Výměna tlumičů - jaká značka

Podvozky, kola, nápravy, brzdy, pneu...

Moderátoři: standokan, rapid.direct

Odpovědět
Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Výměna tlumičů - jaká značka

Příspěvek od CentriFUGA »

Ahoj,

chystám se o víkendu měnit tlumiče, protože ty moje mají 135 000km v těle a začaly trochu téct.

Zatím mám zálusk na to vyměnit tlumiče všechyn 4 za Kayaba (KYB).

To je cca 4000,- když nepočítám dorazy a uložení, které také samozřejmě budu měnit.

Ale našel jsem teď stavitelnej podvozek od TA Technix, ten je cenově někde kolem 6000,- ale je to is pružinami, ale jde mi o to zachovat jízdní komfort, kterej byl teď nadmíru dobrej, protože horší tlumiče autem pěkně houpali :-)

Díky za postřehy od někoho kdo tam ten stavitelnej podvozek má, podle mě to auto hodně přitvrdí, i když to vyšteluju na nejvíc, ne ? :-)

smile333
Řidič
Řidič
Příspěvky: 87
Registrován: 21.12.2012 20:57
Bydliště: Klatovy

Re: Výměna tlumičů - jaká značka

Příspěvek od smile333 »

Zdary, taky sem chtěl přitvrdit a snížit, ale nakonec sem se rozhodl koupit tyhle
http://www.hanza-autodily.cz/tlumic-pre ... 7/d-70882/" onclick="window.open(this.href);return false;
a jsem s nimi spokojen, zdálo se mi to pořád dost houpavý, tak sem sehnal všechny standartní pružiny od LEMFÖRDER a musím říct že už to bylo dost znát, ještě jsem na to hodil 225/45 r17 a jsem spokojen, sice při pořádným odpichu se to trochu zhoupne, ale je to podle mě furt lepší než pořád měnit ramena nebo kupovat nové alu když vezmeš sem tam díru , a když ti odejde tlumič nemusíš kupovat sadu pro celé auto, nejsem si jist jestli to u těch levnejších sad jde koupit zvlášť

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna tlumičů - jaká značka

Příspěvek od CentriFUGA »

Tak dnes vyměněno za nové tlumiče, nakonec plynokapalinové TRW + dorazy + uložení. Auto je mnohem pevnější, ale jsem rád že jsem nedal stavitelnej podvozek, protože pružiny zůstaly, ale auto je o hodně tvrdší a uplně to stačí.

Kezman27
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 22.05.2013 15:53

Re: Výměna tlumičů - jaká značka

Příspěvek od Kezman27 »

kolik tě to vyšlo komplet? Práci si udělal sám? Když tak pošli odkaz odkud si kupoval. Díky moc za info

Uživatelský avatar
CentriFUGA
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2574
Registrován: 23.03.2013 23:28
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna tlumičů - jaká značka

Příspěvek od CentriFUGA »

Ahoj, cenu napíšu, zatím jsem to neplatil, ale jelikož mám matroš za perfektní (nákupní) ceny tak to moc nebude, odhaduju to tak na 4-5000,- za všechny tlumiče s uložením a se vším, protož ezatím nevím kolik stálo to uložení a dorzay.

Odpovědět

Zpět na „Podvozek a kola“