GTI - rezonance v přístrojové desce

Opravy a neduhy

Moderátor: Olaf87

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od Trminek »

Kdyby se náhodou někomu stalo, stejně jako mně, kdy v režimu sport (hodně) a v režimu normal (míň) začalo něco hodně rezonovat uvnitř přístrojové desky, tak to způsobuje sound generator. Stačí ho odpojit a je po problému. Vůbec nechápu, proč to udělali tak debilně. Mně to po 2000 tis. začalo dělat zvuky jak uvolněný plechy. Odpojení se dělá od motoru, stačí sundat stěrače (ramínka) ten krycí plast dole pod oknem a odpojit jeden konektor. Na přístrojový desce ani nikde v chybách se nic nedetekuje.
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od deRek »

no to sou věci..
to sem zvědavej co na nás eště gde vyleze..
to máme bouchání od nápravy, rezonance přístrojovky.. 8O
dneska mám GTI první den, tak budu sledovat a informovat,
gdyby náhodou něgde něco
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od Trminek »

Já to bouchání od nápravy přestal sledovat a je to v klidu, asi mi to nedělá tak jako ostatním. Takže mimo šmouhy na předním skle od stěrače a těch zvuků je zatím vše cajk. Stěrač asi koupím nový, nestojí mi to za to to řešit s prodejcem...
Navíc to mám konečně trochu zajetý a přestal jsem sledovat hovadiny a užívám si jak to jede :D
Golf VII GTI performance - bílá

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od Trminek »

Barva je krásná, a fakt k těm kolům jde. Já tam nechal rámečky pod SPZ záměrně. Přijde mi že nárazník (minimálně vpředu) trochu ochrání před pitomcema co neumí parkovat a sem tam do nárazníku najedou...
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od deRek »

Dobrej přístup :good:
užívat si to!!!
hele koukal sem co tam dali za stěrače mě, a sou to ty s "křidýlkama" :)
tak až bude potřeba je použít, doufám, že to dlouho potřeba nebude, tak napíšu jaxe chovaly
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od deRek »

Trminek píše:Barva je krásná, a fakt k těm kolům jde. Já tam nechal rámečky pod SPZ záměrně. Přijde mi že nárazník (minimálně vpředu) trochu ochrání před pitomcema co neumí parkovat a sem tam do nárazníku najedou...
díky..
jj, na tom něco je :)
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Tommy Borix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.04.2014 15:16

Re: GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od Tommy Borix »

Tak se připojím s rezonancí v přístrojové desce ... stalo se mi to zatím jen 1x v průjezdu zatáčky, vytočenej motor, režim sport a celkem ostře projetá a při vysokých otáčkách a přetížení se ozvala ta děsivá rezonance, nevím jestlli tam nemůže být něco uvolněné. Už mi vrže sedačka řidiče, povolil se plast na B sloupku u pásu spolujezdce a teď tohle.... Kde je ta pověstná kvalita?! :evil:

Najeto cca 9000 km

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od Mikinesko »

Dneska nie je už kvalita bohužiaľ nikde.

Uživatelský avatar
Bofors
Pilot
Pilot
Příspěvky: 707
Registrován: 24.12.2012 23:54
Bydliště: Ostravwa

Re: GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od Bofors »

myslíš, že dřív se na autech nikdy neobjevila žádná drobnost? zatím tu řešíme jen drobnosti, což považuju za úspěch.
VW Golf VII 1,4 TSI

Uživatelský avatar
jirkaa64
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 22.12.2012 10:58

Re: GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od jirkaa64 »

Já bych to taky tak černě neviděl, mám ho od března 2013 a kromě jedné špatné kontrolky, zatím bez problémů, snad nejsem jediný.
G7 bílá Pure 1,2 63kw ergoActiv SunSet

Uživatelský avatar
Tommy Borix
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 16.04.2014 15:16

Re: GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od Tommy Borix »

Měl jsem Golf VI a tam po cca 40000km se ozvalo skřípání v plastech, kryt volantu a plasty nahoře u osvětlení a kapsy na brýle. Reklamováno a poté v pořádku, ale po "pár km" mi to překvapuje. Rezonance je neduch jen u GTI/GTD kde je audio zesílení zvuku. Zřejmě to nevydrží, tak jak ve VW plánovali, ale je to v minimu případů, zatím se mi to stalo jen jednou. Ale rozvrzaná sedačka a uvolněný plast mi překvapily.

:offtopic: Tipoval bych to, že jen nemám štěstí, což se mi stává často. Macbook od Apple se kterým nikdo z mých známých neměl problém jsem reklamoval již 4x :D

Mikinesko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 200
Registrován: 04.01.2013 13:14

GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od Mikinesko »

Tak potom sme dvaja co nemali stastie na VW ak to mam brať tak. Ale veľa ludi ma problem z tym divnym zvukom od napravy a VW nevie co s tym.

Trminek
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 09.11.2012 11:31

Re: GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od Trminek »

Podvozek jsem přestal řešit. Občasné bouchnutí zřejmě ničemu nevadí a až někdy budou vědět co s tím, tak to nechám opravit. Do té doby jsem si zesílil rádio :-)
Ale ten interiér mě vážně se.. Abych si nemohl odložit ruku na místo k tomu určený bez toho aby abych tam neměl důlek, tak to mě prostě štve..
Golf VII GTI performance - bílá

Uživatelský avatar
deRek
Člen klubu
Příspěvky: 806
Registrován: 06.02.2008 21:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od deRek »

bug sound generator se uz projevil i u me!
najeto presne 3500 km..
asi budu strihat, cervenej nebo modrej? :twisted:
:D
to je ale blbej zvuk co?
VW Golf VII GTI APR Stage 1 - 300+hp 95oct - http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=291&t=288469" onclick="window.open(this.href);return false;

Joooop
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 28.07.2014 22:08

GTI - rezonance v přístrojové desce

Příspěvek od Joooop »

Zdravim, resil to nekdo jinak nez odpojenim kabelu, co na to rika servis?

Odpovědět

Zpět na „Závady a servis“