Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od Saaw »

Dalsia kamera?? To nestaci ta co tam mam? Za chvilu budu mat auta vpredu 20 kamier a kazda bude mat inu funkciu....
Ja tam mam taky ten velky kryt, cize aj to by islo prec?
Obrázek

Nevies kolko by stalo to nove zrkadlo aj s tou dalsou kamerou? A aky kryt by tam potom isiel?
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od Ergo »

Zrcátko stojí cca 8500kč a oba kryty asi 300kč, ale to je při výměně za obyčejné zrcátko se senzorem deště/světla.

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od Saaw »

Kua to je pekne mastne. Nevies nahodou spravne cislo dielov? Ja si skusim zavolat do VW a jednemu znamemu nech mi povedia cenu..
Btw a co sa tyka dorobenia citania znaciek? Tam treba nieco dorabat? Alebo je to len vec kodovania? Diky
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

macko25
Profík
Profík
Příspěvky: 996
Registrován: 26.11.2010 23:49
Bydliště: Kosice

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od macko25 »

ako použivane by vyslo aj menej... este ked ma na to raz naockoval Ergo som sa za tym obzeral a nasiel som ich zopar...
potom ma zabrzdili nejake veci a v B6 to je zložitejsie

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od KJirka »

mě se líbí, jak Saaw koupil nový (trochu jetý) auto a zřejmě mu ještě zbyl ranec, protože chce stále za něco utrácet :laugh: Jak si to chceš nechat dlouho ?
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od Saaw »

Ja to nazyvam "zvysovanie hodnoty auta" :D Ako dlho si ho necham to tazko teraz poviem, mozno to budu 2 roky, mozno 5, mozno sa rozhodnem ze na nom skusim odjazdit 1 000 000 kilometrov. Uvidim ako sa budu hybat ceny tychto passatov o 2-3 roky a podla toho sa rozhodnem. Kazdopadne uz teraz musim zacat setrit na nove auto.

Btw tu vidno vyhodu kupenia malo jazdeneho vozidla. Nie je to o tom ze by mi zostal balik prachov ktore do toho CHCEM natrieskat, mne zostal balik prachov ktore som do toho NEMUSEL natrieskat po kupe aby to jazdilo.
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
KJirka
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 14864
Registrován: 09.04.2009 09:33
Bydliště: Chomutov

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od KJirka »

každopádně je to ta nejhorší investice. Ovšem ty to víš, já to taky vím, ale oba to stejně asi uděláme :laugh:
Nejlepší servis je ten, kterej nebudeš nikdy potřebovat.
VELKÁ RADOST JE, KDYŽ SE AUTO KUPUJE, ALE JEŠTĚ VĚTŠÍ, KDYŽ SE PRODÁVÁ !

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od Kami3120 »

Taky o tom upgradu světel uvažuju.. :D Když najdete na ebay víc zrcátek jdu do toho taky. ;)

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od global »

Podla info od sudruhov z NDR ak mas orig kameru pre LAne ass (A5):

pre light ass: by mohlo stacit prekodovat kameru a BCM(ak podporuje)
a znacky :prekodovat kameru a RNSku (od softu 4.x.x.x) a musia to podporovat aj budiky od MR 2012 by mali
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od Saaw »

Mam origo kameru pre Lane assist a ak by to slo takto spravit tak by to bolo super. Investovat niekolko sto eur do noveho spataku kvoli tomu nechcem.
Vedel by to niekto otestovat na nejakej B7? :) Ja moje auto nechcem moc davat ako pokusneho kralika :)
Ohladne citania znaciek, tak ja mam modelovy rok 10/2011, to uz je skoro 2012, myslis ze by to slo aj na nom?
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
global
Závodník
Závodník
Příspěvky: 567
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zilina

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od global »

Pozri na VIN , 8me cislo od konca je MR. B je 2012.
No jedine sa skusit v tom kodovani pohrabat..,
http://www.x-dent.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od Saaw »

