PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Brady7
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 286
Registrován: 29.02.2008 09:34
Bydliště: Černčice
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Brady7 »

VW šermen píše:Hotovo napsal jsem mu. Snad něco vymyslíme.
Když by jsi nepochodil tak dej vědět. Něco by jsme s tím spáchaly.
Alhambra TDi 81/112kw, Stadion S22 1,5/11kw ve stavbě, Uno Turbo 1300/1600cm3 - 73/2xxkw ve stavbě, Fiat 126 (bambino = made in italia)
diagnostika, plaťák atd.

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od matko001 »

Dufam, ze toto je spravna tema - radim uz relativne slusne, ale ten klb pod radiacou pakou v aute mi vydava pre mna neprijemny zvuk. Je jedno cim sa to namaze, alebo je na to nejaka specialan vazelina?
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od smolda »

Kvalitní silikonovou vazelínou nic nezkazíš...
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

strechar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 07.06.2013 06:48
Bydliště: NR, SVK

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od strechar »

Zdravím páni, tak zase som sa zaregistroval , pretože mam na dvore zase vw ,ktore potrebuje vychytať vady, už mi to chybalo .. , mám problém s radením z 6tky do5tky všetko ostatne ide bez chyby, po vyradení zo 6tky nejde zaradiť 5tka ale len za jazdy , keď auto stojí na voľnobehu ide to tam, neškŕka necuká nič, len ako by niečo bránilo tvrdým odporom v zaradeni, ten odpor sa niekedy dá prekonať silným tlakom , bez pazvukov a dalsich príznakov.
Tym že Z 6tky idem do 4ky a z 4 do 5 tak už to ide ale len zo 6 do 5 je problém.

Vopred dik za info , hladal som tu konkretne tuto chybu ale nenasiel som .. tak ak je to duplicitne ospravedlnujem sa...
Sahran 2005, 85kW. 1.9TDi, M6

barney66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2013 16:36
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od barney66 »

Čau chlapi, jde mi špatně řadit 1 a zpátečka, zpátečka jde taky blbě vyřadit. Když se někde potřebuju rychle otočit tak je to nepříjemný.
Mám 6ti kvalt 4x4. Četl jsem v tomhle vláknu, že to umí rychle opravit někdo v Bílině a Trnavě, nevíte o někom rozumně daleko od Prahy ?
Případně co přesně se musí měnit, mám dobrýho mechanika, ale do převodovky se mu moc nechce. Díky.
Sharan 1.9 TDi 4x4, AUY, r.v. 2006

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od smolda »

4X4 v manuálu? Pokud ano, je tam stejný řazení jako u předohrabů a stačí si pohrát s táhlama řazení. Jak se táhla seřizujou je v tomhle vláknu popsáno už několikrát, hledej šmudlo.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
patas1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 225
Registrován: 19.01.2008 12:13
Bydliště: Hradec Kralove

prevodovka 6q razeni-jak opravit

Příspěvek od patas1 »

Zdar chlapy..mam problem s moji Alhambrou...Jedna se o to ze mi jde tezko zaradit 1st a obcas i zpatecka.Nekdy ji tam nedostanu a musim bud vyslapnout spojku znova a nebo to zkusit pres jinou rychlost.Tento problem neni pokud jednicku radim kdyz je auto jeste v pohybu.Spatne radit 1st jde cc v 70% pripadu.Vyrazovani 1st i R je ale naprosto bez problemu.
Dalsi vec co jsem zaregistroval je ze mi asi 2x za posl mesic stalo ze jsem mel pocit ze pri vyslapnute spojce a zarazenem 1st jako by auto chtelo malinko popojet.
Patral jsem na netu a dopidil se ze to je asi poskozeny obal prevodovky od kul loziska...zkratka hridel mi pochoduje i s loziskem.
Mate prosim nekdo tuseni co s tím???
Da se to nejak vyresit?diky moc za kazdou radu

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Skyppy »

Pokud budeš mít doopravdy problém s převodovkou, zkus kontaktovat: http://www.prevodovky-sixta.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak bych se ještě zaměřil na spojku jako takovou.

