BXE zdochlo pocas jazdy a nestartuje

Všechny modely.

Moderátoři: standokan, Martin. D, smyk, Mára_VR6

Odpovědět
Uživatelský avatar
neologic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.06.2009 21:19
Bydliště: BA

BXE zdochlo pocas jazdy a nestartuje

Příspěvek od neologic »

Caute, mam maly problem. Ide o Octaviu 2 1.9 TDI 4x4 r.v. 2006, kod motra BXE, naj. 182 000 km. Posledne dni som si vsimol, ze pri akceleracii citit mierne trhanie. V sobotu som presiel asi 20 km, auto sa spravalo divne, akosi triaslo, bola vyssia spotreba asi o 1 liter ako je zvykom no a asi pri 100 km/h po tych 20 km auto stratilo tah, rozsvietilo sa dobijanie baterky, opat naskocilo, plynovy pedal zacal reagovat ale o par sekund skapalo a uz som ho nenastartoval. Nasledoval odtah. Pripojil som to na VAG-COM, v RJ motora je chyba len jedneho zhavica - chystam sa ho uz nejaky cas vymenit a v inych RJ mi vypisuje, ze sa nevie spojit s RJ motora - 01314. Pocas zdochnutia nevyskocila ziadna kontrolka motora, ani zhavenia. Teraz pri startovani len toci a toci a nenaskoci. Do nafty pridavam VIF aditiva. Momentalne je jej v nadrzi asi 11 litrov.

Pripomeniem, ze pred cca 8000 km do toho byvaly majitel omylom natankoval benzin a po par metroch mu auto skapalo. Nasledoval odtah do Skodovky, preplach palivovej sustavy, vymena filtra atd, auto ficalo dalej bez problemov.

Niekto mi vravi - chyba tandemoveho cerpadla, niekto zase ze vadny vstrekovac. Tie som kontroloval este asi pred mesiacom cez VCDS v kanali 13, vsetky mali hodnoty v ukazkovej norme, do cca -+0,5
Auto som odtiahol do servisu, ale asi zacina dlhodoby kolotoc, kym sa pride na chybu... S autom potrebujem jazdit a mat ho hotove cim skor.

Stretol sa niekto s niecim podobnym?

Janosik93
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 238
Registrován: 16.01.2008 08:49
Bydliště: Spišská Nová Ves Slovensko

Re: BXE zdochlo pocas jazdy a nestartuje

Příspěvek od Janosik93 »

podavacie čerpadlo v nadrži je OK? často odchadza
Diagnostika, opravy vozidiel, chip tuning, diagnostika osciloskopom, meranie kompresných tlakov, autoelektrika . na ine veci kludne PM. http://www.powerdiesel.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
neologic
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 30.06.2009 21:19
Bydliště: BA

Re: BXE zdochlo pocas jazdy a nestartuje

Příspěvek od neologic »

jo, bolo to v tom cerpadle...

Odpovědět

Zpět na „Servis & Pomoc & Tuning“