unik vody nezname miesto

TDi, TDi PD

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Mester222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.04.2014 13:30

unik vody nezname miesto

Příspěvek od Mester222 »

Passat AFN 81KW/´99
Pani prosím o radu neviem lokalizovať unik vody, ležim pod autom už dva dni a len som zisťil že je voda na spoji motor/prevodovka. Vodna pumpa menena spolu z rozvodmy a nový chladič. Z vrchu je motor a celý priestor suchy ale pod autom mam každe ráno malu mlaku. Mokré miesto je stále ako sa spaja motor s prevodovkou ten spoj, ale žiadnu hadicu tam nevidím. diki

Uživatelský avatar
majkl1
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10095
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždírec nad Doubravou (VWysoČína)

Re: unik vody nezname miesto

Příspěvek od majkl1 »

Koukni, zda nemáš na teplým motoru příliš natlakované hadice. Mám to samé už půl roku a zítra to dávám do servisu - fouklé těsnění. Při zahřátí to vyhazuje vodu ven expanzkou.
Další častou příčinou je únik kolem čidla teploty vody a přírubou, v které je toto čidlo. Příruba praská kolem šroubů. Není to vidět. Sundej horní kryt motoru a koukni, zda nemáš stopy po fridexu pod tou přírubou.
Taky jsem měl loni prasklou hadici, co vede do vodní pumpy. Trvalo několik týdnů, než jsem na to přišel. Museli jsme systém natlakovat, aby se na to přišlo. Vzadu na hlavě je ještě příruba na pomocný příhřev, tak jukni i na ní.
Passat B5,5 4motouz (AVF)
Yamaha Virago XV 535
Audi A4 B6 Avant quattro (AVF)
Touareg I facelift 3.0 TDI (CASA)

Mester222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.04.2014 13:30

Re: unik vody nezname miesto

Příspěvek od Mester222 »

diki moc za radu zajtra to všetko prezrem, dam potom vedieť sem ako som dopadol

Mester222
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 21.04.2014 13:30

Re: unik vody nezname miesto

Příspěvek od Mester222 »

tak nakoniec auto prišlo dnes zo servisu, bolo praskute tesnenie pod rozvodmy nejaky hlinik ktori bol medzi blokom motora atiekla odtial voda, to by som nenašiel ani nahodou + slava kompet nové rozvody a auto je ako cukrík za 500 ečiek

Odpovědět

Zpět na „Motory - diesel“