DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Mikycarp
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 370
Registrován: 21.11.2009 18:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od Mikycarp »

tak hlavně že se povedlo :good: :good:

a propo.....proč to nešlo otevřít? přišel jsi na příčinu?
SAG - ideální auto na ryby

Uživatelský avatar
pipo1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 253
Registrován: 08.08.2008 18:26
Bydliště: Ustecky kraj-Kadaň-----Vwelemín
Kontaktovat uživatele:

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od pipo1 »

Vyskocil ten plast stim tahlem mezi moturkem a zamkem dveri to je celej ten kram :baseball:

pavelon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 17.01.2013 19:46
Bydliště: Brněnsko

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od pavelon »

Doufám že úspěšně jsem demontoval zadní panel se světly a SPZ - voda a špína za plexisklem.
Pro amatérské opraváře - v tomto případě se nemusí sundávat celý tapecírunk, ale pouze vycvaknout dvě zacvakávačky na spodní hraně dveří a poté vyhnout.Je tam 9 šroubků M10 které drží panel.
Vyčištěno, přetěsněno silikonem a navrtány otvory
------------------------------------------
Seat Alhambra II 2TDI 103kw ( 2006 )

seksek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 10.02.2014 20:24
Bydliště: Semily

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od seksek »

Ahoj všem, potřebuju jen radu. :blush: Jakou příchytku použít na přichycení tapecírungu 5 dveř (lišty kolem okna)? Ty původní "plechové profily" se mi nějak vytratily. :sorry: Díky.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od smolda »

Objednat v bazaru u některýho z vrakárníků ve vláknu "BAZAR", zkus třeba "Prochy3344"
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od michall »

Nebo se poptat přímo u VW, někdy dokážou překvapit.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

barborka1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 26.01.2016 18:51

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od barborka1 »

Ahoj, jdou otevřít páté dveře bez sundání tapicu? nefunguje mi moturek, asi ta kabeláž.

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Příspěvek od kubenec »

Zkousel si to klickem?

Odesláno z mého ASUS_Z00ED pomocí Tapatalk

Jenousch
Řidič
Řidič
Příspěvky: 81
Registrován: 03.06.2009 21:56

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od Jenousch »

Jak vyndám kliku se zámkem u pátých dveří? Mam všechny šroubky co to drží vyndané, všechny dráty odpojené a furt to nechce ven. Dik

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od michall »

Pokud jsi si jistý těmi šrouby, zkus opatrně vypáčit. Mezi klikou a plechem je gumové těsnění a o je jistě časem proměněno v kvalitní lepidlo. Tedy pokud není úplně nutné kliku vyndávat, nech jí tam.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

tomasz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.07.2015 22:46

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od tomasz »

Ahojte.
U nas nastal opacny problem. Riadne sme otvorili auto dialkovym, otvoril som zadne dvere a ked som ich chcel zavriet tas sa uz neda. Dvere sa vezavru (neprivru sa ku karoserii) ale mierne sa pootvoria. Toto asi nebude motorcekom ale nejakou mechanickou poruchou... ci?
Tomasz

Sharan r.2008 2.0 Tdi BRT 103 kw (chip 115kw)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od M@rty74 »

Zkus prostříknout zámek ve dveřích WDéčkem, či jiným mazacím prostředkem. Pokud to nepomůže vyzkoušej zaklapnout zámek třeba šroubovákem. Západka má dvě polohy. Když to nepůjde ani tak, nezbyde než dveře rozebrat, zámek demontovat a zkoumat, kde je chyba.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

tomasz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.07.2015 22:46

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od tomasz »

Ono v podstate ten zamok aa volne pohyboval, aj ked som to skusal prstom zavriet tak sa to samo otvorilo, nedrzalo to v ziadnej polohe. Ostalo mi iba "pavukom" prichitit dvere o vnutro auta aby sa neotvarali dvere. Presiel som asi 3km a som sa postazoval znamemu ze aky problem mam. Uvolnil som pavuka, pozerali sme, stlacali zamok aj tie bocne struny co otvaraju dvere. Este aj centralom otvarali zatvarali auto... neviem co z toho pomohlo ale proste potom sa uz dali zavriet dvere.
Tomasz

Sharan r.2008 2.0 Tdi BRT 103 kw (chip 115kw)

pee.tr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.01.2018 13:30

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od pee.tr »

(přeneseno z uzamčeného tématu)
Ahoj, v uplynulých mrazech se mi stalo, že páté dveře při zabouchnutí odskakují. Sice není poznat opticky, že by nebyly zavřené, ale na palubce svítí nezavřené páté dveře a stejně tak je ani nelze zamknout. Celé auto se centrálem zamkne, jen páté ne a blinkry při zamykání nebliknou (při odemykáná ano). Zkusil jsem prostříknout viditelnou část mechanismu zámku (takový ten kovový hák) silikonovým olejem, čímž se začal lépe hýbat, ale stejně to problém neodstranilo. Když vezmu za kliku, normálně se ozve motůrek zámku, tak trochu tipuji na mechanický problém.
Doufám, že se nic nepokazilo tím, že jsem chvíli před tím, než jsem závadu zaznamenal, zamkl auto s otevřenými pátými dveřmi. Nevím, v jaké poloze by měl ten kovový hák v zámku být v poloze otevřeno, jde s ním hýbat prsty sem tam, ale ani při vložení šroubováku se zámek nepřitáhne. Hýbalo se s ním původně docela ztuha, ale teď už jde lehce. Přijde mi tedy, že při zabouchnutí dveří nedojde k elektrickému zachycení zámku. Dveře nedrží vůbec, dají se zachycením nehtem v dolních rozích normálně zvednou bez použití kliky, drží dole jen vlastní vahou. Celý týden jsem to v těch silných mrazech neměl kde a kdy řešit. Snad to budu mít možnost v tom následujícím rozebrat v dílně, co bych měl zkontrolovat, kde může být jádro problému? Děkuji.
Seat Alhambra 1,9TDI 85kW 2010

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5721
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: DVEŘE: demontáž tapecírunku pátých výklopných dveří

Příspěvek od michall »

Krome toho, jsem ti psal v SZ, me jeste napadla pritomnost vody uvnitr dveri. Mohla se dostat do nejnizsiho mista, kde je prave zamek a tam zmrznout, treba ze zadniho ostrikovace (praska tam plastove kolinko).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“