Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

2005 - 20..

Moderátoři: KJirka, ejne, pásovec

Pravidla fóra
Moji milí příznivci nových Passatů, předtím než založíte nové téma důkladně projděte FAQ a ostatní témata, případnì použijte VYHLEDÁVÁNÍ.
Fotky svých Passatů vkládejte do podsekce (ne)Jen můj Passat 3C / CC a nezapomeňte u fotek mazat RZ.
Poptávky a nabídky do této sekce nepatří. Neslušná, hrubá, výhružná slova a jinak zákonem nepřijatelné texty budou smazána.
S problémy týkající se chodu sekce se na mě obracejte v SZ.
pásovec
Odpovědět
Uživatelský avatar
Qido
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3029
Registrován: 26.10.2012 20:04
Bydliště: Praha

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Qido »

Viz co psal ricom. Kayaba nebo Sachs. Pokud chceš kvalitku tak Bilstein

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od ricom »

Qido píše:Viz co psal ricom. Kayaba nebo Sachs. Pokud chceš kvalitku tak Bilstein
ty poslední také už nejsou co bývaly.. bohužel

Uživatelský avatar
Jirka.
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6214
Registrován: 12.05.2010 00:53
Bydliště: Praha

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Jirka. »

Monroe nevím jak na 3C, ale na B5 jsou to největší sračky co můžu být, už tady odemne kupovali dva lidi jeté originály s tím že reklamují monroe které po měsíci vytekly. Ale může to být jiné podle typu auta ale asi bych to neriskoval.
To mi připomíná jak jsme ted pánovi dali na mondeo kotouče ferodo, většinou dáváme Starliny protože kotouče jsou snad jediná věc od starlinu která je kvalitní, no a pán nechtěl starline tak jsme mu dali feroda. Do měsíce byl z5 že mu vibrují, tak jsme mu nahodili starline a chrochtá blahem že jsou super. :laugh: Jsem zvědavej jestli nám ty feroda uznaj reklamaci, jestli ne tak už od nich nikdy nic nevezmu.
ŠKODA 1000MB DE LUXE
ŠKODA 136GL Tuzex
Pásovec 3C 2.0TDI BKP Highline DSG
ŠKODA Octavia RS CEGA

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Prochy01 »

msakar píše:To je přesně to co potřebuju ;) Vědět jak to obejít ;) koukal jsem na to na kole hned po tom co to škrtlo a škrtá to podle mě ještě o podběh i když je to hraně gumy (normálně zajede pod blatník dovnitř a tam škrne). Já si osobně myslím, že nové tlumiče tomu dost pomůžou... Nemáte někdo rovnou typ na nějaké? nějakou střední cestu, žádný závodní či něco podobného :D ;) díky
Zapomen na to, ze ti tlumiče zvednou auto. Tlumiče jdou proti peru (tj tlumí pohyb kola směrem dolu) a samozrejme ovlivňují tuhost, ale pokud mas unavený pera, tlumiče to nezvednou... Pokud chces nahoru a mit to k něčemu, dej i pružiny. Nebo pak se jeste da šachovat s dorazama...

Jak ti tady vic lidi říká a ja podruhé taky :-D, zbav se tech kol :-) zas tak krásný nejsou a diky nim budes mit spoustu trablu nez to odladis, rozhozenou geometrii, potencionalni problem s pojišťovnou/policajtama kdyby se událo neco necekaneho. Navic auto budes mit do budoucna absolutne nepouzitelne. Co napr dovca, az naložis auto, nebo kdybys potreboval neco odvézt....tak pak jeste neco doprasíš... Jsem vezl v kufru dlazbu a zadni kolo zalezlo po celou gumu a kousek rafku do blatniku, po ceste to ani jednou neslo na doraz, mezi blatnikem a kolem byly snad jen dva/tri mm, ale o podbeh to obcas skrtlo a to mam origo kola i rozměr... kdyz tam mas ty nesmyslny kola, tak dozadu nebudes moct naložit ani tri rostenky, natož nejaky náklad, nebo cajky na dovcu... To si myslim ja....kola rychle pryc, dokud je jaro, gumy nech, jestli mas nove ve správném rozměru, vyměn tlumiče, dej origo kola, udělej geosku a mas vystaráno!!! :-)) výsledný efekt a užitek z vynaložené energie a peněz neocenitelny :-)))
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od msakar »

