Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od msakar »

Qido píše:
msakar píše:.....není důležité jestli to plní funkci tak jak má, nebo jestli je to dobře- hlavně aby to dobře vypadalo....
Ano, to je přesně to, co nikdy nepochopím!
Já vím, dělám si srandu :wink: Je to ukázka toho jak to nemá vypadat :D nicméně koupil jsem blbý kola a protože budu měnit tlumiče tak jsem myslel, že bych to mohl dohnat na nich :wink:
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od hanisz »

Ja ted taky resim problem sice sem koupil kola origo VW Budapest 18" s ET 44 a s pneu jak maji byt 235/40 ale proste to auto je ted takove jine nejde o to ze tvrdsi to je jasne ale odskakuje na ceste docela silene (oproti 235/45 na 17 co sem mel) a spotreba sla o litr nahoru oproti 17 se stejnou siri pneu. nejak to nechapu. Origo sem nemel 18 v TP a pry je vice variant tlumicu pro sportline a u nekterych jsou 18 origo v TP u nekterych ne neresil to nekdo? jinak ta spotreba myslite ze je to vahou kol? ono jsou tutove o dost tezsi
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Qido »

Neodpružená hmotnost je sviňa.

A máš stejné gumy? To má vliv na všechno spotřebu, tvrdost, ...

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od msakar »

A tlumiče Montroe jsou špatný? tady někdo psal, že jsou na nic...
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od ricom »

msakar píše:A tlumiče Montroe jsou špatný? tady někdo psal, že jsou na nic...
špatný nejsou ale nikdo normální si je na auto nedá.. tak nějak.. většinou Kayaba či Sachs

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od hanisz »

Qido píše:Neodpružená hmotnost je sviňa.

A máš stejné gumy? To má vliv na všechno spotřebu, tvrdost, ...
gumy jsou na napravach stejne neni stare a je to michelin pilot sport 3 takze tam asi problem nebude. bojim se ze nakonec asi budu muset koupit jine kola
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od msakar »

Notak poraďte mi :D Qido je hrozně radikální :D neříkejte mi, že by se u mě nedala změnit světlá výška, třeba by to pak nebrousilo. třeba dát dozadu jen nějaký větší péra...stačí 10-20mm... :D
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Qido »

msakar: To musíš za jinýma, já na prasení aut stylem poslat to k zemi,vyklonit kola a nandat gumy, které pasují tak na fábii opravdu nejsem.

Podle mě u Tebe nebude problém se světlou výškou, ale čistě s kolama. Mají malé ET, tudíž Ti lezou hrozně z blatníků ven. To by se řešilo změnou odklonů.
Nějak takto: https://www.youtube.com/watch?v=zhT3C9mHLZ4" onclick="window.open(this.href);return false; :D

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od msakar »

Qido píše:msakar: To musíš za jinýma, já na prasení aut stylem poslat to k zemi,vyklonit kola a nandat gumy, které pasují tak na fábii opravdu nejsem.

Podle mě u Tebe nebude problém se světlou výškou, ale čistě s kolama. Mají malé ET, tudíž Ti lezou hrozně z blatníků ven. To by se řešilo změnou odklonů.
Nějak takto: https://www.youtube.com/watch?v=zhT3C9mHLZ4" onclick="window.open(this.href);return false; :D
Ani neotvírám :laugh: žádnej prašivej tuning tam dělat nebudu. Koupil jsem špatný kola co auto sluší. To je dáno. Te´d by jsi měl jako profík :pleasantry: vyšvihnout řešení a ne to kritizovat pořád dokola :taunt:

Nic, nechám si poradit jinde :wink:

bez urážky :drinks:
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Prochy01 »

Pokud ti pomůže jit s autem nahoru, existuje origo paket pro spatny cesty, ktery je o neco výš nez standardni podvozek a ma zesíleny pera, bo co... Pokud mas ted treba sport line podvozek tak ten je oproti normálnímu taky o kousek niž, takze pak by ti mozna stačil obyc podvozek...

Nechci ti do toho kecat, ale radsi bych prodal ty kola a koupil jine (idealne origo) ktere maji správný rozměr a je vyřešeno a upřímně, origo kola budou hezčí!!!
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od msakar »

Prochy01 píše:Pokud ti pomůže jit s autem nahoru, existuje origo paket pro spatny cesty, ktery je o neco výš nez standardni podvozek a ma zesíleny pera, bo co... Pokud mas ted treba sport line podvozek tak ten je oproti normálnímu taky o kousek niž, takze pak by ti mozna stačil obyc podvozek...