Mam nove zistenie.. Neviem ako je to mozne ale podla vsetkeho mam Dynamic Light Assist aktivny a funguje.. dnes vnoci som na to prisiel. Nemam origo Dynamic Ligh Assist kameru v zrkadle, iba tu na celnom skle pre Line assist ale proste to zazrakom funguje.. ja som s tym nic nerobil. Dnes som zatlacil packu dialkovych svetiel dopredu a na maxidote sa mi rozsvietil znak dialkovych svetiel s pismenom A. chvilu som cumel a nechapal som a potom ked som videl ako sa mi same rozsvietili dialkove tak mi docvaklo.. A fakt to funguje, kresli to obdlznicky okolo aut oproti a predomnou. Skusal som to aj natocit ale nic moc, kamera v iphone vnoci nic moc, zoberiem na to poriadnu kameru a tak to skusim natocit.. paradna vecicka to je, ale stale mi je zahadou ako je mozne ze mi to funguje..
Obrázek
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Kami3120
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1515
Registrován: 04.09.2010 19:52
Bydliště: Praha

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Kami3120 »

WOOW gratulace, docela bych to chtěl vidět jestli to má cenu dodělávat, ale láká mě to.. Fakt to regulérně vykrývá auta jo? Každopádně by ty dalkové mohly mít ještě krapet větší svítivost..

Uživatelský avatar
Saaw
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 338
Registrován: 19.01.2014 22:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a Dynamic Light Assist

Příspěvek od Saaw »

Diky diky, no tazko sa mi to zatial hodnoti ci by som do toho nalial prachy ak by som to mal dorabat. Musim s tym nieco najprv najazdit, tych 60 km vnoci po okreskach kde som stretol dokopy tak 10 aut zatial nehovoria moc o kvalitach tohto vynalezu... zajtra ma caka sluzobka cez pol republiky po dialnici tak tam to vyskusam hadam naplno ak sa mi to znova podari zapnut (predtym ked som zatlacil packu dopredu tak sa len rozsvietili dialkovky a nic viac a zrazu takto...)
Ja to skusim natocit ked bude prilezitost a posudis sam ze ci to ma zmysel. Otazka je ci treba investovat do tej novej kamery a zrkadla ak to ocividne funguje aj s kamerou pre line assist, neviem ci ju mas.
No ohladne tej svietivosti mas pravdu, ako fakt by mohli viac svietit, a nie len dialkove ale aj tlmene. Ako su super, ale mam pocit ze nejak slabsie svietia, neviem ci len moj pocit a rozmaznanost ale ked ide vedla mna povedzme BMW alebo nejaky medak tak oni maju pred sebou normalnu zaplavu bieleho svetla a tuto Passat novy len take vselijake.. neviem ci pri najblizsej navsteve servisu nenecham skontrolovat svietivost tych xenonov, nejak sa mi to nepozdava..
VW Passat B7 Variant Highline DSG 2.0 TSI 155 kW 211hp, Mocca anthrazit, 18" VW Kansas, interier hnedo-čierna koža + drevodekor Zebrano, Dynaudio, Kessy

Uživatelský avatar
Ergo
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1259
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Dorobenie asistenta citania dopravnych znaciek a dynamicke svetla

Příspěvek od Ergo »

Saaw píše:Mam nove zistenie.. Neviem ako je to mozne ale podla vsetkeho mam Dynamic Light Assist aktivny a funguje.. dnes vnoci som na to prisiel. Nemam origo Dynamic Ligh Assist kameru v zrkadle, iba tu na celnom skle pre Line assist ale proste to zazrakom funguje.. ja som s tym nic nerobil. Dnes som zatlacil packu dialkovych svetiel dopredu a na maxidote sa mi rozsvietil znak dialkovych svetiel s pismenom A. chvilu som cumel a nechapal som a potom ked som videl ako sa mi same rozsvietili dialkove tak mi docvaklo.. A fakt to funguje, kresli to obdlznicky okolo aut oproti a predomnou. Skusal som to aj natocit ale nic moc, kamera v iphone vnoci nic moc, zoberiem na to poriadnu kameru a tak to skusim natocit.. paradna vecicka to je, ale stale mi je zahadou ako je mozne ze mi to funguje..
Obrázek
Každá kamera "Line assist" má 3 funkce, držení v jízdních pruzích, asisist. dálkových světel a čtení dopravních značek.

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“