Prochy01 píše:
msakar píše:To je přesně to co potřebuju ;) Vědět jak to obejít ;) koukal jsem na to na kole hned po tom co to škrtlo a škrtá to podle mě ještě o podběh i když je to hraně gumy (normálně zajede pod blatník dovnitř a tam škrne). Já si osobně myslím, že nové tlumiče tomu dost pomůžou... Nemáte někdo rovnou typ na nějaké? nějakou střední cestu, žádný závodní či něco podobného :D ;) díky
Zapomen na to, ze ti tlumiče zvednou auto. Tlumiče jdou proti peru (tj tlumí pohyb kola směrem dolu) a samozrejme ovlivňují tuhost, ale pokud mas unavený pera, tlumiče to nezvednou... Pokud chces nahoru a mit to k něčemu, dej i pružiny. Nebo pak se jeste da šachovat s dorazama...

Jak ti tady vic lidi říká a ja podruhé taky :-D, zbav se tech kol :-) zas tak krásný nejsou a diky nim budes mit spoustu trablu nez to odladis, rozhozenou geometrii, potencionalni problem s pojišťovnou/policajtama kdyby se událo neco necekaneho. Navic auto budes mit do budoucna absolutne nepouzitelne. Co napr dovca, az naložis auto, nebo kdybys potreboval neco odvézt....tak pak jeste neco doprasíš... Jsem vezl v kufru dlazbu a zadni kolo zalezlo po celou gumu a kousek rafku do blatniku, po ceste to ani jednou neslo na doraz, mezi blatnikem a kolem byly snad jen dva/tri mm, ale o podbeh to obcas skrtlo a to mam origo kola i rozměr... kdyz tam mas ty nesmyslny kola, tak dozadu nebudes moct naložit ani tri rostenky, natož nejaky náklad, nebo cajky na dovcu... To si myslim ja....kola rychle pryc, dokud je jaro, gumy nech, jestli mas nove ve správném rozměru, vyměn tlumiče, dej origo kola, udělej geosku a mas vystaráno!!! :-)) výsledný efekt a užitek z vynaložené energie a peněz neocenitelny :-)))

A když se budu chtít podívat po normálních diskách jaké ET je správné? 45?
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Uživatelský avatar
Prochy01
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4178
Registrován: 12.05.2012 18:28
Bydliště: Praha

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Prochy01 »

To zalezi... Pokud budes resit origo, nebo neorigo v origo rozměrech, tak 17" je 7,5" široká a ET 47 a 18" je široká 8" a ET tusim 43 (mozna 44 ted si nejsem jistej, nekdo to urcite upresni). Pokud budes mit jinou šířku rafku, je to treba dopocitat... Ale jestli chces aby to pekne vypadalo, vyber nejake origo, vsechny ostatní jsou vetsinou divné... I některé origo nejsou uplne krasavci, ale porad vypadají lip nez cokoliv neorigo... :-D

Jo a jen pro doplnění, treba z chrochty, nebo supa maji 18" jen 7,5" a pak maji jiné ET i psanou užší gumu...
VW Passat 3C Variant HL Executive, 2.0 TDi CBBB

Uživatelský avatar
Kujan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 18.11.2013 17:32
Bydliště: okolí Jablonce n.N.

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Kujan »

V techničáku mám 8Jx18 ET44 gumy 235/40 R18 95Y.
A 100% souhlas s Prochy01 napsal ti jednoznačně nejlepší variantu co s tím. Samotný tlumiče auto nezvednou, výšku dělaj pružiny, který se dají ještě podložit, ale to ti stejně moc nepomůže se škrtáním, protože tlumič bude stejně potřebovat chodit určitý zdvih při propružení a navíc když to zdvihneš pružinama nebo podložkama bude mít ten origo tlumič zase krátký chod na vyvěšení a může bouchat, na to je zase tzv. zvýšené provedení i těch tlumičů. Tak se rozhodni.
Passat Variant 4motion 3C 2006 BKP

DanielllX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.08.2012 09:12

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od DanielllX »

tak pak to nechápu,...auto jsem nějak extra kleslý neměl a po vměně zadních tlumičů "Kayaba" my zadek vyskočil o 2cm... je to znát i na pohled. Mám (4motion) obyč 215 R16 kola a auto před i po tvrdý jako kráva. Myslíte,že by to mohli takhle moc ovlivnit 4mm tvrdé gumy? Díky za případnou radu. Doufal jsem že změkne po výměně tlumičů.

