MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od kubenec »

Pri zahratym motoru i 0,5. Ale to uz je off.8-)

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
x-rewum
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 17.09.2011 22:36
Bydliště: Jihlava

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od x-rewum »

Tak dnes mi PP ihned po nastartovani studeneho motoru ukazoval asi 1,1 l/h po zarazeni D to stouplo na 1,7 po ujeti cca 1km to kleslo na 0,9 l/h a po 8km uz 0,7 l/h pri D.
Bylo 8°C a bafik bufal. Na 70l nafty ujedu temer vzdy lehce prez 1000km. Jinak mezi Chomutovem a Mostem je rovina a 10,5l je vazne dost . Skutecne to tolik zere nebo to jen blbe ukazuje?
Ford Galaxy 2004 TDI automat

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Myslím, že nejlepší je řídit se skutečností, tedy tím, kolik tankuju a kolik na to ujedu. Ostatní údaje, zejména údaje z počítadla na přístrojích, jsou dost zavádějící.

Pravda - mezi CV a MO je rovinka, znám to tam velmi dobře, taková ta houpavá, jak se jim propadá silnice do lomů :-). Ale třeba proti Tobě foukal silnější vítr, což tam není nic neobvyklého. A vyšší spotřeba je na světě ;-).

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od kubenec »

Tam to znam taky, kamaradka jezdila ultramaratony na kole kolem CR a tato rovinka byla za sviticiho slunicka nekomecna. Pro ni na kole a pro tym v aute pri rychlosti 15km/h proti vetru taky.

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Tam strašně fouká. Proto bych se fakt nedivil, kdyby to takovým způsobem umělo ovlivnit spotřebu.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od smolda »

Kujwa, o cca 3 litry proti běžnýmu průměru, to musí bejt strašněj fičák. :laugh:
Samozřejmě že protivítr umí ovlivnit průměrnou spotřebu, ale 3 litry oproti běžným průměrům se mi zdá až příliš. Chtělo by to jezdit dýl, za jízdy držet otáčky mezi 2 - 2,5tis. a pozorovat a teprve potom činit závěry.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Jak jsem psal - soustředit se na okamžitou spotřebu není zrovna optimální. Jediné pro mě směrodatné měřítko je plná nádrž vs. počet ujetých km na ni.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od smolda »

Je žádoucí aby si trochu hlídal otáčky aby motor zbytečně nepodtáčel a nebo naopak nepřetáčel. Wono mít spotřebu 6,5 litru s podtočeným motorem není zrovna optimální řešení nízké spotřeby. Vím že s automatem je to do značný míry daný předem, ale pokud se někdo v automatu hrabal a automat teď řadí buď příliš brzy a nebo naopak pozdě, bude jezdit za draho i kdyby se rozkrájel.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Souhlas. S podtočeným motorem se lze dostat i mnohem níž, než na 6,5 litru. Ale za jakou cenu, že? To je o motor - a když ten to snese, spojka a převodovka určitě ne.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od M@rty74 »

S automatem v SAGu bude jezdit vždy za draho oproti manuálu ;-) Je to taková daň za pohodlí. Vím o čem píšu...takže další fórový blud....
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od smolda »

Ono jde spíš o to jestli správně řadí a tak. Určitě se může najít doveda odborník, kterej do toho strčí pracky a rozhasí to tak, že nestačíš dolejvat šťávu do auta.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

On je automat a automat. Je třeba rozlišovat. Ne každý automat musí nutně znamenat vyšší spotřebu oproti manuálu. Ale většinou to tak je.

Uživatelský avatar
tusiak2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 12.05.2013 20:04
Bydliště: Slovwensko

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od tusiak2 »

treba sa prebehnut do ciernej hory a spat a budete mat 0,3l/h :D Normalne som maval 0,4l. Inak dlhodoba 6,7l
vid. link
http://www.imghosting.cz/images/95IMAG0693.jpg

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od tomas.nemo »

tak se taky podělím o svou novou skušenost. Měl jsem Sharana 81KW na couračky kolem 7L a na dálku sem neměl problém jezdit i za 5.5L a německo s podvalem i naloženým autem za 7.5L Teď mám Sharana 2003 96KW, couračky po městě (v kopci) 12L couračky kolem města 10L, dálka kolem 6.8L jsem z toho dost rozčarovanej. Koukal jsem na nastavení rozvodů vše OK i nový filtry. Jaká je vaše skušenost? Je to normální, nebo je někde něco špatně, případně co by to mohlo být?
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: MOTORY, SPOTŘEBA: jaké máte motory a spotřeba?

Příspěvek od Marek77 »

Ještě mě napadá termostat nebo váznoucí brzdy.



Motory PD jsou zpravidla trochu rozežranější, než staré dobré rotačky, zejména právě ty výkonnější verze 96 a 110kW. Je to zvláštní - když člověk vezme v úvahu, že dvojky modely mají delší zpřevodování rychlostí, šestý kvalt navíc, vyšší točivý moment motoru a přesto vyšší spotřebu ve všech jízdních režimech.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“