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od ajo »

mne pomohlo máličko zošteľovať ťahla
Obrázek

barney66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 30.08.2013 16:36
Bydliště: Praha

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od barney66 »

Ahoj, ohledně problému s řazením a vyřazováním 1 a R. řešil jsem do minulého týdne to samé, seřizování táhel a výměna oleje byly vyhozený prachy, v mém případě. Nakonec stačilo sundat plastové víčko zboku převodovky a bylo jasno, ložisko se protáčelo v karteru a ta hřídel co je do něj vsazená měla vůli. Takže převodovka se musela vymontovat, ten tisícihran byl fakt bez maziva (mechanizmus téhle poruchy vysvětluje vcelku obšírně p. Sixta na prevodovky-sixta.cz) a dovézt do Kosmonos Sixtovi, kterej to za 8500 bez DPH pořešil. To vymezení vůle co na int. fórech nabízí někdo ze Slovenska v přepočtu za 4000 je pěkná blbost (obzvlášť za ty peníze) protože to neodstraní původce celého problému (suchej tisícihran) a ani neopraví poškozenej karter.
Sharan 1.9 TDi 4x4, AUY, r.v. 2006

Uživatelský avatar
Laslo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od Laslo »

Asi si to mal v horšom stave ako ja,robil mi to v Trnave a hneď mi povedal že záleží od toho v akom stave to mám či to má alebo nemá zmysel.Od vtedy prešlo skoro 2 1/2 roku cca 45000km a perfektne radím takže niekomu pomôže nikomu nie.Nehovorím že to mám na vždy ale snáď to vydrží do výmeny druhého auta a aj potom ďalšiemu nadšencovy.Nechcem sa nijako dotknúť p. Sixtu ani pochybovať o jeho odborných znalostiach ale keď prídeš ku mne do servisu tak aj ja viem porozprávať odborne ,obšírne a pri tom sa to dá aj ináč. Nič v zlom :D
ps:snáď máme pokoj

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od smolda »

Když hovoříš o Sixtovi, ani přibližně netušíš o čem to vlastně mluvíš. Zamysli se nad tím co říkáš. Kdo Sixtu zná a ví co a v jaké kvalitě umí, mi dá zcela jistě za pravdu.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od hiero »

ahojte...mam tak tiez problem pri radeni jedna a spiatocky a to nahodne...proste niekedy tam idu bez problemov a niekedy ich tam musim natlacit na silu s pocitom ako by neboli ani natlacene na doraz pricom pri spiatocke to obcas aj zaskripe...nepomaha ani uvolnenie a vymacknutie spojky....ked je motor vypnuty vsetky rychlosti idu krasne....mal som volu na pake tak som vymenil tie dve polgule a vacsia cast vole zmizla...taktiez som rukou skusal radit pakami na prevodovke a to tiez islo lachko...tiahla som nedostavoval lebo si myslim ze paka ma v neutrali spravnu polohu....obavam sa ze je vtahu asi spojka lebo pri zatlaceni to trosku kope do pedalu, pri 2.000 otacok su vybracie a pri vypnuti motoru to poriadne zarachoti. len mi nejde do hlavy ze to obcas radi krasne a obcas nie. pri preradovani na ine rychlosti nie je problem. olej som menil asi pred 50.000 km a daval som original ATF dexron III. spojka zabera v prvej tretine chodu.....fakt neviem co stym je to niekedy neprij :( emne ked neviet zaradit jednicku alebo spiatocku ked to rychlo potrebujete....

prygic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 20.09.2012 09:38

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od prygic »

Ahoj,nema nekdo podobnou zkusenost?
Zaradit mi jde vsechno normalne od 1 do 6 ,ale kdyz chci podradit ze 6 na 5 tak nic, nejde to...

majerp
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 11.07.2009 16:26

Re: PŘEVODOVKA MANUÁL: špatně řadí

Příspěvek od majerp »

Zdravím, mám podobný problém 1 a R sem tam nejde dobře řadi musím silou, pomáhá prošlápnout plyn a pak to jde hladce. Jindy řadím bez problémů, nějaké nápady co zkontrolavat ? dík

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“