Uživatelský avatar
Kujan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: 18.11.2013 17:32
Bydliště: okolí Jablonce n.N.

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Kujan »

Byly vyměněny jenom tlumiče a nic jiného? (kola, pružiny ....)
Passat Variant 4motion 3C 2006 BKP

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Alficek »

Aby se zmenila svetla vyska vozu vymenou tlumicu je podle me nesmysl - jedine by se musely lisit konstrukci vpredu - delkou popr. miskou, ktera drzi pruzinu. A vzadu je tlumic uplne mimo pruzinu, takze tam to vubec nehrozi.
Ja daval ted Kayabu, Bilstein mi rozmlouvali. Auto je ted o neco malo tvrdsi.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od ricom »

ne není to nesmysl.. a je to i logické.. staré tlumiče máš více stlačené.. má pravdu..
brzy budu dělat celý spodek budu to měřit také :drinks: ale tak to prostě je..

vono 2cm není zase tolik myslím.. slepec jako já to okem ani nepozná.. :thanks:

Kayaby záleží jaké jsi dával.. já se chystám na Excel G ty jsou plynokapalinové.. logicky budou tvrdší jak pouze plynové to dá rozum...
co mám zkušenost s nimi já z jiných vozů tak v zimě jsou tvrdí, v létě kolikrát i moc měkkné na můj vkus..

spíše to dělají ty Vaše slavné 18" ALU :fool:


Alficek píše:Aby se zmenila svetla vyska vozu vymenou tlumicu je podle me nesmysl - jedine by se musely lisit konstrukci vpredu - delkou popr. miskou, ktera drzi pruzinu. A vzadu je tlumic uplne mimo pruzinu, takze tam to vubec nehrozi.
Ja daval ted Kayabu, Bilstein mi rozmlouvali. Auto je ted o neco malo tvrdsi.

Alficek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 450
Registrován: 20.01.2010 14:04
Bydliště: Taus

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od Alficek »

Jo, tlumič se díky tlaku plynu už po vybalení sám pomalu "roztáhne", tak velká síla to ale není.
Dával jsem excel-g

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od ricom »

Alficek píše:Jo, tlumič se díky tlaku plynu už po vybalení sám pomalu "roztáhne", tak velká síla to ale není.
Dával jsem excel-g
jasný ale logicky nový tlumič bude více roztažený než starej co má nalítáno 200k proto ten rozdíl může být

DanielllX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 17.08.2012 09:12

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od DanielllX »

Dával jsem jen nový zadní tlumiče.Oba byly KO(jeden víc,druhej na pokraji),auto se už kroutilo i při jízdě po nerovnostech. Kola i pružiny zůstaly. mimochodem 3500Kč za dva. Výměnu zvládne i laik.

ricom
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 7993
Registrován: 02.06.2009 12:45
Bydliště: v prdeli

Re: Jaké použít tlumiče na Passat variant ??

Příspěvek od ricom »

DanielllX píše:Dával jsem jen nový zadní tlumiče.Oba byly KO(jeden víc,druhej na pokraji),auto se už kroutilo i při jízdě po nerovnostech. Kola i pružiny zůstaly. mimochodem 3500Kč za dva. Výměnu zvládne i laik.
určitě jsi udělal i uložení a vše potřebné viď.. nebo se pletu za ty peníze ? to jsou ceny Kayab za kus vč daně.. zřejmě jsi kouzelník pane

Zadní tlumič 1947
Horní uložení Zadní 1230
Manžety Zadní 570

Odpovědět

Zpět na „Passat 3C / CC“