Nechci ti do toho kecat, ale radsi bych prodal ty kola a koupil jine (idealne origo) ktere maji správný rozměr a je vyřešeno a upřímně, origo kola budou hezčí!!!
Vidíš to je rada :good: snaha o konstruktivní řešení. Rovnou předesílám, že kola právě měnit nechci :tongue: Teď zjistit jaký tedy mám podvozek :blush: ...no on je taky problém, že mam všechny tlumiče po smrti... takže budu kupovat nové, a trošku si myslím, že nové mi to auto samo o sobě podrží výše... přece jen z tehlech už leje olej :rofl:
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Uživatelský avatar
hanisz
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1740
Registrován: 18.04.2010 12:59
Bydliště: Praha / OrloVWá
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od hanisz »

na ET si ale davej bacha krome toho ze to nekde muze drit mas taky kompletne prejebanou geometrii nez ingeniri ve VW zamysleli a muze to delat bordel.. fakt origo rozmer je origo.. pokud ma clovek kolo moc zalezle resi to podlozky ale vylezle ti asi nic nepomuze. kazkopadne pokud mas v prdeli tlumice tak o neco vys by to byt melo. ale ideal je vymenit i pera za nejake vyssi pro jistotu ale bude to pak docela koza na 18tkach a jeste vys nez serie..
My oriantation was changed!!! .. from>>B5 on 17" BBS<<and >>3C on 18" BBS<< and >>G7 on 17" VW<< back to B8 on 17" VW

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od msakar »

hanisz píše:na ET si ale davej bacha krome toho ze to nekde muze drit mas taky kompletne prejebanou geometrii nez ingeniri ve VW zamysleli a muze to delat bordel.. fakt origo rozmer je origo.. pokud ma clovek kolo moc zalezle resi to podlozky ale vylezle ti asi nic nepomuze. kazkopadne pokud mas v prdeli tlumice tak o neco vys by to byt melo. ale ideal je vymenit i pera za nejake vyssi pro jistotu ale bude to pak docela koza na 18tkach a jeste vys nez serie..
Uvidime co zmůžou nové tlumiče, kdyžtak se dodatečně doděláme péra....ještě se poradím na servisu kam jezdím ;) každopádně děkuji za rady :thanks:
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Qido »

msakar píše:
Qido píše:msakar: To musíš za jinýma, já na prasení aut stylem poslat to k zemi,vyklonit kola a nandat gumy, které pasují tak na fábii opravdu nejsem.

Podle mě u Tebe nebude problém se světlou výškou, ale čistě s kolama. Mají malé ET, tudíž Ti lezou hrozně z blatníků ven. To by se řešilo změnou odklonů.
Nějak takto: https://www.youtube.com/watch?v=zhT3C9mHLZ4" onclick="window.open(this.href);return false; :D
Ani neotvírám :laugh: žádnej prašivej tuning tam dělat nebudu. Koupil jsem špatný kola co auto sluší. To je dáno. Te´d by jsi měl jako profík :pleasantry: vyšvihnout řešení a ne to kritizovat pořád dokola :taunt:

Nic, nechám si poradit jinde :wink:

bez urážky :drinks:
Řešení je hned několik. I když to nejjednodušší zavrhuješ! :D (prodat kola)

Zjisti kde Ti to škrtá a pak se uvidí dál. Jestli to jde jen do podběhů nebo i do lemu?
Buď můžeš upravit podběh nebo s novými tlumiči dát i pružiny z paketu pro špatné cesty (sám ho na autě mám) s tím, že auto budeš mít trochu ,,nakopnutý,, a nebo si s tím pohrát a jak už jsem psal předtím, změnit odklon kol. Co přesně by to obnášelo Ti, ale už nepovím.

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od msakar »

To je přesně to co potřebuju ;) Vědět jak to obejít ;) koukal jsem na to na kole hned po tom co to škrtlo a škrtá to podle mě ještě o podběh i když je to hraně gumy (normálně zajede pod blatník dovnitř a tam škrne). Já si osobně myslím, že nové tlumiče tomu dost pomůžou... Nemáte někdo rovnou typ na nějaké? nějakou střední cestu, žádný závodní či něco podobného :D ;) díky
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“