal se nepořádek, špína do mezery kde je čidlo. Po očištění, profouknutí atd. zamontováno zpět a závada pryč...
Snad to není moc dlouhé.

:drinks:

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“